Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Julita Grodek
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Mania, dziewczyna inna niż wszystkie to fascynująca opowieść o polskiej noblistce – Marii Skłodowskiej-Curie, która musiała pokonać w życiu wiele przeciwności, by osiągnąć swoje cele. Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej dzieci poznają historię życia noblistki, najpierw małej Mani, a później dorosłej Marii, poprzez rozmowy z najważniejszymi w jej życiu postaciami. Są to kolejno: ojciec, siostra Bronka, mąż Piotr Curie, przyjaciel Albert Einstein oraz córki Irena i Ewa. Druga część książki pozwala dzieciom przypomnieć najważniejsze fakty z życia Marii Skłodowskiej i uporządkować je w głowie. W przystępny sposób dzieci poznają znaczenie takich pojęć jak atom, radioaktywność czy uran i Nagroda Nobla.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-945504-9-3, 9788394550493
Wydawnictwo: Zuzu Toys
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 72

Autor

Julita Grodek Julita Grodek Pisarka, scenarzystka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego i rosyjskiego, autorka sztuk teatralnych. Jej sztuka Techniki negocjacyjne w reżyserii Magdaleny Piekorz miała premierę w Teatrze Telewizji w programie 1 TVP w 2006 roku. Jej debiu...

Pozostałe książki:

Drzewo spełniające życzenia Ram Dass i Król Zachodnich Smoków Opowiadania ze Starego Domu
Wszystkie książki Julita Grodek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@wopisiepl
2022-09-26
9 /10

Publikacja adresowana jest do dzieci, nie brakuje zatem w książce wątków biograficznych, które dla najmłodszych czytelników z pewnością będą interesujące. Sama forma audiobooka również zasługuje na uwagę, gdyż składa się z krótkich faktów, co sprawia, że dziecko nie znudzi się historią uczonej.

Są także ciekawostki, takie jak: wyliczenie Nagród Nobla zdobytych przez rodzinę Marii (aż sześciu!); wizerunki Uczonej na monetach i znaczkach oraz opisy pierwiastków polonu i radu wraz z dzisiejszym sposobem ich wykorzystywania.

Autorka w sposób przystępny tłumaczy młodemu czytelnikowi korzyści, ale także niebezpieczeństwa, z którymi wiąże się zjawisko radioaktywności.

Polecamy dla całej rodziny! O samym nagraniu więcej opowie Stasio - zachęcamy do słuchania.
https://www.wopisie.pl/1_3_256_mania.html

| link |
2022-05-30
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl