Masoni. Architekci nowoczesnego świata

John Dickie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Masoni. Architekci nowoczesnego świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Odkryj fascynującą i prawdziwą historię jednego z najbardziej wpływowych i niezrozumiałych tajnych bractw we współczesnym społeczeństwie.

Założone w Londynie w 1717 roku jako bractwo, którego celem było wspieranie się członków w samodoskonaleniu, masoneria ​​w ciągu dwóch dekad rozpowszechniła się na cały świat.
Wpływy masonów sięgały wszędzie.

Pod rządami Jerzego Waszyngtona naród amerykański otrzymał masońskie credo. Ideały wolnomularzy gwarantowały spójność imperium brytyjskiego, a za Napoleona stały się narzędziem autorytaryzmu, by następnie stać się przykrywką dla rewolucjonistów. Zarówno Kościół Mormonów, jak i mafia sycylijska zawdzięczają swoje początki masonerii.

W oczach Kościoła katolickiego masoneria zawsze była kolebką czcicieli diabła. Dla Hitlera, Mussoliniego i Franco loże masońskie szerzyły choroby pacyfizmu, socjalizmu i wpływów żydowskich, więc musiały zostać zmiażdżone.

Historia masonerii łączy w sobie Winstona Churchilla i Walta Disneya; Wolfganga Mozarta i Shaquille’a O'Neala; Benjamina Franklina i Buzza Aldrina; Rudyarda Kiplinga i Buffalo Billa

Masoni Johna Dickiego to fascynujące studium na temat najsłynniejszego i najbardziej niezrozumianego tajnego bractwa na świecie. Ruchu, który nie tylko pomógł ukształtować nowoczesne społeczeństwo, ale który wciąż cieszy się sporymi wpływami.
Tytuł oryginalny: The Craft
Data wydania: 2021-11-24
ISBN: 978-83-8143-729-5, 9788381437295
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 496
dodana przez: ReginaCatta

Autor

John Dickie John Dickie
Urodzony 23 września 1963 roku w Wielkiej Brytanii (Dundee)
Profesor italianistyki na University College London. W 2004 roku opublikował książkę poświęconą historii sycylijskiej mafii, która została przetłumaczona na 20 języków i zapewniła mu międzynarodową popularność. Doceniona przez krytyków i czytelników...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spiskowcy, okultyści, czy zwyczajni towarzyscy ludzie?

WYBÓR REDAKCJI
16.01.2022

"Masoni. Architekci nowoczesnego świata" Johna Dickiego to książka, która pokazuje historię świata z perspektywy najbardziej tajemniczych wspólnot, jakie tworzyli wolnomularze. W publikacji szukałam odpowiedzi na pytanie, czym właściwie była i jest masoneria oraz jaką rolę odegrała w wydarzeniach historycznych. Ile prawdy jest we wszelkich teoriac... Recenzja książki Masoni. Architekci nowoczesnego świata

@LiterAnka@LiterAnka × 28

Tajemnice, które nie są tajemnicami

WYBÓR REDAKCJI
28.12.2021

Masoneria była tematem znanym mi tak powierzchownie, że nie mogłam przejść obojętnie obok tytułu, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czarna Owca — „Masoni. Architekci nowoczesnego świata". W końcu jak jedna organizacja, która teoretycznie jedynie łączy ludzi wspólnymi zasadami etycznymi, zyskała taką sławę? Dlaczego tylu znanych ludzi dołączyło... Recenzja książki Masoni. Architekci nowoczesnego świata

@mewaczyta@mewaczyta × 15

Masoni

2.12.2021

Dobra historyczna książka, dzięki której dowiecie się na temat tajnego bractwa zwanego Masonami – Wolnomularzami. Poznacie również ich najsłynniejszych przedstawicieli między innymi: Winstona Churchilla, Walta Disneya i Wolfganga Mozarta. Czy wśród członków masonerii są kobiety? Powiem/ napiszę tak z założenia członkami tego bractwa mogli być tylk... Recenzja książki Masoni. Architekci nowoczesnego świata

Dla Wielkiego Architekta Wszechświata

9.01.2022

Mógłbym zacząć tę krótką recenzję od wyrażenia mojego podziwu dla wspaniałości Wielkiego Architekta Wszechświata. Mógłbym również napisać, że dzięki książce Johna Dickiego po gestach dłoni rozpoznacie masona i dowiecie się, co należy zrobić, aby przystąpić do loży. Czym są Znak, Token i Słowo, a czym Ryt Szkocki i podłoga w szachownicę. Nauczycie... Recenzja książki Masoni. Architekci nowoczesnego świata

Moja opinia o książce

Opinie

@Pasjonistka
2021-12-10
10 /10

RECENZJA książki pt. „Masoni. Architekci Nowoczesnego Świata” John Dickie.

O tej książce chciałam Wam napisać od razu, gdy ją przeczytałam, a minęło kilka dni. Niemniej jednak, gdy tylko kurier ją dostarczył, rzuciłam wszystko, łącznie z robieniem obiadu (wybacz mój Mężu) i zagłębiłam się w lekturze.
W mojej głowie powstała nawet myśl, że „hej, może nagrasz o tym odcinek na YouTube’a?” Ale w końcu wiele rzeczy potoczyło się swoim torem (problemy zdrowotne i w rodzinie).

Usiadłam dzisiaj w końcu by móc napisać te kilka zdań i przeprosić Was za to, że tyle to trwało. Dlaczego przepraszam? Bo to genialna książka.
Przepraszam, że dopiero dzisiaj to piszę i że dowiadujecie się dopiero teraz, ALE wciąż jest czas, jeśli ktoś zdecyduje się zrobić sobie lub komuś prezent na święta (zostały jeszcze dwa tygodnie!).

O samej książce mogłabym wiele napisać, ale limit znaków grozi mi paluchem więc postaram się ująć to najkrócej jak mogę.

Jeśli ktoś lubi historię lub interesuje się chociażby zmieniającym się światem, masonerią, iluminatami itd, to moim zdaniem JEST TO KSIĄŻKA IDEALNA.

Nie jest napisana trudnym i zawiłym językiem. Wszystko co jest tam przedstawione, dla mnie jako laika w tej dziedzinie, jest naprawdę przystępne. Zrozumiałe i lekkie.
Obawiałam się tej książki, że nie poradzę sobie aż tak dobrze jakbym chciała z lit...

× 1 | link |
@tomzynskak
2021-12-14
8 /10

„Masoni. Architekci nowoczesnego świata” autorstwa Johna Dickie to kolejna książka, którą przeczytaliśmy wspólnie z K. Nie bez powodu! Masoni od zawsze nas interesowali i dużo o nich czytaliśmy.
Książka napisana jest bardzo ciekawie i odkrywa przed nami rąbek tajemnicy związanej z tajnym bractwem Masonów - Wolnomularzy. Język jakim posługuje się autor jest łatwy, aby przedstawione treści mogły trafić także do laików w tym temacie. Jestem pewna, że treść niejednokrotnie Was zaszokuje, przerazi i wprowadzi w osłupienie. Lektura naprawdę może wydać się niezbyt łatwa i przyjemna, jednak nam czytało się ją naprawdę świetnie. Chociaż muszę przyznać, że nie da się jej przeczytać w jeden wieczór. My musieliśmy ją sobie rozłożyć na kilka dni.
Dickie pokazuje nam historię Masonów począwszy od 1743 roku po dni dzisiejsze. Świetnie wyjaśnia panująca hierarchię i stopnie wtajemniczenia Masonów za co bardzo dziękuję. Do tej pory nie spotkałam się z tak świetnymi opisami. Poznajemy także znaczenia symboli, ich obrzędy, a także możemy troszeczkę poczytać na temat samego szatana. To w końcu właśnie jego wyznają Wolnomularze. Oczywiście książka ta nie mówi wszystkiego o Masonach. Tak naprawdę nigdy nie dowiemy się o nich wszystkiego, bo strzeżenie tajemnic jest dla nich bardzo ważne. Jednak po lekturze tej książki jestem pewna, że zaczniecie lepiej ich rozumieć.
Świetnym dopełnieniem genialnej treści są rysunki i zdjęcia, które pozwalają nam lepiej zrozumieć ...

× 1 | link |
@maslowskimarcinn
2022-01-09
6 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2022-01-13
7 /10
Przeczytane
@mommy_and_books
2021-12-02
7 /10
Przeczytane
@mewaczyta
2021-12-27
5 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Cytaty z książki

O nie! Książka Masoni. Architekci nowoczesnego świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl