Mechanizm Serca

Mechanizm Serca
3.89
Ocena 3.89 na 5 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi ...
W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się ży...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788324714131
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Mechaniczne serce
16 kwietnia 1874 rok, Edynburg. W najzimniejszy dzień w dziejach świata, na świat przychodzi mały chłopiec - Jack. Jest jednak mały problem. Serce chłopca zamarzło, więc by go uratować Doktor Madeleine 'podłącza' do jego serca mały zegar z kukułką, który nieustannie tyka. Chłopiec zostaje porzuco...
Nigdy się nie zakochaj !
Mathias Malzieu oprócz tego, że pisze książki jest także liderem i współzałożycielem francuskiej grupy rockowej Dionysos. Napisał takie utwory jak ,,Mechanizm serca” i ,,38 mini westerns”. Ja miałam szansę przeczytać tylko jedną jego książkę i jestem zachwycona. Pierwszy raz gdy zobaczyłam okładk...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-05-13
Przeczytane (2012-05-13)
"Oto my, pielgrzymi na kółkach, w poszukiwaniu nieprawdopodobnego marzenia na drogach Francji. {...} Pseudo-Don Kichoci, ruszający, niczym bohaterowie westernu, na podbój andaluzyjskiej krainy." "Chodź, chodź do mnie, moje kwitnące drzewo, dziś wieczorem zgasimy światło i położę okulary na twoich pączkach. Koniuszkiem gałęzi nakreślisz niebieskie sklepienie i zatrzęsiesz niewidzialnym pniem, który podtrzymuje księżyc. Od nowa sny, jak ciepły śnieg, spadną do naszych stóp. Zapuścisz korzenie wysokich obcasów mocno w ziemi. Pozwól mi wspinać się po twoim bambusowym sercu, chcę spać u twojego boku." Powyższe cytaty służą temu, żeby pokazać, co mam na myśli twierdząc, iż ta książka jest napisana jak piosenka - prawie cała. Widać, że autor jest nie tylko wokalistą jakiegoś zespołu, ale przede wszystkim twórcą tekstów. Ładna powiastka, mądra, ale żeby od razu stawiać ją w jednym szeregu z "Alicją w Krainie Czarów" i "Piotrusiem Panem"??? Bez przesady. Za bardzo przypomina właśnie współczesne teksty piosenek, jest zbyt uproszczona. Historia jest oryginalna i urocza, ale trochę zmarnowana. http://zielonowglowie.blogspot.com/
@FreeSoul
@FreeSoul 2010-11-11
Przeczytane (2010-11-11)
Książka niewątpliwie należy do ciekawych pozycji - niezwykła baśń utrzymana w burtonowskiej konwencji, ale... jest coś co mnie bardzo, bardzo i (dla podkreślenia jeszcze raz) bardzo drażniło - mianowicie wymieszanie faktów. Bohater posługuje się terminami i przywołuje wydarzenia (np. Tour de France), które w latach, gdy toczy się fabuła nawet nie istniały w świadomości ludzi - to rzecz, której nie znoszę, bo jeśli decydujemy się już zamieścić coś w określonej epoce historycznej, to trzymajmy się tego jak świat w tym czasie wyglądał. Zaburza to dla mnie strasznie klimat opowieści. Inną rażącą rzeczą jest wiek bohaterów - bo czy naprawdę 10latkowie są świadomi w pełni seksualności innych osób, a 14latkowie powinni prowadzić bujne życie erotyczne niczym w pełni dojrzałe osoby? Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy młodzież miewa bardzo głupie pomysły w zabawach w dorosłych - nie powinniśmy ich jeszcze motywować do tych działań. Wartowałoby dodać tym bohaterom kilka dodatkowych lat. Ale ogólnie książka warta uwagi - ciekawy pomysł, interesujące zakończenie i ten burtonowski świat (który na marginesie uwielbiam).
@Kasiasnoopy
@Kasiasnoopy 2011-02-17
Przeczytane (2011-02-17)
Książka mi się bardzo podobała. :)Przyznaje mnie też skusiła okładka XD Tak były tam te wkurzające niedociągnięcia z odniesieniami do historii ale przymknęłam oko ;) Całkowicie zgadzam się z niecnotką :) Te książkę trzeba czytać jak by się było dzieckiem które rozumie trochę więcej niż rówieśnicy Jakby się znalazło zakazaną przez rodziców bajkę braci Grimm ;) Faktycznie zakończenie nie jest super happy endem ale czy nie takie jest życie? Cóż ogólnie rzecz biorąc z tą książką jest tak albo ją uwielbiasz albo Ci nie leży ;) Ja się pisze do pierwszej grupy. P.S. Polecam wam muzykę zespołu którego liderem jest autor. Zespół to Dionysos. Co ciekawe zrobili coś takiego że nagrali płytę jakby do tej książki :D Jest np.When the saints... ;). Wszystkie piosenki są w jakiś sposób oparte na książce .Piosenki są po francusku,angielsku i trochę po hiszpańsku ale wszystko się rozumie zwłaszcza po przeczytaniu książki naprawdę fajny pomysł :D Oto link do jednej z fajniejszych piosenek :) http://www.youtube.com/watch?v=W9QtJERu_2E
@karolinajonska
@karolinajonska 2011-12-28
Przeczytane (2011-12-27)
Nie ukrywam, że na książkę zwróciłam uwagę, ze względu na prześliczną okładkę. Potem na informację na książce: "Baśń dla dorosłych." No i jak można nie przeczytać książki po takiej zapowiedzi. Czytałam, czytałam, przeczytałam i w sumie ciężko wyrazić mi jakieś jednoznaczne zdanie o tej książce. Dałam jej trzy gwiazdki z trzech powodów:< 1. okładka 2.pomysł- niespotykany, dziwny, wręcz dziwaczny (no bo jak połączyć zegar, na dodatek z kukułką, z ludzkim sercem) 3. zakończenie- zaskakujące I więcej gwiazdek nie będzie. Jeśli miałabym się skupić na warstwie językowej tej książki, no to niestety, pochwał nie będzie. Czytając pierwsze strony pomyślałam sobie: "Łał, jakie piękne metafory! Niesamowity język!" Jednak zagłębiając się w kolejne rozdziały te jakże rozbudowane przenośnie zaczęły mnie irytować!! Metafora na metaforze, metaforą pogania!! Bardzo to było irytujące, do tego stopnia, że czasem nie mogłam się skupić na przebiegu akcji. Dlatego właśnie książkę tę oceniam na 3 gwiazdki i myślę, że to dobra opinia.
@ordinarygirl
@ordinarygirl 2011-04-05
Przeczytane (2011-04-05)
Książka ,,Mechanizm serca” już po tytule bardzo mnie zainteresowała. Dodatkowo cudowna okładka nadała jej kolejne +10 magi. Ogólnie wygląd okładkowego Jacka trochę mnie przeraził, bo zobaczyłam w nim Edwarda (całą książkę próbowałam ten wizerunek od siebie odepchnąć). To nie jest zwykłe czytadło, które czyta się mając wolne pięć minut – w tą książkę trzeba się wczuć i zapomnieć o wszystkim, co nas otacza. Przeczytałam ją jednym tchem i mam ochotę na więcej. Leci do ulubionych, zasługuje na to z całego serca. Ma minus – opisy dziesięcioletniego Jacka na temat wyglądu Miss Acacci... trochę za dorosłe, jak na dziesięciolatka.
@misha
@misha 2012-08-14
Przeczytane (2012-08-14)
Jakim cudem tak piękna książka ma tylko 3 gwiazdki? Przeczytałam jednym tchem i dodaję do ulubionych. Wspaniała, bez dwóch zdań. Taka książka zdarza się raz na tysiąc. Pomysł jest oryginalny, samo jego wykorzystanie wyobrażałam sobie inaczej, ale i tak bardzo mi się podobało. "Wrócić do czasu, kiedy kochałem bez strategii, kiedy oddawałem się z opuszczoną głową bez obawy, że uderzę się o swoje marzenia." Cudowna. Będę ją polecać każdemu.
@natbergstrom
@natbergstrom 2010-10-05
Przeczytane (2010-10-05)
Jak zobaczyłam okładkę tej książki i przeczytałam opis od razu się zakochałam. Musiałam ją mieć, musiałam ją przeczytać, więc ją kupiłam. Zaczęłam czytać - i tu rozczarowanie. Bo fabuła mi się nie podobała, chwilami byłam tak znudzona, że musiałam ją odkładać na później i przeczytanie "Mechanizmu Serca" zajęło mi przez to prawie miesiąc. Żałuję, bo miałam nadzieję na coś kompletnie innego.
@LadyTalia
@LadyTalia 2011-06-02
Przeczytane (2011-06-02)
Fakt faktem ilość baśniowości jest śladowa (może dlatego, że historia Jack'a jest dość pesymistyczna), jednak warto przeczytać tę króciutką powieść. Styl pisarski, za którym osobiście bardzo przepadam, jest typowo francuski, ma w sobie tą wyjątkową magię porównań oraz grę słów i to jest chyba największy plus tej książeczki.
@agacia
@agacia 2011-04-14
Przeczytane (2011-01-01)
Baśń została napisana językiem przestępnym, lecz nie bardzo interesującym, zaskakującym czy wyrafinowanym. Tak naprawdę baśniowe w książce było tylko serce chłopca. Nie doszukałam się innych ciekawych baśniowych elementów. Pomysł na fabułę książki autor miał dobry, jednak samo wykonanie uważam, za przeciętne.
@closer
@closer 2010-10-05
Przeczytane (2010-11-01)
pierwsze trzy zdania mojego komentarza mogłyby być takie same jak u natbergstrom. liczyłam na coś dużo lepszego. pomysł rzeczywiście fajny i uroczy, ale fabuła jednak leży. końcówka według mnie była tak beznadziejna, że całkowicie zatarła dobre wrażenie, które sprawił na mnie początek.
Współtworzący tą stronę
puchar @katkrys @katkrys pierwsza opinia