Mgła

Kaja Malanowska
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Mgła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem. Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów. Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga. Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać.
Data wydania: 2015-08-10
ISBN: 978-83-240-3504-5, 9788324035045
Wydawnictwo: Znak literanova
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 704

Autor

Kaja Malanowska Kaja Malanowska
Urodzona w 1974 roku w Polsce
Z wykształcenia jest biologiem. Napisała doktorat z genetyki na University of Illinois at Urbana-Champaign. Pracuje w 20. Społecznym Gimnazjum na Raszyńskiej w Warszawie, zajmuje się głównie uchodźcami - dziećmi z Czeczeni, Tybetu, Turcji, Gany, Uga...

Pozostałe książki:

Drobne szaleństwa dnia codziennego Imigracje Mówi Warszawa Dom dla Tosi Edukacja. Przewodnik Krytyki Politycznej
Wszystkie książki Kaja Malanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mgła nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BagatElka
2019-11-13
1 /10
Przeczytane ZZZ....oddane 💩 Do podarcia i d......

Trzy razy podchodziłam do tego dziadostwa!
W końcu umordowana zakończyłam drogę przez mękę. Tytuł wybitnie adekwatny do treści .Mgła i muliste bagno,nuda ,pospolitość i zero akcji.
Mam szczerą chęć wymordować wszystkich z tej książki a szczególnie autorkę.
700 stron smętnych dyrdymałów ! Idę się upić a jak kiedyś zobaczę ,gdziekolwiek ,kolejną książkę pani Malanowskiej,to przysięgam,napluję !

× 3 | link |
@Sargento_Garcia
2019-11-23
5 /10
Przeczytane kryminał

Ciekawa historia przedstawiona w mało przemyślany sposób.

Autorka na siłę stara się pogmatwać tropy, ale w mojej ocenie nie do końca jej wychodzi. Książka jest napisana tak, że chwilami czytelnik się nudzi i gubi wątek, by za chwilę zostać porwanym przez wartka akcję - mnie to bardzo męczyło.

× 3 | link |
@Nina
2019-11-23
6 /10
Przeczytane 2017 E-book

Opinie o tej książce są skrajnie różnie. Od peanów do całkowitej negacji talentu autorki. Ja powiem tak - pomysłów z Mgły starczyłoby na co najmniej dwa kryminały, jedną powieść społeczno-obyczajową i jeden dramat psychologiczny. Czy mi to przeszkadzało? Nie bardzo. Mnie czytało się dobrze, chociaż przyznaję - dłużyzny były ale można było tylko przemknąć po nich okiem bez większej straty dla akcji. Ogólnie jestem na tak, zdając sobie jednocześnie sprawę, że nie wszystkim ta pozycja autorki przypadnie do gustu.

× 2 | link |
@eR_
2019-12-19
4 /10
Przeczytane Współpraca

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem.
Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów.
Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga.
Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać.
Tyle dowiadujemy się z okładki.

Całą książkę spowija mgła.
Ta realna i ta pełna tajemnicy i pytań, kto zabił i dlaczego.
Postaci wyraźnie zarysowane, jak najbardziej autentyczne, borykają się z problemami, które dotykają każdego z nas.
Śledztwo wpada kilka razy w ślepe zaułki, ale to tylko potęguje naszą chęć dalszego zgłębiania tajemniczej zbrodni.
Podsumowując książka ciekawa i warta polecenia, nie ma przesadnych dłużyzn, wszystko ładnie zmierza do finału, który może nie zaskakuje, ale pewne zaskoczenie ...

| link |
@MLB
2021-06-23
6 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Cytaty z książki

O nie! Książka Mgła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl