Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej

Bohdan Jałowiecki, Marek S. Szczepański
Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka, czwarty tom Wykładów z Socjologii, stanowi autorską próbę opisu dwóch fundamentalnych kategorii socjologicznych, jakimi są przestrzeń i miasto. Jest to wydanie drugie, zmienione i poprawione uznanego już podręcznika o tym samym tytule. Przedstawia szkoły naukowe, mistrzów i kontynuatorów, poczynając od klasycznej ekologii chicagowskiej. Ukazuje historyczne etapy rozwoju miast starożytnych i średniowiecznych, aglomeracje epoki industrialnej, miasto &#8222;socjalistyczne&#8221; i ponowoczesne metropolie. W ostatniej części prezentuje socjologiczne pojmowanie przestrzeni. Tom ma charakter monograficzny, ale przyświecają mu też cele dydaktyczne, tak więc po każdym rozdziale zamieszczony jest zestaw najistotniejszych pytań kontrolnych i zbiór kanonicznych lektur, głównie w języku polskim.<BR> Książka przeznaczona jest dla socjologów, psychologów, urbanistów i architektów, także dla wszystkich, którzy interesują się miastem i jego problemami.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7383-197-1, 9788373831971
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe
Kategoria: Architektura
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl