Miasto i rzeka

Wojciech Gunia
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Miasto i rzeka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Miasto i rzeka Być może jesteś jednym z nich: ludzi, których dotknęła utrata. Jednym z tych, którzy na własnej skórze poznali, że życie to koszmar, który wypala na tobie czarne znamię. Uważaj, może ktoś kiedyś powie ci o tym mieście. Uczyni to szeptem, poprzez aluzję, jakby wyjawiał jakąś wstydliwą tajemnicę. Być może tam pojedziesz. Zobaczysz stare, rozpadające się kamienice i lodowatą rzekę, którą płyną zmarli. Płyną po to, byś mógł odzyskać to, co straciłeś. Płyną po to, abyś kiedyś mógł do nich dołączyć. Żebyś mógł zrozumieć, że nie ma takiej zbrodni, której nie popełnisz w imię tego, co naprawdę kochasz. Droga zjednoczenia Wstrząśnięty niespodziewaną śmiercią brata, młody mężczyzna podejmuje prywatne śledztwo. Kolejne tropy prowadzą w przeszłość, do dnia, kiedy ojciec rodu zniknął w tajemniczych okolicznościach. Co takiego odkrył jeden z braci, że zdecydował odebrać sobie życie? I co takiego odkrył ich ojciec? I gdzie przepadł? Kiedy mówią „nie oglądaj się za siebie”, mówią też o tym, abyś nie spoglądał w to, co minione. Bowiem przeszłość to otchłań – podejdź zbyt blisko, a pochłonie cię jej ciemność.
Data wydania: 2018-01-30
ISBN: 978-83-948418-7-4, 9788394841874
Wydawnictwo: Dom Horroru
Kategorie: Fantastyka, Horror
Stron: 184

Autor

Wojciech Gunia Wojciech Gunia
Urodzony w 1983 roku w Polsce
Wojciech Gunia – polski pisarz fantastyczny, specjalizuje się w grozie, publicysta i tłumacz. Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Zadebiutował w 2013 w antologii Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku. Jest redaktorem prowadzącym polskiego roczn...

Pozostałe książki:

Nie ma wędrowca Żertwa Dom wszystkich snów Powrót Tarnowskie Góry Fantastycznie Miasto i rzeka 24.02.2022 Złodzieje motyli Fantazmaty I Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2021 Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2018 Cokolwiek zechcesz Fenix Antologia 6-7 (2-3/2019) Pieśni umarłego marzyciela PoznAI przyszłość. Opowiadania o umyśle i nauce Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych Teatro Grottesco
Wszystkie książki Wojciech Gunia

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Miasto i rzeka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@annamusialowicz
2022-07-10

Wojciech Gunia w swych dwóch nowelach, niezauważalnie, ale konsekwentnie wgryza się w najbardziej skrywane ludzkie lęki, rozdrapuje zabliźnione rany, tworzy nowe. Nie ma litości. Przy czym czyni to pięknym, wyważonym, czasem wręcz poetyckim językiem, z gracją i spokojem kata, a może raczej wytrawnego psychopaty, który odnajduje granice naszej wytrzymałości. Nie przekracza ich jednak, rozbudziwszy uprzednio naszą wyobraźnię, pozwalając, byśmy rozpływali się w bólu, zatapiali w najgorszych wizjach.
Udowadnia, że nawet jeśli najbardziej boimy się tego, co tkwi w nas samych, to największym strachem jest ten o bliskich, zwłaszcza gdy towarzyszy mu bezradność.
Gunia pobudza do głębokiej refleksji nad tym, co istotnie jest dla nas stratą i jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by nie tyle odzyskać to, co kochaliśmy, gdy jest to nie do odzyskania, ile raczej ukoić wyrzuty sumienia, że pozwoliliśmy na to, co się stało, nawet jeśli nie mogliśmy mieć żadnego wpływu na wydarzenia.
„Miasto i rzeka. Droga zjednoczenia” to książka, jedna z niewielu, której treść obudziła we mnie takie lęki, że doprowadziła do łez . Nikt nie pozostanie wobec niej obojętny.

| link |
@MichalL
2020-04-19
7 /10
Przeczytane

... utrata kogoś bliskiego jest bolesna ... utrata za którą czai się tajemnica, jest niezrozumiana, bezsensowna. Jednak to ciągle utrata, więc dlaczego ?
"Miasto i rzeka" jak i "Droga zjednoczenia" to dwie historie opowiadające o żalu, tęsknocie, chęci cofnięcia czasu, zrozumienia. Niesamowicie stworzony klimat spowodował, że zatopiłem się w tekście do ostatniego słowa. Poczułem współczucie i pragnienie zrozumienia wszystkich okoliczności.
Czy wszystko zrozumiałem ? Ciągle o tym myślę ...

| link |
@Galene
2023-05-12
6 /10
Przeczytane Audiobooki
@Beksinska
2020-06-13
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto i rzeka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl