Między zwierzęciem a maszyną Utopia technologiczna Stanisława Lema

Paweł Majewski
Między zwierzęciem a maszyną Utopia technologiczna Stanisława Lema
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest próbą interpretacji dwóch esejów Stanisława Lema ? Dialogów i Summy technologiae ? jako rozbudowanego projektu autoewolucji gatunku ludzkiego, to znaczy przejęcia przez ludzi pełnej kontroli nad procesami ich własnego rozwoju biologicznego. Według przedstawianej tu interpretacji projekt ów jest rodzajem liberalnej utopii opartej na przeświadczeniu o racjonalności natury ludzkiej. Twórczość Lema jest analizowana na szerokim tle, zawierającym większość nurtów współczesnej refleksji naukoznawczej i społecznej.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-229-2854-7, 9788322928547
Wydawnictwo: Uniwersytet Wrocławski
Seria: Monografie FNP
Stron: 306

Autor

Paweł Majewski Paweł Majewski
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Poza twórczością Stanisława Lema interesuje się także tradycjami antycznymi w nowożytnej kulturze Zachodu, konsekwencjami teorii oralności dla historii kultury...

Pozostałe książki:

Pismo tekst literatura Praktyki piśmienne starożytnych Greków i matryca pamięci kulturowej Europe Dwie próby o literaturze. Słowacki i Hofmannsthal Antropologia pamięci. Zagadnienia i wybór tekstów Lew, który mówi Antropologia antyku greckiego. Zagadnienia i wybór tekstów
Wszystkie książki Paweł Majewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Między zwierzęciem a maszyną Utopia technologiczna Stanisława Lema aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Między zwierzęciem a maszyną Utopia technologiczna Stanisława Lema. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe