Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim.

Paweł Majewski
Książka Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim.
Książka Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim to próba syntetycznego opisu procesów, które doprowadziły do powstania „tekstowego obrazu świata” charakterystycznego dla kultury europejskiej. Analizując teksty Arystotelesa, Archimedesa, Ksenofonta i innych pisarzy starożytnych, autor tej książki chce wykazać, że średniowieczna, nowożytna i współczesna „kultura tekstu” w nauce i literaturze europejskiej nie wynika z uniwersalnych relacji między językiem, światem i doświadczeniem, lecz stanowi rezultat konkretnych procesów historycznych oraz kulturowych.  
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-941666-0-1, 9788394166601
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Seria: Monografie FNP
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 288
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tekstualizacja doświadczenia. Studia o piśmiennictwie greckim.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}