Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem

ks. Józef Stanisław Tischner
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka "Miłość nas rozumie" to zbiór artykułów ks. Tischnera pisanych przy różnych okazjach, najczęściej w związku z rozmaitymi świętami kościelnymi. Ksiądz Tischner jawi się tu jako mistrz wiary dojrzałej, pogłębionej i jako duszpasterz rozumiejący rozterki współczesnego człowieka. Pokazuje, jak połączyć nadzieję świata z nadzieją religijną. Wskazuje wreszcie, na co dobrze jest w życiu postawić, a czego warto się wyrzec. Prosto, przystępnie napisane refleksje o tym, kim jesteśmy, w co wierzymy i na co możemy mieć nadzieję.
Książka została ułożona tak, aby mogła być przewodnikiem po roku liturgicznym. W nowym wydaniu dołączono cztery mało znane teksty, zmieniono też układ książki, wprowadzając m.in. rozdział poświęcony Niedzieli Miłosierdzia.
Data wydania: 2011-10-26
ISBN: 978-83-240-1837-6, 9788324018376
Wydawnictwo: Znak
Stron: 180

Autor

ks. Józef Stanisław Tischner ks. Józef Stanisław Tischner
Urodzony 12 marca 1931 roku w Polsce (Stary Sącz)
Ks. Józef Stanisław Tischner, ps. „Wawrzek Chowaniec”, „Molinista”, „Józek Szkolny”, „Jegomość Józek” – polski prezbiter katolicki i filozof, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Kawaler Orderu Orła Białego. Starszy brat Mariana – profesora we...

Pozostałe książki:

Historia filozofii po góralsku Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie Zrozumieć własną wiarę Filozofia dramatu
Wszystkie książki ks. Józef Stanisław Tischner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Fascynująca L. polska Religia

„Człowiek jest nieustannym stawaniem się”
W tym stawaniu się może pomóc właśnie ta książka.
Dzięki Wojciechowi Bonowiczowi mamy okazję zapoznać się z tekstami ks. Tischnera, które ukazywały się przez całe lata w różnych czasopismach. Dodatkiem jest rozmowa o Mistrzu Eckhartcie, który mnie fascynuje. Teksty napisane są prostym, jasnym i pięknym językiem, a jakże mądrym. Skierowane są do tych co poszukują Boga w codziennym życiu. W prosty sposób mówi o rzeczach trudnych, ale też ważnych jak nadzieja, cierpienie, wolność, miłość. Jest to książka do której można wracać co pewien czas i zawsze odnajdzie się coś nowego Pomaga temu podział tekstów według Świąt, czyli okresów, gdy mamy czas na zatrzymanie się i rozmyślania. Jakie dla nas niosą przesłanie kolejne Święta? Jak pojąć i zrozumieć to, czego pamiątkę obchodzimy co roku?
Dla mnie ks. Tischner był, jest i będzie autorytetem w sprawach wiary.
„ Trzeba rozróżnić między 'potrzebą' a 'pragnieniem'. Za potrzebami stoi przymus, za pragnieniami stoi wspaniałomyślność, wolność. W sferze potrzeb wszystko dokonuje się pod presją, w sferze pragnień nie ma presji, lecz wspaniałomyślna wolność. Miłość jest właśnie owocem pragnienia, Nikt nikogo 'nie musi' kochać..." .
Zawsze mamy wolny wybór.

{}× 2 | Komentarze (1) | link |
@Irytacjaa
2012-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe