Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie

ks. Józef Stanisław Tischner, Jacek Żakowski
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wznowienie bestsellerowej książki księdza Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego poświęconej Katechizmowi Kościoła katolickiego. To oryginalna próba jego popularyzacji oraz pokazania nowatorstwa i rewolucyjności katechizmu ? owocu zmian, jakie zaszły w Kościele po II Soborze Watykańskim. Rozmówcy, omawiając kolejne rozdziały katechizmu, poruszają tak ważne dla katolików tematy, jak śmierć, niebo, wolność, łaska, nadzieja czy stosunek Kościoła do państwa.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-240-1171-1, 9788324011711
Wydawnictwo: Znak
Stron: 232

Autor

ks. Józef Stanisław Tischner ks. Józef Stanisław Tischner
Urodzony 12 marca 1931 roku w Polsce (Stary Sącz)
Ks. Józef Stanisław Tischner, ps. „Wawrzek Chowaniec”, „Molinista”, „Józek Szkolny”, „Jegomość Józek” – polski prezbiter katolicki i filozof, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Kawaler Orderu Orła Białego. Starszy brat Mariana – profesora we...

Pozostałe książki:

Historia filozofii po góralsku U źródeł myślenia Zrozumieć własną wiarę Przekonać Pana Boga: Z ks. Józefem Tischnerem rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie Wolność człowieka gór Wędrówki w krainę filozofów Filozofia dramatu Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem Mądrość człowieka gór To, co najważniejsze W co wierzę? Jak życ? jak żyć? Alfabet Tischnera Etyka solidarności oraz Homo sovieticus Inny. Eseje o spotkaniu Krótki przewodnik po życiu Miłość i inne wydarzenia Myślenie w żywiole piękna Myślenie według wartości Nadzieja mimo wszystko Nieszczęsny dar wolności Rekolekcje paryskie Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne Spór o istnienie człowieka W krainie schorowanej wyobraźni WOBEC WARTOŚCI "Bądź wolność Twoja" : Józefa Tischnera refleksja nad życiem publicznym Alfabet duszy i ciała, wydanie II Drogi i bezdroża miłosierdzia Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek Etyka a historia wykłady józef tischner Idąc przez puste błonia Kot pilnujący myszy Ksiądz na manowcach Miłość niemiłowana Miłość w czasach niepokoju Myśli o wolności, władzy i wspólnocie Nadzieja czeka na słowo Rekolekcje O człowieku : wybór pism filozoficznych O kryzysie. Rozmowy w Castel Gandolfo 1985 tom II Oby wszyscy tak milczeli o Bogu! Polski kształt dialogu Pomoc w rachunku sumienia Spotkanie Spowiedź rewolucjonisty Sprawy ludzkie Słowo o ślebodzie Kazania spod Turbacza + 4CD Wiara ludzi wolnych Wiara ze słuchania. Kazania starosądeckie 1980–1992 Wokół biblii Świat ludzkiej nadziei
Wszystkie książki ks. Józef Stanisław Tischner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Antoniowka
2021-01-29
6 /10
Przeczytane
@jatymyoni
2020-08-13
9 /10
Przeczytane Religia L. polska Bardzo dobra książka
GU
@guslawa25
2011-04-05
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl