Zrozumieć własną wiarę

ks. Józef Stanisław Tischner
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Zrozumieć własną wiarę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Ksiądz Józef Tischner był nie tylko znanym i lubianym publicystą, ale przede wszystkim cenionym duszpasterzem i duchowym autorytetem. Zrozumieć własną wiarę to dwa cykle artykułów: pierwszy: Wiara szuka rozumienia - został opublikowany na początku lat 90. na łamach „Gazety Wyborczej”, drugi - Rozmowy rekolekcyjne - w latach 70. ukazywał się w miesięczniku „W drodze”. Oba stanową cenną i zwięzłą prezentację myślenia religijnego ks. Tischnera.

W cyklu pierwszym autor tłumaczy, czym jest wiara i jak odróżnić tę prawdziwą (wiarę w Boga) od jej surogatu („wiary w wiarę”). W drugim omawia zasadnicze treści wiary chrześcijańskiej (albo szerzej - biblijnej), pytając przede wszystkim o „twarz biblijnego Boga”.

Ta niewielka książka jest zaproszeniem do rekolekcji z ks. Tischnerem - do spotkania z jego wciąż żywą myślą.

Data wydania: 2012-04-18
ISBN: 978-83-240-1928-1, 9788324019281
Wydawnictwo: Znak
Stron: 112
dodana przez: jatymyoni
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

ks. Józef Stanisław Tischner ks. Józef Stanisław Tischner
Urodzony 12 marca 1931 roku w Polsce (Stary Sącz)
Ks. Józef Stanisław Tischner, ps. „Wawrzek Chowaniec”, „Molinista”, „Józek Szkolny”, „Jegomość Józek” – polski prezbiter katolicki i filozof, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Kawaler Orderu Orła Białego. Starszy brat Mariana – profesora we...

Pozostałe książki:

Historia filozofii po góralsku Zrozumieć własną wiarę U źródeł myślenia Przekonać Pana Boga: Z ks. Józefem Tischnerem rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin Tischner czyta katechizm. rozmowy o katechizmie Wolność człowieka gór Wędrówki w krainę filozofów Filozofia dramatu Miłość nas rozumie. Rok liturgiczny z księdzem Tischnerem Mądrość człowieka gór To, co najważniejsze W co wierzę? Jak życ? jak żyć? Alfabet Tischnera Etyka solidarności oraz Homo sovieticus Inny. Eseje o spotkaniu Krótki przewodnik po życiu Miłość i inne wydarzenia Myślenie w żywiole piękna Myślenie według wartości Nadzieja mimo wszystko Nieszczęsny dar wolności Rekolekcje paryskie Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne Spór o istnienie człowieka W krainie schorowanej wyobraźni WOBEC WARTOŚCI "Bądź wolność Twoja" : Józefa Tischnera refleksja nad życiem publicznym Alfabet duszy i ciała, wydanie II Drogi i bezdroża miłosierdzia Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek Etyka a historia wykłady józef tischner Idąc przez puste błonia Kot pilnujący myszy Ksiądz na manowcach Miłość niemiłowana Miłość w czasach niepokoju Myśli o wolności, władzy i wspólnocie Nadzieja czeka na słowo Rekolekcje O człowieku : wybór pism filozoficznych O kryzysie. Rozmowy w Castel Gandolfo 1985 tom II Oby wszyscy tak milczeli o Bogu! Polski kształt dialogu Pomoc w rachunku sumienia Spotkanie Spowiedź rewolucjonisty Sprawy ludzkie Słowo o ślebodzie Kazania spod Turbacza + 4CD Wiara ludzi wolnych Wiara ze słuchania. Kazania starosądeckie 1980–1992 Wokół biblii Świat ludzkiej nadziei
Wszystkie książki ks. Józef Stanisław Tischner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zrozumieć własną wiarę? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Antoniowka
2021-01-29
6 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
@Liliowy_Motylek
2020-12-07
10 /10
Przeczytane Religia / filozofia 2020 Do przemyślenia
@jatymyoni
2020-08-13
8 /10
Przeczytane Religia L. polska Bardzo dobra książka
PI
@powl
2014-04-10
10 /10
Przeczytane
NA
@napadacz
2011-02-21
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zrozumieć własną wiarę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl