Miłość, śmierć i roboty. Tom 1

Alastair Reynolds, Alberto Mielgo, Claudine Griggs, David W. Amendola ...
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Miłość, śmierć i roboty. Tom 1
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

John Scalzi, Ken Liu, Peter F. Hamilton, Michael Swanwick i wielu innychmw oficjalnej antologii Miłość, śmierć i roboty!
Tim Miller to postać, która cieszy się zasłużonym uznaniem w świecie popkultury. Wraz Davidem Fincherem połączył siły w produkcji pierwszego sezonu netflixowego hitu Miłość śmierć i roboty — animacji dla dorosłych. Dla Millera, jak sam określił, wybieranie historii do każdego odcinka to najlepsza praca, jaką kiedykolwiek wykonywał. Potwierdza to znakomity zestaw autorów i opowiadań.
Naprawdę próżno szukać równie pomysłowych, pełnych napięcia i zmuszających do refleksji historii. Każda jest dziełem innego twórcy i posłużyła za podstawę do serialowego scenariusza. Bazuje na różnych wizjach świata, zabiera w międzygatunkową podróż od horroru, przez komedię, akcję po science fiction.
Krótko mówiąc, różnorodność tego zbioru sprawia, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Peter F. Hamilton – „SONNIE MA PRZEWAGĘ”
2. John Scalzi – „TRZY ROBOTY”
3. Alberto Mielgo – „ŚWIADEK”
4. Steve Lewis – „MECHY”
5. Kirsten Cross – „WYSYSACZ DUSZ”
6. John Scalzi – „GDY JOGURT PRZEJĄŁ WŁADZĘ”
7. Ken Liu – „UDANYCH ŁOWÓW”
8. Joe R. Lansdale – „WYSYPISKO”
9. Marko Kloos – „O WYKORZYSTANIU ZMIENNOKSZTAŁTNYCH”
10. Claudine Griggs – „POMOCNA DŁOŃ”
11. Joe R. Lansdale – „RYBIA NOC”
12. Marko Kloos – „SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA”
13. Vitaliy Shushko – „MARTWY PUNKT”
14. Michael Swanwick – „EPOKA LODOWCOWA”
15. John Scalzi – „HISTORIE ALTERNATYWNE”
16. David W. Amendola – „SEKRETNA WOJNA”
17. Alastair Reynolds – „ZA SZCZELINĄ ORŁA”
18. Alastair Reynolds – „BŁĘKIT ZIMY”
19. Damian Nenow – POSŁOWIE
20. WIADOMOŚĆ OD ZESPOŁU

Tytuł oryginalny: Love, Death and Robots: The Official Anthology vol. 1
Data wydania: 2022-06-22
ISBN: 978-83-8203-154-6, 9788382031546
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Cykl: Miłość, śmierć i roboty, tom 1
Stron: 400
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Alastair Reynolds Alastair Reynolds
Urodzony 13 marca 1966 roku w Wielkiej Brytanii (Barry)
Pisarz gatunku fantastyki naukowej. Studiował na Uniwersytecie w Newcastle upon Tyne. Jest doktorem astronomii. Przez wiele lat pracował w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii jako astrofizyk. Jego dorobek pisarski jest połączeniem solidnej w...

Pozostałe książki:

Migotliwa wstęga. Część 2. Odwet Migotliwa wstęga. Część 1. Pościg Arka odkupienia. Część 1. Zdrada Arka odkupienia. Część 2. Wyścig Przestrzeń objawienia
Wszystkie książki Alastair Reynolds

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość, śmierć i zmarnowany potencjał

WYBÓR REDAKCJI
11.07.2022

Na polskie wydanie ,,Love, Death + Robots'' rzuciłam się, jak Reksio na szynkę. I wiecie co? Strułam się. Nawet mimo tego, że w tej antologii znajdziemy naprawdę głośne nazwiska – Scalzi, Reynolds, Liu... A strułam się dlatego, że tłumacz nie musi umieć ładnie pisać. Nowa Baśń chyba o tym zapomniała – swoją drogą, to już kolejne wydawnictw... Recenzja książki Miłość, śmierć i roboty. Tom 1

Czy przy całej swojej inteligencji nie jesteśmy dostatecznie bystrzy, by zapobiec własnemu wy...

5.07.2022

Cóż to była za przygoda! Na ogół unikam książek z „filmowymi okładkami” oraz chwalącymi się logiem Netflixa. W tym wypadku ciekawość wzięła górę i zdecydowanie nie żałuję tej decyzji. „Miłość, Śmierć + Roboty” to tytuł zbioru animacji, które swego czasu otrzymały prestiżową nagrodę Emmy. Nie zostały jednak one wymyślone przez scenarzystów. Wszyst... Recenzja książki Miłość, śmierć i roboty. Tom 1

@atypowy@atypowy × 8

Moja opinia o książce

Opinie

@Smok1125
2022-07-07
5 /10

Książkę kupiłem ze względu na pierwsze opowiadanie. Wiem, że trochę to głupie, bo w końcu to jest zbiór kilkunastu opowiadań. Więc pierwsze, jak i cała reszta, są krótkawe. Ale pierwsze jest moim ulubionym i uważam je za najlepsze z całego netfixowego dzieła. Większość z pierwszego sezonu bazuje już na istniejących opowiadaniach różnych autorów bardziej lub mniej zmienionych. I tak oto powstał netfixowy hit.

Sonnie ma przewagę:

Różni się trochę od serialu. Jedna rzecz serialowi wychodzi lepiej, a druga książce. Niestety w jednej rzeczy wydźwięk obu dzieł jest odrobinę inny. W serialu najpierw Sonnie podaje, że została zgwałcona przez gang, dlatego szuka zemsty. Potem się jednak okazuje, że to nie jest prawda a zmyślona historyjka. Ale teraz robi się problem. W książce jest podane, że miała wypadek samochodowy, bo zabalowała za bardzo, a potem zadecydowali, żeby umieścić jej mózg w Khanivore. Natomiast w serialu, że jej czaszka została rozłupana przez gang i nie ma żadnej wzmianki o wypadku. Jak dla mnie to zmienia obraz sceny. Bo o ile w książce po prostu chce być najlepsza i wygrywać i czuć dreszczyk emocji tak w serialu mniej lub bardziej szukać zemsty za to, co zrobili.

Główny wątek fabuły jest identyczny, ale poszczególne sceny różnią się bardziej lub mniej. Trudno jest wybrać, która rzecz jest lepsza. Jakbym miał zdecydować, to wziąłbym trochę z tego i trochę z tego.

Ale z pewnością chciałbym zobaczyć pełnoprawną książkę o Sonnie....

× 1 | link |
@posrodkwiatowicieni
2022-08-23
9 /10

Nie ma nic piękniejszego, niż fakt, że jeden z lubionych seriali można nie tylko oglądać. Że został on przelany na papier i można się zagłębić w te historie na nowo, tylko w formie pisanej. Więc jeśli jak ja, oglądaliście przebojową animowaną antologię Love, Death + Robots i chcieliście czegoś więcej, aby zaspokoić wasze pragnienia, to z tą książką jest to możliwe. Mimo, że ​​ta książka to zupełni inny byt niż serial.

Miłość, Śmierć i Roboty narodziły się w umyśle Tima Millera, znanego z filmów Deadpool, czy Thor: Mroczny świat, Od filmów przeszedł do tworzenia serialu, w którym wiele z animacji pochodzi ze sfery science fiction, i robi to w sposób, którego nie robiło wcześniej żadne studio ani wydawca. Ta książka, właśnie tutaj, jest zbiorem historii, które Tim Miller wybrał do pierwszego sezonu serialu. I choć wiele historii zostało zmienionych na potrzeby programu Netflix, modyfikując tu i ówdzie szczegóły, aby dopasować się do czasu trwania każdego filmu krótkometrażowego, to nadal jest on arcydziełem. Książka zawiera wszystkie oryginalne opowiadania oraz scenariusze dwóch oryginalnych historii i są one tak wyśmienite i tak dobre.. W niektórych przypadkach nawet lepsze niż show Netflixa. Najbardziej niesamowitą cechą tej antologii jest dokładne przedstawienie każdej historii, bo widać w niej poziom zaangażowania w utrzymanie dokładności każdego słowa i jest to imponujące. To idealna książka dla fanów serialu, ale myślę, że będzie to również idealna książka d...

× 1 | link |
@atypowy
2022-07-05
8 /10
@Chassefierre
2022-07-11
5 /10
Przeczytane Antologie/zbiory opowiadań Fantastyka Science Fiction

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość, śmierć i roboty. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl