Opinia na temat książki Minas Warsaw

@piratksiazkowy @piratksiazkowy · 2020-10-05 06:46:39
Przeczytane
Minas Warsaw to moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Kozak. I to jakie! Historia przedstawia dwa, wydawałoby się odrębne wątki.

Jeden z nich pozwala nam poznać Macieja Jeżewskiego, szarego informatyka z Urzędu Miasta, który mimo skończenia studiów z dobrym wynikiem męczy się w pracy, której nie lubi i czuje się trochę jak przegryw. Pewnego dnia, podczas porannej podróży do pracy w Warszawie pojawia się... mag. I smok. A Maciek przez splot dziwnych przypadków trafia w sam środek tych niecodziennych wydarzeń.

Drugi wątek pozwala nam poznać Wybrańca i amaremnona, magicznego kota, którzy wspólnie również przeżywają niecodzienne przygody w innej rzeczywistości.

Bardzo podobał mi się język w książce - lekki, nieszablonowy i naprawdę zabawny. To chyba pierwszy raz od bardzo dawna kiedy z całą pewnością mogę stwierdzić, że książka mnie rozbawiła.

Samo sprowadzenie akcji do Warszawy jest podejściem bardzo odważnym, bo to miejsce, które się zna i które prędzej czy później się zobaczy. Dzięki temu cała historia nie wydaje się tak odległa, a my możemy mieć poczucie jej pewnej bliskości.

Niewielkim minusem jest dość szybko przeprowadzone zakończenie, co mi się niekoniecznie podobało, ale całość i tak zdecydowanie zasługuje na pozytywną opinię. Widocznie tak widziało to medium ;)
Ocena @piratksiazkowy:
Data przeczytania: 2020-09-14
Książka Minas Warsaw
Minas Warsaw
Magdalena Kozak
{}5.5/10
RADUJCIE SIĘ, MIESZKAŃCY! WIELKI MAG WYBRAŁ WASZ GRÓD NA SWĄ SIEDZIBĘ. ZOSTALIŚCIE ZASZCZYCENI!" Pewnego pięknego, a właściwie całkiem pochmurnego dnia, nad Warszawą przetoczył się grom. A potem oc...
Komentarze

Pozostałe opinie

Najprawdziwszy mag pojawia się we współczesnej Warszawie, nasza rzeczywistość zderza się z fantastycznym postrzeganiem świata, a na Pałacu Kultury okrakiem siedzi smok. Wydawać by się mogło, że w tak...

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe