Miniatury z Kodeksu Baltazara Behema

Janusz Podlecki
Miniatury z Kodeksu Baltazara Behema
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

KODEKS BALTAZARA BEHEMA powstał w latach 1502–1505 i jest iluminowanym rękopisem na pergaminie. Zawiera odpisy przywilejów i statutów miasta Krakowa, m.in. dokument lokacyjny miasta z 1257 roku i statuty oraz przysięgi kilkunastu cechów krakowskich. Kodeks został wręczony przez Behema krakowskiej radzie miejskiej w 1505 roku i służył władzom Krakowa do końca XVIII wieku jako księga praw miejskich. W 1825 roku został przekazany do Biblioteki Jagiellońskiej i stanowi jeden z najcenniejszych rękopisów w jej zbiorach.

Album zawierający reprodukcje wszystkich iluminacji znajdujących się w Kodeksie. Są to scena „Ukrzyżowanie” i 26 średniowiecznych miniatur o tematyce cechowej i kupieckiej. Reprodukcje wykonane przez znanego fotografika Janusza Podleckiego są uzupełnione wstępem z historią powstania Kodeksu oraz opisami wszystkich iluminacji opracowanymi przez Marcina Fabiańskiego. Teksty zamieszczone są w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Tłumaczenia: Jadwiga Piątkowska (język angielski) i Jacek Kowalski (język niemiecki).
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-88553-02-8, 9788388553028
Wydawnictwo: Karpaty

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Miniatury z Kodeksu Baltazara Behema? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Miniatury z Kodeksu Baltazara Behema. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl