Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski

Eleonora Szafran-Pietrzykowska
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. ,,Teddy" pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa ,,Teddy'ego" na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli ,,jak Polak bije Niemca" i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny.

Ta książka to dokument pamięci. ,,Teddy" sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle. Relacje o niezwyciężonym ,,Teddym" pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek - heros w skórze antybohatera - przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi

Od 27 sierpnia 2021 r. w kinach będzie można już oglądać film ,,Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

,,Walczył i dawał nadzieję. Jego dzieje to gotowy materiał na film." Maciej Barczewski, reżyser filmu ,,Mistrz"

,,Historia Tadeusza Pietrzykowskiego udowadnia, że człowiek dzięki silnej woli przetrwania i pasji może podjąć walkę nawet z największym złem, jednak żeby zwyciężyć, musi zacząć czynić dobro."
Data wydania: 2021-10-01
ISBN: 978-83-8091-999-0, 9788380919990
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Kategoria: Sport
Stron: 304
dodana przez: Sargento_Garcia

Autor

Eleonora Szafran-Pietrzykowska Eleonora Szafran-Pietrzykowska
Urodzona 6 stycznia 1964 roku w Polsce (Bielsko-Biała)
Eleonora Szafran - córka boksera i więźnia obozowego - Tadeusza Pietrzykowskiego.

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 39.99zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mistrz

11.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Mistrz" Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski rękopisy i opowieści ojca z Auschwitz zebrała Eleonora Szafran, Nie jestem zaskoczona, że historia Tadeusza Pietrzykowskiego została wyciągnięta z niebytu i ponownie przypomniana szerszemu gronu, bo poza książką, na jej podstawie powstał film, który od niedawna gości na ekranach kin, przy okazji przywracaj... {} Recenzja książki Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski

@toptangram@toptangram {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@Sargento_Garcia
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane biografia Historia literatura wojenna literatura faktu

Czytając tę książkę niejednokrotnie miałem wrażenie, że ze sposobem myślenia i podchodzenia do życia głównego bohatera już gdzieś wcześniej się spotkałem. Bardzo szybko zauważyłem zbieżność z życiowa dewizą Stanisława Grzesiuka wspaniale ukazaną w w jego autobiograficznych książkach "Boso, ale w ostrogach"; "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Obaj głowni bohaterowie uważali, że w trudnych życiowo sytuacjach trzeba pomagać i bronić słabszych, zachowywać się honorowo i oceniać czyny oraz sposób postępowania, uwzględniając okoliczności które im towarzyszyły oraz doprowadziły do ich zaistnienia.

{}× 14 | link |
@toptangram
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
OL
2021-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe