Młode ciemności

Zbigniew Domino
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Młode ciemności
Książka Młode ciemności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Młode ciemności są kontynuacją znanej już Czytelnikom dylogii: Syberiada polska i Czas kukułczych gniazd. Tak więc to kolejny, już trzeci z kolei tom powieściowej sagi rodu Dolinów. Sagi o niezwykle dramatycznych, kresowo-syberyjskich losach czasów wojny i tuż powojennych dziejach tej rodziny. Cykl powieściowy Zbigniewa Domino to „epicki obraz” masowej deportacji Polaków przez Rosję Sowiecką na Syberię i do Kazachstanu. To znakomite, literackie ujęcie polskiej tematyki zesłańczej w okresie II wojny światowej (Syberada polska, tom I). Zaś Czas kukułczych gniazd (tom II) to wyraziste, przenikliwe zobrazowanie procesu wtapiania się powracających po wojnie Polaków z Sybiru do tuż powojennej Polski, głównie na Ziemie Zachodnie. Z wielką, pisarską szczerością i odwagą ukazuje Autor tragedię ludności niemieckiej przymusowo wysiedlonej z ziem, które weszły w granice powojennej Polski. Wg zgodniej opinii krytyki Syberiada polska i Czas kukułczych gniazd to świetna pisarska robota. Ogromne powodzenie obu książek, a także liczne listy i spotkania Sybirakami, z dawnymi towarzyszami niedoli, sprawiły, że Zbigniew Domino powrócił raz jeszcze do tematyki zesłańczej i napisał książkę Tajga. Tamtego lata w Kajenie po raz kolejny opisując gehennę przeżyć łagrowych zesłańców na tle pięknej i potężnej przyrody. Tajga jest swego rodzaju uzupełnieniem, swoistym suplementem pierwszych części „Syberiady”. W Młodych ciemnościach (tom III) autor stara się wiernie podążać za jednym z głównych bohaterów tej trylogii, Staszkiem Doliną. Towarzyszy mu w latach jego chłopięcego dojrzewania, burzliwej, często niepokornej, młodości „durnej i chmurnej”. W chwilach jego neofickiego społecznego zaangażowania i entuzjazmu, ale też w momentach miłosnych zauroczeń i doznań. Słowem, we wszystkich młodzieńczych wzlotach i upadkach. Tak więc Czytelnik Młodych ciemności ma okazję sporo dowiedzieć się nie tylko o Staszku Dolinie, ale i o tak dawno minionych czasach i o ludziach w nie uwikłanych. Na podstawie powieści Zbigniewa Domino „Syberiada Polska” powstaje film fabularny, pod tym samym tytułem, w reżyserii Janusza Zaorskiego, którego premiera kinowa planowana jest na 10 lutego 2013 r.
Data wydania: 2012-10
ISBN: 978-83-63773-83-0, 9788363773830
Wydawnictwo: Studio Emka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Młode ciemności? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Sargento_Garcia
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane powieść historyczna
Trzeci tom wyśmienitego cyklu: "Syberiada polska", "Czas kukułczych gniazd" i "Młode ciemności" - autor odwalił naprawdę kawał dobrej roboty. Bardzo trudno oderwać się od lektury
{}× 1 | link |
@martitka10
@martitka10
2014-08-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Młode ciemności”- Zbigniew Domino

Książka Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga
Zaufanie, czyli waluta przy... Michał Szafrański
{}10/10
Dobrze zarabiał jako dyrektor w branży IT. Po poważnym wypad...
Książka Bitwa o Anglię
Bitwa o Anglię Joshua Levine
{}10/10
W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali...
Książka Lista pana Rosenbluma
Lista pana Rosenbluma Natasha Solomons
{}7/10
Jack Rosenblum to metr sześćdziesiąt jeden żywej nieustępliw...
Książka Adrian Mole lat 39 i pół. Czas prostracji
Adrian Mole lat 39 i pół. C... Sue Townsend
{}8/10
Myślisz, że życie cię przerasta? Poczekaj! Wytrzymasz znaczn...
Książka Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta
Dziennik. Pięć zeszytów z ł... Dawid Sierakowiak
{}10/10
Po raz pierwszy w Polsce pełne wydanie ocalałego Dziennika D...

Cytaty z książki

O nie! Książka Młode ciemności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}