Kraina Smoka. Chiny wczorajsze, Chiny dzisiejsze

Zbigniew Domino
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kraina Smoka. Chiny wczorajsze, Chiny dzisiejsze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

(...) Gdy słyszymy i mówimy o Chinach, mamy przeważnie na myśli te najbardziej popularne skojarzenia. Bo kto w Polsce nie słyszał o chińskim murze, chińskim cyrku, chińskich sztukach walki z legendarnym Bruce Lee o mnichach z klasztoru Shaolin, kto nie słyszał o cudach tradycyjnej chińskiej medycyny, czy choćby o osobliwościach chińskiej kuchni? Ale z głębszą znajomością Chin współczesnych, nie wspominając o historii, jest już zdecydowanie gorzej.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61159-16-2, 9788361159162
Wydawnictwo: Studio Emka

Autor

Zbigniew Domino Zbigniew Domino
Urodzony 21 grudnia 1929 roku w Polsce (Kielnarowa)
Zbigniew Franciszek Domino – pułkownik ludowego Wojska Polskiego, prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej w czasach stalinizmu, pisarz. Syn Stanisława i Antoniny. W lutym 1940 został wywieziony z rodziną w głąb ZSRR w okolice Irkucka. Na zesłani...

Pozostałe książki:

Syberiada polska Czas kukułczych gniazd Młode ciemności Cedrowe orzechy Sybiraczka
Wszystkie książki Zbigniew Domino

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kraina Smoka. Chiny wczorajsze, Chiny dzisiejsze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-01-03
6 /10
Przeczytane Domino_Zbigniew Zz_Lit_(Podróż_Reportaż_Fakt)

„KRAINA SMOKA – CHINY WCZORAJSZE, CHINY DZISIEJSZE” jest spojrzeniem autora Zbigniewa Domino na kraj, który od zawsze był i pozostanie osią świata, czyli „PAŃSTWEM ŚRODKA” cokolwiek to znaczy. Jest to swoista próba konfrontacji zachodzącym zmian na przestrzeni lat 1985 – 2007 w Chinach widziana oczyma autora, który dwukrotnie odbył podróż do tego państwa, jedną prawie ćwierć wieku temu, bo w roku 1985, druga natomiast w roku 2007.

Autor zwiedził kilka chińskich prowincji, również kilka miast i pomniejszych miejscowości, za każdym razem notując to, co szczególnie go zainteresowało, na bazie tych zapisków przybliża i zaprasza nas czytelników do postawienia pierwszego kroku na długiej, ale fascynującej drodze poznawania i oswajania się z Krajem Środka. W początkowej fazie książki autor przybliża nam nieco dramatycznej a zarazem fascynującej historii Chin, oczywiście w telegraficznym skrócie, wszystko po to abyśmy lepiej poznali i zrozumieli Chiny dzisiejsze.

Czytelnicy, którzy interesują się Państwem Środka z pewnością wiedzą, że poznawanie Chin od ich prehistorii po dzień dzisiejszy jest karkołomnym zadaniem, ponieważ ten kraj charakteryzuje wielowiekowa cywilizacja, więc zakres materiału do przyswojenie jest przeogromny, ta książka jest tylko jednym listkiem na ogromnym drzewie, ale warto ją przeczytać, aby poznać choćby maleńki fragmentaryczny rys tej zadziwiającej chińskiej cywilizacji, filozofii, kultury.

Prze...

× 2 | link |
@melkart002
2022-04-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kraina Smoka. Chiny wczorajsze, Chiny dzisiejsze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl