Mój dom. Mój świat

Jan Góra
Mój dom. Mój świat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na początku był „Mój dom”. A potem „Mój świat”. Jako dziecko zaznał cudownego domu z uśmiechem matki, talerzem na stole, chlebem pieczonym przez babkę, do której jeździł na wakacje, dziadkiem zmawiającym Anioł Pański, braćmi, z którymi się tarmosił i paskiem w ręku ojca, jak było trzeba.Pamiętał doskonale nawet zapachy paleśnickiej plebanii swego stryja.To był ten dom, a właściwie domy rodzinne, które zbudowały Jana Górę i które do końca niósł w sobie.Potem jego domem stał się zakon, i to tak bardzo, że nawet zdawało się, iż zapomniał o domu rodzinnym.Ale tylko się zdawało... Cały świat stawał się jego domem.Choć już nie „jego”, tylko „wszystkich” – wszystkich do niego zapraszał. Bo kiedy człowiek dojrzeje, to przestaje już marzyć o domach, które minęły, choć niesie je w sobie.Zaczyna budować domy.A przede wszystkim staje się domem. I zaprasza gości.A jeśli do tego ma w sobie miłość, goście wkrótce stają się domownikami.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7906-044-3, 9788379060443
Wydawnictwo: W Drodze
Stron: 512

Autor

Jan Góra Jan Góra Ojciec Jan Wojciech Góra OP – dominikanin, prezbiter, doktor teologii, duszpasterz akademicki. Organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży LEDNICA 2000 na Polach Lednickich i Dni Prymasowskich w Prudniku poświęcone kardynałowi Stefanowi Wyszyńsk...

Pozostałe książki:

Góra, albo jak wyżebrać niebo i człowieka Pijani Bogiem Alfabet Góry ...Znaczy ksiądz Nazywam się... Faustyna Kowalska
Wszystkie książki Jan Góra

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mój dom. Mój świat aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mój dom. Mój świat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl