Moja Droga I...

Anna Bałuta "Poli Ann"
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Moja Droga I...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Druga część "Listów do Emki" o perypetiach Ilony, nakreślającej zmaganie się z HCV. Inspirująca opowieść o poszukiwaniu terapii, prowadzącej do wyleczenia.
Data wydania: 2022-05-26
ISBN: 978-83-961176-1-8, 9788396117618
Wydawnictwo: Selfpublishing
Stron: 331
dodana przez: viki_zm

Autor

Anna Bałuta "Poli Ann" Anna Bałuta "Poli Ann" Poli Ann to tak naprawdę Anna Bałuta. Ukończyła Liceum Marii Konopnickiej i w wieku 19 lat wyjechała do Gdańska. Dziś jest potrójnym filologiem, pracuje jako anglistka i germanistka w szkole oraz nauczyciel wykładowca w Ateneum Szkole Wyższej. W wol...

Pozostałe książki:

Listy do Emki Portrety Moja Droga I...
Wszystkie książki Anna Bałuta "Poli Ann"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

WZW C — czy musi być wyrokiem?

6.07.2022

Książka jest kontynuacją "Listów do Emki" ale nie taką bezpośrednią i zupełnie inną od pierwszej części. Do życia Ilony i jej bliskich wracamy kilka lat później. Bohaterka zdążyła już pogodzić się z tym, że choruje, ale nie oznacza to, że pogodziła się z chorobą. Nie poddaje się, nie pozwala "dziadowi" zawładnąć jej życiem i cały czas, bardziej lu... Recenzja książki Moja Droga I...

@viki_zm@viki_zm × 16

Życie z "dziadem"

24.07.2022

 „Życie jest po to, by czerpać z niego garściami.” Istnieją choroby, z którymi ludzie zmagają się przez większość swojego życia i mimo rozwoju medycyny nadal nie ma skutecznego leczenia, a nawet, jeżeli uda się doprowadzić zdrowie do równowagi, nadal odczuwane są jej skutki. Taką dolegliwością jest HCV czyli zapalenie wątroby typu C. Okazuje ... Recenzja książki Moja Droga I...

@Mirka@Mirka × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-07-06
8 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

WZW C — czy musi być wyrokiem?

Książka jest kontynuacją "Listów do Emki" ale nie taką bezpośrednią i zupełnie inną od pierwszej części. Do życia Ilony i jej bliskich wracamy kilka lat później. Bohaterka zdążyła już pogodzić się z tym, że choruje, ale nie oznacza to, że pogodziła się z chorobą. Nie poddaje się, nie pozwala "dziadowi" zawładnąć jej życiem i cały czas, bardziej lub mniej intensywnie poszukuje możliwości leczenia i terapii, która zagwarantowałaby jej całkowite wyleczenie.

W życiu osobistym Ilony również nastąpiło wiele zmian. Rozpoczęta na uczelni praca godzona z tą w wydawnictwie daje bohaterce dużo satysfakcji. Ale czy to na pewno zajęcie dla niej? Urwana nagle relacja z Matem nie daje kobiecie spokoju, a mężczyzna co jakiś czas przypomina o swoim istnieniu. W tym samym czasie zaczyna lepiej poznawać doktora wykładającego na uczelni. Czy jest to idealny kandydat na partnera? Nie zmienia się jednak to, że Ilona cały czas może liczyć na wsparcie mamy, babci, Ady i ukochanej córki Emki. Czy razem uda im się pokonać wszystkie trudności?

W pierwszej części Autorka zapoznawała nas z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, jego diagnozą i pierwszymi miesiącami życia z chorobą. W tej książce Czytelnik poznaje dalsze funkcjonowanie bohaterki z żółtaczką, które kręci się głównie wokół poszukiwania możliwości leczenia. Ilona nie jest w złym stanie, do tego jest młoda, więc szybkie refundowane leczen...

× 2 | link |
@Mirka
2022-07-24
9 /10
Przeczytane

„Moja droga I…” to podobnie jak „Listy do Emki” niezwykle ważna, mądra, wzruszająca i życiowa powieść ukazująca codzienne problemy ludzi zmagających się z chorobą. To przede wszystkim opowieść o życiu z chorobą, walką o leczenie, pokonanie grasującego „dziada”, jak nazywa Ilona swą chorobę, albo bardziej dosadnie „Hieronima Cezarego Valniętego.” Robi wszystko, co może, by wspomóc „tancerki w czerwonych spódnicach tańczące pasadoble” walcząc z „żółtą armią wrogiego wirusa”. Wymyślając tego rodzaju porównania Ilona stara się podchodzić do HCV z dystansem, mając świadomość, że polska tzw. „opieka zdrowotna” nie może jej za bardzo pomóc.

Autorka pokazuje przy okazji jak ważna jest wiedza o HCV, o której wciąż nie wszyscy mają pojęcie, a już całkowicie nie rozumieją, na czym ona polega i jak można się nią zarazić. Często słysząc o osobie chorej na jakąś zakaźną chorobę unikamy z nią kontaktu i przyjmujemy postawę podobną do byłego męża Ilony, Pawła czy też Roberta, z którym przez moment wiązała nadzieję na udaną relację. Na szczęście istnieją też osoby pokroju Mateusza, które mają w sobie ogromne pokłady empatii i zrozumienia.

To było moje trzecie spotkanie z książką napisaną przez panią Annę Bałutę i po raz kolejny czuję się usatysfakcjonowana lekturą.

Polecam!

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/07/1141-moja-droga-i.html

× 1 | link |

Cytaty z książki

Praca serca nie ukoi moje dziecko.
Gdy kobieta nie wie, co założyć, to niech zakłada małą czarną. Klasyka zawsze się wybroni.
Jak ci niedobrze to uciekaj, jak czujesz, że warto, to walcz.
(...) gdy robisz coś na siłę, albo z rozsądku, bez pasji to będziesz kiedyś tego żałować. Prędzej lub później, nawet nie wiesz kiedy przyjdzie dzień, kiedy uświadomisz sobie, że żałujesz (...).
(...) słowo pisane potrafi zdziałać więcej, aniżeli to wypowiedziane.
Dodaj cytat