Listy do Emki

Anna Bałuta "Poli Ann"
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Listy do Emki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Historii jest tyle ile ludzi. Każda z nich przejmująca, straszna i piękna zarazem. Życie z WZW C tylko pozornie wygląda na łatwe. Tak naprawdę to ta choroba potrafi zasiać spustoszenie w całym ciele. Duszy też nie oszczędza. Poli Ann tą książką pragnie przypomnieć, że taka choroba, jak żółtaczka, wciąż jest wśród nas. Ma nadzieję, że historia Ilony doda odwagi chorującym a zdrowych wywoła empatię.
Data wydania: 2021-04-23
ISBN: 978-83-961176-0-1, 9788396117601
Wydawnictwo: Self Publishing, Anna Bałuta
Stron: 314
dodana przez: Mirka

Autor

Anna Bałuta "Poli Ann" Anna Bałuta "Poli Ann" Poli Ann to tak naprawdę Anna Bałuta. Ukończyła Liceum Marii Konopnickiej i w wieku 19 lat wyjechała do Gdańska. Dziś jest potrójnym filologiem, pracuje jako anglistka i germanistka w szkole oraz nauczyciel wykładowca w Ateneum Szkole Wyższej. W wol...

Pozostałe książki:

Portrety
Wszystkie książki Anna Bałuta "Poli Ann"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Czerwone tancerki" i "Dziad"

25.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Żyj pełną piersią, baw się, nie odkładaj nic na później. Nigdy nie wiesz, kiedy zadzwoni telefon, kiedy w życiu coś Ci tąpnie.” Dziś, w dobie pandemii, dużo słyszymy o Covidzie, zapominając, że to nie jedyne zagrożenie dla każdego z nas. Z jednym z nich przyszło się zmierzyć bohaterce książki pt.: „Listy do Emilki”. Poli Ann to pseudonim lit... {} Recenzja książki Listy do Emki

@Mirka@Mirka {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-04-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Listy do Emki” to życiowa, ujmująca, wzruszająca ale też mądra opowieść o prawdziwej przyjaźni, miłości ale też blaskach i cieniach życia. Pokazuje, że składa się ono z wielu dróg, spotkań, decyzji, i nie raz potrafi zaskoczyć, pokazać pazurki albo pogłaskać ale wszystko ma swoje znaczenie i składa się na jego piękno. Przy tej książce miałam bogatą huśtawkę nastrojów. Nie raz autorka mnie rozbawiła, ale też wprawiła w zdumienie, zasmuciła, zaskoczyła i wzruszyła, zwłaszcza opowiadając o pewnej pacjentce o imieniu Kasia a nawet zdenerwowała, gdy opisywała swoje kontakty ze służbą zdrowia. Uświadamia tym samym jak ważne jest podejście personelu medycznego do pacjenta, podtrzymanie na duchu, wzbudzenie nadziei i motywowanie do walki o zdrowie. Unaocznia niewydolność polskiej służby zdrowia, dla której wciąż liczą się cyferki, limity pacjentów do leczenia, suche procedury i brak empatii.

Całą recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/04/758-listy-do-emki.html

{}× 3 | link |
@emilka1984
2021-05-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Kiedy otrzymałam "Listy do Emki" i zaczęłam czytać myślałam że już jej nie odłożę, ale czytając dalej doszłam do wniosku że nie da jej się przeczytać na raz, za trudny temat.

Historia Ilony, która podczas rutynowych badań dowiaduje się że ma zapalenie wątroby WZW typu C. Dowiadując się że jest to najgorsza odmiana i czeka ją trudne leczenie na które musi się najpierw dostać, zaczyna pisać listy, do swojej prawie dorosłej już córki Emilki.

Książka nie jest tylko o chorobie. Opowiada o przyjaźni, rodzinie, miłości i radości. Pokazuje że gdy masz wokół siebie osoby na które możesz liczyć, nawet chorowaniem jest łatwiejsze. Są też tematy trudne, życiowe rozterki, zakręty losu. Wywołała u mnóstwo emocji. Od radości, zaskoczenia po smutek a nawet płacz.

Dużo możemy się też dowiedzieć o chorobie, o której się nie mówi. Każdy może być nosicielem nawet tego nie wiedząc, jeśli nie robi badań pod tym kątem.

Ważna pozycja na rynku wydawniczym, polecam przeczytać. Książka to nie tylko listy, które przeplatają się pomiędzy życiem Ilony i Emilki, to cały opis walki i nadziei na lepsze jutro. Podobno Ilona nie powiedziałam ostatniego słowa więc czekam na kolejną książkę. Za ten egzemplarz dziękuję autorce.

{}× 1 | link |

Cytaty z książki

“„Żyj pełną piersią, baw się, nie odkładaj nic na później. Nigdy nie wiesz, kiedy zadzwoni telefon, kiedy w życiu coś Ci tąpnie.” ”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl