Mord na Zimnych Wodach

Małgorzata Grosman
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Mord na Zimnych Wodach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

 Rok 1926, Bydgoszcz. Znalezienie zwłok młodej kobiety na wyspie na Zimnych Wodach staje się początkiem śledztwa prowadzonego przez podwładnych aspiranta Andrzeja Fąferka.

Krok po kroku, z wykorzystaniem najnowszych ówczesnych technik śledczych, policjanci odkrywają mroczną historię seryjnego mordercy, która odciska się na życiu wielu mieszkańców miasta. Giną młode kobiety, morderca otacza ciała ofiar żołędziami. Czy te morderstwa mają coś wspólnego z serią zabójstw kobiet sprzed trzech lat? Wówczas mordercy nie znaleziono.

W tej historii fakty mieszają się z fikcją. Miejsca, które naprawdę istniały, a często nadal istnieją, sąsiadują ze stworzonymi na potrzeby książki. Otrzymujemy więc alternatywną historię ludzi, miejsc i zdarzeń, bardzo mocno odwołującą się do realiów. 
Data wydania: 2020-01-21
ISBN: 978-83-8116-838-0, 9788381168380
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 340
dodana przez: malinka.a

Autor

Małgorzata Grosman Małgorzata Grosman Małgorzatą Grosman – bydgoszczanka, dziennikarką, autorką kryminału „Mord na zimnych wodach”, który jest jej debiutem.

Pozostałe książki:

Horoskop zbrodni
Wszystkie książki Małgorzata Grosman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Research godny lepszej sprawy...

WYBÓR REDAKCJI
21.11.2021

Książka "Mord na Zimnych Wodach" jest... sinusoidalna. Raz byłam nią zachwycona, innym razem znużona, trzecim - już zła. A na końcu dostałam deser z wisienką. Ale zacznijmy od początku. Bydgoska opowieść kryminalna Opowieść kryminalna, bo kryminał, w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, to to nie jest. Dochodzenie jest, a i owszem. Z wszelkimi... Recenzja książki Mord na Zimnych Wodach

@ziellona@ziellona × 15

Mord ... jako taki .

WYBÓR REDAKCJI
31.01.2020

Są takie książki, które już samym tytułem przyciągają czytelnika. I tak było w przypadku tej powieści. Tytuł, okładka i fakt że jest to debiut sprawiły że chciałam tej książki. Także opis wydawał się optymistyczny i ciekawy. A jak wyszło naprawdę ? Akcja powieści dzieje się w Bydgoszczy, rok 1926. Na tytułowych Zimnych Wodach – a jest to pobli... Recenzja książki Mord na Zimnych Wodach

Miłość... zabija?

WYBÓR REDAKCJI
9.02.2020

Bydgoszcz, rok 1926; życie toczy się swoim powolnym, swobodnym rytmem. Nie dla wszystkich jednak... aspirant Andrzej Fąferek właśnie dostał informację o znalezieniu ciała młodej dziewczyny na wyspie zwanej Zimnymi Wodami. Od razu wykluczają nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo- powodem tego jest przyczepiony nożem do drzewa list, adresowany do de... Recenzja książki Mord na Zimnych Wodach

Mord w przedwojennej Bydgoszczy

28.02.2020

1926 rok, Bydgoszcz, Zimne Wody – znaleziono zwłoki kobiety, aspirant Andrzej Fąferka wraz policją rozpoczyna śledztwo. Okazuje się, że przed laty ktoś też w podobny sposób zabił 5 kobiet, nie został złapany. Czy pojawił się naśladowca, czy morderca powrócił? Retro, kryminał, okładka, tytuł – wszystko wskazywało na dobrą zabawę. Niestety tylko ws... Recenzja książki Mord na Zimnych Wodach

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2020-05-26
6 /10

"Mord na Zimnych Wodach" to debiut literacki Małgorzaty Grosman, wpisujący się w gatunek kryminału retro.
Plusem tej powieści na pewno jest dobre tło historyczne. Widać, że autorka włożyła naprawdę dużo pracy w poznanie historii Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym, a także zorientowała się jak wyglądała wtedy praca policji – dopiero od niedawna zaczęto wykorzystywać daktyloskopię, a i dowody po raz pierwszy uwieczniane były przez zwyczajnych policjantów posługujących się pierwszymi poręcznymi aparatami fotograficznymi. Warto też od razu wspomnieć, że część bohaterów to prawdziwe postacie tamtych czasów – np. główny dowodzący śledztwem aspirant Andrzej Fąfelek i jego żona Katarzyna. To zdecydowanie nadaje smaczku lekturze. Podobało mi się również to, że w tekst autorka wplotła wyznania mordercy, więc jego przemyślenia możemy obserwować na bieżąco z jego punktu widzenia.
Niemniej jednak historia nie zadowoliła mnie w pełni. Miałam mały problem ze stylem powieści – trzeba się do niego przyzwyczaić, a i tak nie do końca czytało mi się powieść płynnie. Tak samo problem miałam z gwarą bydgoską – przez rozpoczęciem lektury nie zaglądałam na koniec powieści, więc nie wiedziałam, że jest tam słowniczek, przez co podczas czytania denerwowałam się, że nie rozumiem niektórych słów. Poza tym trochę mieszali mi się współpracownicy Fąfelka, a zakończenie, mimo że po części przybrało dosyć niespodziewany obrót, to mam wrażenie, że nie wyjaśniało wszystkiego. Wiem, że w p...

× 2 | link |
@Anna_Szymczak
2020-01-31
4 /10
Przeczytane


× 2 | link |
@Kobietaczytajaca
2020-04-06
6 /10

Jest rok 1926, a miejsce to Bydgoszcz. Dochodzi do morderstwa na wyspie Zimne Wody, młoda kobieta zostaje znaleziona przez przypadkowego mężczyznę. Ma ona poderżnięte gardło. Do sprawy przydzielono Andrzeja Fąferka słynącego ze swego uporu, nie zostawi sprawy, dopóki jej nie rozwiąże. Już podobna sprawa wydarzyła się w przeszłości, jednak sprawcy nie ujęto z powodu braku dowodów. Czy aspirantowi Andrzejowi uda się tę sprawę rozwiązać i zamknąć mordercę?
💓

Książka należy do gatunku kryminału, jednak nie jest on jakiś mega krwawy. Bardziej w stylu Agathy Christie. Cała akcja trwa przez trzynaście dni, a rozdziały są dosyć długie, wydarzenia toczą się w wolnym tempie. Nie ma dużych ilości zwrotów w akcji. Początek wciągający natomiast już później robi się nieco nudnawo. Mamy dwie narrację pierwszoosobową i trzecioosobową, które przeplatają się, że sobą. Jeżeli chodzi o mnie to ja nie do końca jestem do tej książki przekonana, gdyż początek świetny a później emocje opadają i tak jakoś to czytanie już szło gorzej. Jednak moim skromnym zdaniem to będzie świetna książka dla osób rozpoczynających przygodę z tym gatunkiem, tak było ze mną, książki Pani Agathy pochłaniałam w turbo tempie. Bądź dla osób, które nie lubią rozlewu krwi, a kochają zagadki. Ja jednak jestem bardziej za tymi krwawymi, okrutnymi kryminałami i moja ocena to 6/10.

× 1 | link |
@posredniczkaa
2020-03-19
6 /10
Przeczytane

Nie polecę tej pozycji osobom łaknącym mocnych wrażeń przy książce, gdyż będą oni srogo zawiedzeni. "Mord na Zimnych Wodach” jest natomiast świetną lekturą dla tych chcących spędzić czas z lekkim kryminałem.

× 1 | link |
@ziellona
2021-11-21
6 /10
Przeczytane 21-PL-KujPom w 16 - Polska
@asiaczytasia
2020-04-18
7 /10
Przeczytane
@sandrajasona
2020-02-28
4 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Retro
@fankath135
2020-02-09
5 /10
Przeczytane
@justyna_
2020-02-25
6 /10
Przeczytane
@Ewelina229
2020-02-05
5 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2020-01-27
8 /10
Przeczytane Wydawnictwo Zysk i S-ka

Cytaty z książki

O nie! Książka Mord na Zimnych Wodach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl