Avatar @ziellona

Ziellona & Wonder

@ziellona
Bibliotekarz
63 obserwujących. 70 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
63 obserwujących.
70 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.

No właśnie, co ja właściwie czytam? - Właściwie - wszystko :) Niekoniecznie od deski do deski, ale dużo, ciekawie i... często beznadziejnie. Co to oznacza? Poczynając od beletrystyki historycznej, kryminałów i powieści kryminalnych, przez powieści i publikacje regionalne (wykształcenie się kłania :)) aż po książki wielce naukowe (uwielbiam i kocham reprinty - czyli książki wydane ponownie po latach wielu - czy są to Kryminały Starej Warszawy (wydawnictwo CM) czy Encyklopedia Glogera.

W tym pięknym zestawieniu trafiają się też romanse i (O zgrozo! :) Harlequiny. Bo lubię się pocieszać, bo czasem mam zły nastrój. A Harlequiny, choć są powszechnie utożsamiane ze szmirą, to po prostu wydawnictwo :) - które wydaje w większości romanse, ale niektóre są naprawdę zgrabne. Dość powiedzieć, że Tess Gerritsen - autorka kryminałów medyczno-sekcyjnych, swoje pierwsze książki wydala właśnie przez to wydawnitwo (z tym ze na rynek amerykański).

Jestem dumnym, acz "dziwnym" członkiem Klubu Recenzenta - bo z dostępnych książek wybieram tylko te, na które się "ślinię". Jeśli nie reaguję "chcę, pragnę.. - to oddaję głos innym recenzentom, a tych na kanapie mamy coraz więcej - co cieszy.

W mojej (fizycznej) biblioteczce jest 3* po 1000 książek (papierowych) - w jednej robiłam ostatnio porządek - naliczyło mi się 1500. W drugiej jest o połowę mniej, a trzeciej jeszcze nie porządkowałam. Przeczytane mam z nich - mniej więcej połowę. No bo nie zaliczę do przeczytanych słownika mechanicznego angielsko-angielskiego:) choć książką jest i z niej korzystam :)

Nakanapie raczej bawię się w poprawę staroci - bardzo starych staroci. Bo lubię antyki i uwielbiam odkrywać nowe ksiażki - tu przykład Syn Królowej Tamar - Abaszydze (kronika Gruzji).
Wyzwania interesują mnie o tyle, o ile jestem w stanie coś nowego odkryć. Wiem co czytałam, i wiem co mam - nie potrzebuję do tego systemu. Ale...Jeżeli komuś moje doświadczenie czytelnicze ma się przydac - to jestem za;) inna kwestia, ze dzięki kanapowym komentarzom, blogom itd - odkryłam kilk apublikacji. o których nie mialam pojecia.

Robiąc porządki na wirtualnych pólkach, niekiedy zmieniam opinię na recenzję. Ale tylko w przypadkach, kiedy dana książka nie ma recenzji, a wydaje się tego warta. Lub innych przypadkach. Bo jestem kobietą, a kobieta zmienną jest.

Rozszerzyłam swój profil na Wondera, bo to ona jest autorką dwóch recenzji (a ufam, że będzie ich więcej) książek, które jakoś nie chciały mnie za serce chwycić.

Zatem - niektóre książki się nam pokrywają (Szymiczkowa na przykład, czy Aida Amer), niektóre nie. Jeżeli książka "nie wchodzi" Kasi Ziellonej, to Kasia Ziellona podrzuca ksiażkę siostrze. I wówczas... albo jej wejdzie, albo rodzinnie wyrzucamy ją do kosza :)

Myślę sobie, że jest to w miarę sprawiedliwe w stosunku do autorów.
Chyba.

Czytam

2

Chcę przeczytać

2

Przeczytane

323

Ulubieni autorzy

Andrea Camilleri
Andrea Camilleri Ocena książek: 7.2 /10
28 książek
× 3
Grzegorz Rąkowski
Grzegorz Rąkowski Ocena książek: 8.5 /10
2 książek
× 1
Jerzy Janicki
Jerzy Janicki Ocena książek: 8.0 /10
8 książek
× 1
Katarzyna Kwiatkowska
Katarzyna Kwiatkowska Ocena książek: 6.7 /10
7 książek
× 1
Larry McMurtry
Larry McMurtry Ocena książek: 7.7 /10
9 książek
× 2
Mariusz Wollny
Mariusz Wollny Ocena książek: 8.0 /10
18 książek
× 2
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen Ocena książek: 7.3 /10
37 książek
× 46
Juan Gómez-Jurado
Juan Gómez-Jurado Ocena książek: 7.6 /10
9 książek
× 2
Mia Couto
Mia Couto Ocena książek: 8.5 /10
4 książek
× 1
Aneta Ponomarenko
Aneta Ponomarenko Ocena książek: 8 /10
2 książek
× 1
Ben Aaronovitch
Ben Aaronovitch Ocena książek: 7.5 /10
10 książek
× 1
Bartłomiej Grzegorz Sala
Bartłomiej Grzegorz Sala Ocena książek: 7.9 /10
12 książek
× 3

Moje Opinie

331
11.01.2024
A tak niewiele brakło do 8 gwiazdek... Właściwie - przesłuchałam. (czyta Masza Bogucka - i to właściwie przez lektorkę tak długo nie mogłam się zabrać... i przez Nią zostałam wciśnięta w fotel i niejako zmuszona do wysłuchania do końca. To mistrzostwo lektorskie najwyższej klasy!!!
Tak świetnie budowanego napięcia, tak wyważonego tonu - ni...
Zobacz wszystkie opinie (331)

Wyzwanie - Czytanie!

W 2024 roku przeczytam 12 książek !
16%
× 4
Moje wyzwania:
  • 2024 rok (zrealizowane w 16%)
  • 2022 rok (zrealizowane w 65%)
  • 2021 rok (zrealizowane w 90%)
  • 2020 rok (zrealizowane w 126%)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl