Morderstwo i cała reszta

Marta Reich
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Morderstwo i cała reszta
Książka Morderstwo i cała reszta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Młoda redaktorka poczytnego pisma dla kobiet „Madame”, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu z Elżbietą Wojnowicz, jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później okazuje się, że bizneswoman zostaje zamordowana. Atmosfera wokół wywiadu, niespodziewana śmierć kobiety i inne niepokojące wydarzenia dają Poli coraz bardziej do myślenia i każą jej rozpocząć własne śledztwo. Wkrótce dziewczyna staje się świadkiem kolejnych dramatycznych zdarzeń, a poszukiwania prowadzą ją i na warszawskie salony, i do podejrzanych spelunek w zakazanych częściach miasta. A gdy na swojej drodze spotyka Alexandra Hemminga, tajemniczego obcokrajowca o niejasnej przeszłości, sprawy komplikują się jeszcze bardziej… Morderstwo i cała reszta to zarówno pełna napięcia powieść kryminalna o wartkiej akcji i zaskakującym zakończeniu, jak i barwny obraz polskich elit, w którym poważni biznesmeni mieszają się z podejrzanymi przedsiębiorcami, wybitni artyści konkurują z celebrytami jednego sezonu, a ludzie mediów muszą godzić wymóg kreowania luksusowego stylu życia z nieuchronnością comiesięcznych spłat kredytu. To opowieść o ich marzeniach i problemach, aspiracjach i rozterkach – a wszystko przedstawione z dużą dozą humoru, dystansu i sympatii, jakby autorka przy winie opowiadała słuchaczowi historię własnych znajomych.
Data wydania: 2015-09-01
ISBN: 978-83-64307-72-0, 9788364307720
Wydawnictwo: Oficynka
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 851

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Morderstwo i cała reszta

21.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy świat celebrytów, polityków i ludzi biznesu jest tak bardzo ułożony i przyzwoity, jakby się nam wydawało? Wszyscy się lubią i wzajemnie szanują, są wobec siebie uczciwi i szczerzy? Nic bardziej mylnego. Taki świat istnieje tylko w fikcyjnych opowieściach przy kominku. „Morderstwo i cała reszta” Marty Reich właśnie taka nie jest. Nie ma w nie... {} Recenzja książki Morderstwo i cała reszta

Cała reszta i morderstwo

22.03.2016
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"W życiu nie można mieć skrupułów ani wyrzutów sumienia, tylko się człowiek niepotrzebnie rozprasza". Wyobraźcie sobie ponad 800 stron kryminału! Gdy wzięłam do ręki taką książkową cegłę, pomyślałam sobie, że albo jej autorka musiała wykreować w swojej wyobraźni niezwykle skomplikowaną intrygę kryminalną, aby rozmieścić ją na kilkuset stronach, ... {} Recenzja książki Morderstwo i cała reszta

@awiola@awiola {}

Moja opinia o książce

Opinie

@dorota.sawicka
2021-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Pola Białohorska, młoda dziennikarka magazynu „Madame”, na polecenie szefa robi wywiad z niedostępną do tej pory dla dziennikarzy, bizneswoman Elżbietą Wojnowicz, która dwa dni po spotkaniu z dziennikarką zostaje zamordowana. Pola bierze się za wyjaśnienie tajemnicy morderstwa. Jako córka znanych biznesmenów, znana w środowisku, z łatwością dociera do współpracowników Elżbiety. Do tego śledztwo prowadzi partner jej najlepszej przyjaciółki, od którego udaje jej się uzyskać od czasu do czasu potrzebne informacje.
Mam bardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tę książkę. Z jednej strony świetnie prowadzony wątek kryminalny, z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Jak już zaczynam myśleć, że wiem kto zabił, to autorka robiła twista i cała koncepcja brała w łeb. Akcja szybka, dynamiczna, ciekawa narracja i dobrze przedstawione różnorodne postacie, ale.... Właśnie, jest ale i druga strona medalu. Drażniło mnie niesamowicie infantylne podejście do prowadzenia śledztwa. Pola idzie do biznesmena, prosi go o wyjaśnienia, a ten od razu wszystko jej, obcej osobie i dziennikarce, opowiada. To samo dzieje się w przypadku byłego męża ofiary zabójstwa. Bez żadnego oporu opowiada o całym intymnym pożyciu z Wojnowicz.
Gdyby nie to, że książkę słuchałam jak audiobooka wprost genialnie zinterpretowanego przez Emilię Strzelecką, chyba nie skończyłabym tej pozycji. To jednej z najlepszych audiobooków, których słuchałam, jeśli chodzi o lektora.
Podsumowując: poleca...

{} | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Doskonały kryminał (trochę taki w angielskim stylu Midsomer). Morderstwo – jest, cała reszta (obyczajowa) – jest, podejrzanych – mnóstwo… Autorka mami nas wątkami, przedstawia scenariusze, prowadzi manowcami stolicy do elitarnych domostw i ciągle pytamy: dlaczego, kto i po co? I tak przez całe 800 stron idealnej powieści kryminalnej. Fantastyczny debiut literacki. Pani Marta Reich do końca utrzymała wysoki poziom zainteresowania czytelnika (przynajmniej mój) i wróżę jej sporą karierę pisarską.

{} | link |
@malgosialegn
2019-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@awiola
2016-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Morderstwo i cała reszta”- Marta Reich

Książka Perveriada
Perveriada Jan Jamiński
{}6/10
Diaboliczna intryga z wielką sztuką w tle Znany kreator mody...
Książka Aż do śmierci
Aż do śmierci Marcin Chmiel
{}5.3/10
Gdy zaślepia cię nienawiść, nawet najbliżsi stają się twoi...
Książka Nawrócony
Nawrócony Artur Kawka, Monika Wysocka
{}7/10
Pasjonująca powieść akcji z pogranicza fikcji i rzeczywi...
Książka Trzy minuty
Trzy minuty Anders Roslund, Börge Hellström
{}9/10
Obie strony liczą na jego lojalność. Obie skazują go w k...
Książka Popiół i czerwień
Popiół i czerwień Pyun Hye-Young
{}7/10
"Ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Morderstwo i cała reszta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe