Most nad złotym rogiem

Emine Sevgi Ozdamar
Most nad złotym rogiem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Most nad Złotym Rogiem" to powieść autobiograficzna, pisana w pierwszej osobie. Jej akcja toczy się w latach sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych. Główna bohaterka, Turczynka ze Stambułu, jako osiemnastoletnia dziewczyna wyjeżdża do Niemiec do pracy, żeby wyrwać się spod kontroli rodziców i usamodzielnić się. Jedzie do tego kraju, nie znając w ogóle języka, i dopiero tam zaczyna się go uczyć. Jest zresztą uczennicą pojętną i pełną zapału: nowy język, który poznaje z nagłówków gazet i napisów na ulicach, fascynuje ją od samego początku.
Tę językową fascynację świetnie widać w pierwszej części książki. Napisana jest ona w prawdziwie mistrzowski sposób: za pomocą bardzo ograniczonego słownictwa autorka plastycznie i zajmująco opowiada o życiu dziewczyny i jej tureckich koleżanek-robotnic w Berlinie. Każde słowo jest tu przemyślane, każde zdanie skonstruowane starannie i z polotem.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-86872-92-3, 9788386872923
Wydawnictwo: Pogranicze
Seria: Meridian
Stron: 273

Autor

Emine Sevgi Ozdamar Emine Sevgi Ozdamar
Urodzona 10 sierpnia 1946 roku w Turcji (Malatya)
Emine Sevgi Özdamar ukończyła szkołę aktorską w Stambule. W 1976 r. podjęła pracę jako asystentka reżysera w Volksbühne w Berlinie Wschodnim. Następnie wyjechała na studia do Paryża i Avignon, gdzie również związała się z teatrem. W latach 1979-1984...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Most nad złotym rogiem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Most nad złotym rogiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl