Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii

Giusi Quarenghi
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Mukashi, mukashi czyli dawno, dawno temu… Książka z serii Opowieści z czterech stron świata zabierze dziecko w literacko-wizualną podróż po japońskich wierzeniach. To niezwykły, ponadczasowy świat pełen magicznych stworzeń i zaskakujących wydarzeń. Stworzone przez wybitnych artystów ilustracje kształtują wrażliwość wizualną dziecka, a wciągające opowiadania wiernie ukazują japońską kulturę i tradycję. Opowiadaniom towarzyszy również wizualny słowniczek postaci.

Kolejne tomy z serii stworzą wspaniałą biblioteczkę, pełną ciekawostek o świecie – o tym, co nas różni, a co łączy – i niezwykłych obrazów. To początek fascynacji światem, jego historią i kulturą, a także zaproszenie do świata sztuki. Wspólna lektura kolejnych tomów może stać się początkiem dyskusji o różnicach kulturowych, szacunku, wartości tradycji i równości.

Data wydania: 2021-05-19
ISBN: 978-83-8053-919-8, 9788380539198
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 48
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Baśnie nie znają granic

30.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdy po całym dniu ludzie wracali z pól do domów, gdy już się wykąpali, uprzątnęli naczynia po wieczornej strawie, wspólnie zasiadali w jednym miejscu zajmując swoje ulubione miejsca koło ukochanych osób przychodził czas, ten czas, czas właściwy. Odpowiedni. Czas nagrody. Opowiadanie baśni, bajek pełnych dobrych przesłań, snucie legend z dawnych la... {} Recenzja książki Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii

Chcę jeszcze więcej!

29.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na naszym rynku wydawniczym, co rusz pojawia się masa książek dla dzieci. Wiele z nich są głównie po to, by zapewnić rozrywkę. Inne uczą jak sobie radzić i na co zwracać uwagę. Jeszcze inne, jak właśnie książka „Mukashi, mukashi” uczy nas jak dobro powraca i jak dobrze traktować innych – jakie wartości są na wagę złota. Często od znajomych z „dawn... {} Recenzja książki Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii

Mukashi, mukashi.

4.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii" to jedna z przepięknych książek, tworzących wyjątkową serię "Opowieści z czterech stron świata". Jak sam tytuł zapowiada, lektura porywa młodego czytelnika w fascynującą, literacką podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, dzięki której pozna zachwycającą i oryginalną mitologię, jakże różną od naszej, słowiań... {} Recenzja książki Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii

Bajki japońskie.

21.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Za górami, za rzekami, a już na pewno w odległości od nas ponad osiem i pół tysiąca kilometrów istnienie pewne państwo, tak bardzo odmienne kulturowo od tego, w którym nam samym przyszło żyć. Mały rąbek tej fascynującej różnorodności i inności uchyla nam książka MUKASHI, MUKASHI (czyli dawno, dawno temu), będąca jedną z "Opowieści z czterech stro... {} Recenzja książki Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii

Moja opinia o książce

Opinie

@dwor_ksiazek_i_slow
2021-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam Od Wydawnictwa/Autora Dla Dzieci

"Mukashi, mukadhi. Dawno, dawno temu w Japonii" Giusi Quarenghi to książka wydana przez wydawnictwo Słowne i należy do serii książek "Opowieści z czterech stron świata". Dzięki wydawnictwu mogłam się już wcześniej zapoznać z bajkami rosyjskimi z tej serii, a była to książka: "W lesie Baby Jagi"(jej opinię znajdziecie we wcześniejszych postach). Opowieści, które tu dostajemy są tak jak w poprzeniej części, krótkie ale ciekawe. A dokładniej jest to zbiór 8 baśni japońskich, które wprowadzają nas w świat kultury tego kraju. Każda opowieść ma ilustracje stworzone przez innego autora, a pochodzą z 30 edycji konkursu "Obrazy wyobraźni". Są one ciekawe, cieszą oko i pobudzają wyobraźnię. Dopełniają i wzbogacają całość oraz oddają klimat Japonii. Bajki są pełne symboli, a do tego bardzo przyjemnie się je czyta. Opowiadają o starych prawdach i zasadach, które są ponadczasowe. Mówią o tradycjach i wierzeniach. Na pierwszej i ostatniej stronie znajduje się słownik trudnych i nieznanych nam nazwa, który dokładnie wszystko nam tłumaczy. Książka jest dużego formatu i w sztywnej poprawie ze świetną grafiką. Polecam!
.
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Słowne.

{}× 3 | link |
@kasia.rzymowska
2021-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dzień Dziecka zobowiązuje, dlatego dziś przychodzę z kolejną porcją Opowieści z czterech stron świata. Tym razem przenosimy się do Kraju Kwitnącej Wiśni, w którym bajki pełne są magicznych stworzeń i przedmiotów. Historie obrazujące ponadczasowe prawdy i zasady, opowiedziane w niezwykle klimatyczny sposób, melodyjnie i poetycko zapraszając do swojego świata.

Mimo egzotycznych nazw, japońskie bajki to przede wszystkim hołd wartościom - wyrażają szacunek zarówno dla drugiego człowieka, natury, jak i przeszłości.

Bajki te są niezwykle urokliwe i symboliczne. Dlatego jeśli macie ochotę na nieco różnorodności w bajecznych opowieściach, zachęcam do poznania tych inspirujących historii.

{}× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Na pierwszej i ostatniej stronie autor przygotował dla nas mały japoński słowniczek, byśmy mogli zrozumieć jego opowieści. Zaciekawiła mnie historia żurawia, który podobno według legendy może żyć nawet tysiąc lat. Fascynujące, prawda?
Najbardziej spodobała mi się opowieść ,, Iizo w słomianym kapeluszu". Zresztą nie tylko ona, ale i reszta opowieści mają na celu pokazanie nam, że mając dobre serce można bardzo wiele zyskać. Czasem warto jest się z kimś podzielić posiłkiem nie oczekując niczego w zamian. Życie mnie samej wiele razy pokazało, że tam, gdzie dobroci się nie spodziewam, tam mnie ona spotyka.
Muszę jeszcze wspomnieć, że odurzyły mnie obrazy w tej książce. Już na pierwszy rzut oka widać, że są one typowo japońskie. Autor miał niebywałą fantazję co do samych legend, gdzie tym razem nie wszystkie znajdą odzwierciedlenie w Polsce. Książka zaczyna się od bajki bardzo spokojnej, gdzie wynagrodzony zostaje trud bohatera. Potem podążamy jakby w bardziej odległe do naszej kultury opowieści. Na końcu mamy takie, których na pierwszy rzut oka nie zrozumiałam. Jednak będąc upartą, całą książkę przeczytałam jeszcze raz. Teraz mogę powiedzieć, że każda z nich ma ukryte przesłanie. To są legendy w które wierzą ludzie mieszkający w Japonii. Tutaj wszystko, co jest przedstawione może mówić i wyrażać swoje opinie. Kiedy nawet spojrzymy na obrazki, to nie trzeba czytać, by wiedzieć o czym może być legenda. To jedna wielka abstrakcja, która bardzo mi się spodobała. Tutaj ko...

{} | link |
BL
2021-07-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Dziś zabieram Was w podróż prosto do kraju kwitnącej wiśni, gdzie Tanuki i Kitsune to zwierzęta o niezwykłych zdolnościach, a kibi danego kusi wygłodniałe brzuchy!
Przed Wami kolejna odsłona z cyklu "Opowieści z czterech stron świata".
Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać baśnie rosyjskie, które jak pisałam w recenzji okazały się czymś zupełnie dla mnie nowym i niezwykle ciekawym.
Podobne odczucia mam również po lekturze bajek japońskich.
W tym zbiorze znajdziemy kilka pięknych historii m.in. "Tanuki i lis". Przeczytamy także o słomianym księciu i dziewczynie-żurawiu. Jednak najbardziej podobała mi się opowieść pt. "Jak Kappa chciał się żenić"
Na początku oraz na końcu książki znajduje się wyjaśnienie kilku japońskich pojęć, tak więc zdecydowanie poszerzyłam swoją wiedzę jeśli chodzi o japońskie wierzenia, bóstwa, symbole.
Ps. Dlatego zdradzę Wam, że Kappa to niebezpieczny demon, który mieszka w stawach i rzekach
Z tych bajek płynie wielka mądrość. Jest to idealny zbiór dla młodszych, ale i starszych czytelników. Umieszczone w nim historie są z całą pewnością ponadczasowe.
Jednak "Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii" to nie tylko bajki! W środku znajdziemy także piękne ilustracje, które zrobiły na mnie niemałe wrażenie. Wprowadzają znakomity japoński klimat!
Zdecydowanie polecam! Wspaniale jest czasami sięgnąć po coś zupełnie...

{} | link |
AN
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

"Mukashi, Mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii" to zbiór opowiadań z cyklu "Opowieści z czterech stron świata" od Wydawnictwo Słowne.

Piękne, mądre i wartościowe opowiadania zabierają młodego czytelnika w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni. Historie nawiązują do tradycji, zwyczajów, mitologii Japonii, tak różnej od znanych nam słowiańskich czy greckich, rzymskich wierzeń i mitologii. Zachwycające, ciekawe, wciągające i pouczające opowieści z pewnością spodobają się niejednemu młodemu czytelnikowi.

Wszystkie opowieści zamieszczone na kartach książki bardzo podobały mi się. Na szczególną uwagę zasługuje opowieść o wdzięcznym żurawiu oraz "Jizõ w słomianym kapeluszu". Młody czytelnik pozna także opowieść o chłopcu Momotarõ, o tym jak Kappa chciał się żenić, piękna opowieść o maleńkim chłopcu Issun-Bõshi, o słomianym księciu, o Tanukim i lisie, a także o żarłocznej Yamamba.

Na początku oraz na końcu książki znajdziemy słowniczek obrazkowy oraz krótkie objaśnienia japońskich słów, abyśmy mogli lepiej zrozumieć opowieści znajdujące się na kartach powieści.

Na szczególną uwagę zasługują przepiękne ilustracje, które uzupełniają i wzbogacają opowieści. Barwne i niezwykle dopracowane obrazy nie tylko zachwycają i przykuwają wzrok, ale również idealnie uzupełniają treść opowieści. Ogromnie podoba mi się to wydanie 😍 zresztą mojej Basi też, bo bardzo chętnie przegląda tę książkę i nawet zapamiętała tytuł 🙂

Bardzo polecam! 💙💙💙

{} | link |
@mamaczytatuwima
2021-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Rozchelstana_Owca
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@aga.kusi_poczta.fm
2021-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl