Na brzegu życia

Dorota Schrammek
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Na brzegu życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Minęło kilka miesięcy… Matylda i Władysław są szczęśliwym małżeństwem. Cieszą się też z wnuczki. Ta pozorna stabilizacja zostaje zakłócona przez nowego mieszkańca Pobierowa, który doprowadza do częstych konfliktów, a po pewnym czasie - do tragedii. Czy można było uniknąć złego losu? Z kolei Zoja i Ryszard kupują domek na obrzeżach Gostynia. Ta sielska okolica kryje jednak pewną tajemnicę, której początek sięga czasów drugiej wojny światowej. Ryszard nawet się nie spodziewa, jak bardzo zaangażuje się w tę sprawę. Czy uda mu się uporać ze zdobytymi informacjami i rozwikłać narastające problemy? "Na brzegu życia" to kontynuacja powieści "Horyzonty uczuć", w której autorka z właściwą sobie przenikliwością pokazuje barwną i zróżnicowaną panoramę postaci nadmorskiego miasteczka.
Data wydania: 2016-03-16
ISBN: 978-83-64312-79-3, 9788364312793
Wydawnictwo: Szara Godzina
Cykl: Horyzonty uczuć, tom 2
Stron: 256
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dorota Schrammek Mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka – wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i dom...

Pozostałe książki:

Podaj dalej Dom, którego nie było Stojąc pod tęczą Horyzonty uczuć Niepełka Tam gdzie czekał anioł Na brzegu życia Nadzieja Punkt zwrotny Wiatr wspomnień W słońcu i we mgle Wiara Moc marzeń Siła prawdziwej przyjaźni Skarpetkowy potwór
Wszystkie książki Dorota Schrammek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na brzegu życia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2020-08-05
7 /10
Przeczytane Audiobook Audioteka 2020

Minęło kilka miesięcy… Matylda i Władysław to szczęśliwe małżeństwo, które doczekało wnuczki. Pozorna stabilizacja zostaje zakłócona przez nowego mieszkańca Pobierowa, który uważa się za patriotę. Doprowadza on do częstych konfliktów, a po pewnym czasie przyczynia się do tragedii. Czy można było uniknąć złego losu? Zoja i Ryszard kupują domek na obrzeżach Gostynia. Sielska okolica kryje straszną tajemnicę, której początek sięga czasów drugiej wojny światowej. Ryszard nawet nie spodziewa się, jak bardzo zaangażuje się w tę sprawę. Czy uda mu się uporać ze zdobytymi informacjami i rozwikłać narastające problemy? Aldona spełniła swoje marzenie i została mamą, a także przypomniała sobie o dawnej pasji.

| link |
@Eli1605
2019-11-10
6 /10
Przeczytane 2019

Książka " Na brzegu życia" opowiada dalsze losy mieszkańców Pobierowa, tych dawnych i nowych. Zżyłam się z nimi. Przeczytałam z przyjemnością. Autorka dotyka tak wielu problemów z życia codziennego ludzi. Ludzi dobrych i niestety ludzi zgoła złych. Myślę, że niemal każda społeczność posiada swojego Antoniego Woźnicę. My mamy Antoninę. Ale jak widać bycie upierdliwym, zrzędliwym, opryskliwym i wrednym nie popłaca. Dlaczego? Przeczytajcie sami. A ja siłą rozpędu sięgam po trzecią część.

| link |
@madziela
@madziela
2022-12-07
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-02-17
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Na brzegu życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Horyzonty uczuć
Horyzonty uczuć
Dorota Schrammek
7.4/10
Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. P...
Horyzonty uczuć
Horyzonty uczuć
Dorota Schrammek
7.4/10
Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Prz...
Wiatr wspomnień
Wiatr wspomnień
Dorota Schrammek
7/10
Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów cyklu Zakątek Szczęścia dołącza...
Wiatr wspomnień
Wiatr wspomnień
Dorota Schrammek
7/10
Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów pobierowskiej trylogii dołączają ...