Stojąc pod tęczą

Dorota Schrammek
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Stojąc pod tęczą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Szczęście jest jak tęcza – pozornie na wyciągnięcie ręki. I równie nieuchwytne. Dlatego warto z niego czerpać garściami, dopóki można… Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery przyjaciółki pracujące w szczecińskiej agencji nieruchomości. W życiu nie wszystko układa się po ich myśli. Rozczarowana mężczyznami Patrycja dzieli mieszkanie z ukochanym dogiem. Magdalena chce skończyć z byciem „córeczką tatusia” i nietrafionymi próbami jej swatania. Aneta jest zmęczona obowiązkami domowymi i opieką nad trójką dzieci. Jagoda wdała się w romans z przystojnym Francuzem, kładąc na szali wspólne życie z mężem. Dopiero śmiertelna choroba jednej z nich sprawia, że przyjaciółki zaczynają inaczej patrzeć na wiele spraw. Nie są w stanie zmienić całego swojego życia, ale to i owo mogą w nim jeszcze poprawić…
Data wydania: 2015-03-18
ISBN: 978-83-7943-627-9, 9788379436279
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Leniwa Niedziela
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 208

Autor

Dorota Schrammek Mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka – wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i dom...

Pozostałe książki:

Podaj dalej Dom, którego nie było Stojąc pod tęczą Niepełka Horyzonty uczuć Tam gdzie czekał anioł Na brzegu życia Nadzieja Punkt zwrotny W słońcu i we mgle Wiatr wspomnień Moc marzeń Siła prawdziwej przyjaźni Wiara Skarpetkowy potwór
Wszystkie książki Dorota Schrammek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stojąc pod tęczą

14.12.2020

Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery główne bohaterki książki. Kobiety różni wiele, ale z pewnością łączy jedno – razem pracują w szczecińskiej agencji nieruchomości. Wspólna praca zbliża kobiety do siebie, a tragiczne wydarzenia w życiu jednej z nich sprawiają, że ich znajomość powoli przeradza się w przyjaźń. Patrycja jest sama, nigdy ... Recenzja książki Stojąc pod tęczą

@viki_zm@viki_zm × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@BagatElka
2019-11-06
4 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

To nie powieść tylko trochę dłuższy felieton.Autorka przeleciała przez problemy bohaterów z szybkością światła.Okrutnie mnie irytuje taki styl.
Miałam już pecha trafić na polską autorkę z równie denerwującą manierą.
Gotowanie zupy,umieranie,deszcz i miłosne uniesienia - wszystko szybko,bez upiększeń ,beznamiętnie i pospolicie.
Niekoniecznie musi być ckliwo i rozwlekle ale jeśli już się ktoś decyduje na pisanie o umieraniu albo o innych dramatycznych wydarzeniach to powinien posiadać choćby odrobinę empatii i potraktować temat z większą uwagą.
Przykro mi,że w mojej ulubionej serii trafiła się tak rozczarowująca pozycja.

× 4 | link |
@Asamitt
2019-11-16
3 /10
Przeczytane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty Polscy autorzy ✈ Wymienione/Sprzedane

Co jest charakterystyczne dla tej książki? Skrótowość i schematyczność. Co konsekwentnie prowadzi do minimalnych opisów poszczególnych zdarzeń w życiu bohaterów, a właściwie skakania pomiędzy tym co dzieje się u 4 kobiet w ich prywatnym życiu. Najpierw bohaterki są przedstawione wstępnie, co daje wyobrażenie o nich, a zaraz zaczyna się coś zmieniać, jedno zdarzenie pociąga kolejne i one jakoś szybko zaczynają ulegać wewnętrznym przeobrażeniom. Wszystko to zapewne przyspiesza z uwagi na ograniczoną formę i żeby łatwo było zrozumieć postępowanie kobiet autorka posługuje się schematami.
Jak ma być wiarygodny np mąż, który od początku wyzbyty uczuć, podchodzi do życia, małżeństwa, rodzicielstwa w sposób wysoce zorganizowany i wykalkulowany, a nagle zmienia mu się wszystko o 180stopni? W jednej chwili, gdy po raz tysięczny jego mamusia negatywnie wyraża się o jego żonie. Wysłuchiwał tego latami i wszystko było w porządku, sam robił przytyki żonie, a tu nagle zachowuje się jak ktoś po lobotomii i nie tylko wyprasza matkę w Wigilię z domu, ale staje się czuły dla żony. A teraz wyobraźmy sobie każdego z bohaterów, że przechodzi taką przemianę. A 3-letnia niepełnosprawna Kasia? Dobrze,że jest napisane ile ma lat, bo nigdy po jej sposobie mówienia nie domyśliłabym się. I nie wiem czy trzeba mieć aż tak duże doświadczenie z dziećmi, żeby wiedzieć, iż tak nie konstruują wypowiedzi dzieci w tym wieku. Do tego trudno pochylić się nad umierająca bohaterką, bo zwyczajnie ten motyw jest z...

× 2 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy Polskę ❤ 2017 ❤ 📱 E-booki

Po powieść Doroty Schrammek "Stojąc pod tęczą" sięgnęłam pod wpływem impulsu, nawet specjalnie nie interesując się notą wydawcy. Trafiłam na przepiękną, pełną emocji, ciepła i wzruszeń historię, która może przytrafić się każdemu i każdej z nas.

Poznajemy historie czterech kobiet - koleżanek z pracy, które w gruncie rzeczy można byłoby nazwać przyjaciółkami. Co prawda raczej nie spotykają się ze sobą po pracy, ale za to godziny spędzane codziennie w biurze zbliżają je do siebie. Każdej z tych bohaterek życie napisało zupełnie inną historię...

Magdalena to ukochana córeczka tatusia, który dosłownie zwariował na jej punkcie i od urodzenia traktuje ją jak księżniczkę nadskakując i dbając o to, by dziewczynie niczego nie zabrakło. Nawet przyszły mąż nie może być zwykłym mężczyzną, ale księciem z bajki najlepiej z arystokratycznym pochodzeniem.

Agata jest żoną Karola i matką trzech chłopców, ale najbardziej chyba pomocą domową i gosposią. Bo przecież przed pójściem do pracy trzeba wszystko przygotować, a potem odwieźć dzieci do szkoły i przedszkola, tak aby pozostającemu w domu mężowi nic nie zakłóciło spokoju. Po pracy trzeba zrobić zakupy, przywieźć dzieci, zorganizować obiad, wstawić pranie i już myśleć o tym, jak zorganizować kolejny dzień.

Patrycja to typowa singielka z wyboru. Jej dzieciństwo w stresie i ciągłym strachu przed apodyktycznym ojcem spowodowało, że kobieta boi się mężczyzn i trzyma ich na dystans. Za to uwielbia zwierzęta, a n...

| link |
@viki_zm
2020-12-14
7 /10
Przeczytane Ebook Legimi 2020

Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery główne bohaterki książki. Kobiety różni wiele, ale z pewnością łączy jedno – razem pracują w szczecińskiej agencji nieruchomości. Wspólna praca zbliża kobiety do siebie, a tragiczne wydarzenia w życiu jednej z nich sprawiają, że ich znajomość powoli przeradza się w przyjaźń.
Patrycja jest sama, nigdy nie miała chłopaka i nie potrafi zaufać mężczyznom. Kobieta w dzieciństwie miała ojca perfekcjonistę, który ją bił i był bardzo surowy. Współlokatorem kobiety i najlepszym przyjacielem jest ogromny pies – dog niemiecki, bez którego Patrycja nie wyobraża sobie życia. Kobieta pracuje też dodatkowo w fundacji pośredniczącej w adopcji zwierząt. Bardzo lubi tą pracę i pomaganie zwierzętom.
Magdalena od dzieciństwa była „księżniczką”, ale z biegiem lat coraz mniej jej się to podoba. Kobieta chce w końcu skończyć z byciem „córeczką tatusia”. Nadopiekuńczy ojciec chce wybierać córce nawet chłopaków i nie pozwala jej spotykać się ze zwykłymi ludźmi. Dzięki audycji radiowej kobieta poznaje Jeremiego i odkrywa nowe zainteresowania.
Aneta to mama trójki synów i żona Karola. Mąż kobiety oczekuje, by w domu wszystko było idealnie i nie bawi się z dziećmi. Aneta jest zmęczona obowiązkami domowymi i opieką nad trójką dzieci. Kobieta ucieka w pracę i chce być niezależna.
Jagoda to żona Artura – malarza, który nie odnosi większych sukcesów artystycznych. Kobieta jakiś czas temu wdała się w romans z przystojnym Francuzem...

| link |
AN
@Ania_
2022-02-11
8 /10
Przeczytane 2019 Wypożyczone z biblioteki Literatura piękna Seria: Leniwa niedziela Literatura obyczajowa/romans Literatura polska
@Kamik
2021-01-06
8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-02-14
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Stojąc pod tęczą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat