Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne

Leszek Adamczewski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Sensacyjne epizody z dziejów Śląska lat 30. i 40. XX wieku. Głównie z czasów drugiej wojny światowej. To ze Śląska Adolf Hitler wyruszył na podbój świata: najpierw czeskich Sudetów, a rok później Polski. Sam zresztą wkrótce pojawił się na Śląsku. Przez tydzień ze swej kwatery głównej, urządzonej w pociągu Amerika, pilnował napaści na Polskę i zachęcał do mordowania Polaków. To na Śląsku produkowano nowoczesną broń i paliwa syntetyczne potrzebne do podbojów. Z ukrytej w Górach Sowich kwatery Führer miał dowodzić swymi armiami. Nie zdążył. Niemcy zdołali jednak wywieźć z Generalnego Gubernatorstwa na Śląsk polskie skarby kultury. Obrazu Raffaela Santi „Portret młodzieńca” i wielu innych zabytków nigdy nie odnaleziono... Leszek Adamczewski – poznański pisarz i dziennikarz.
Data wydania: 2018-04-10
ISBN: 978-83-7674-696-8, 9788376746968
Wydawnictwo: Replika
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 444

Autor

Leszek Adamczewski Leszek Adamczewski
Urodzony w 1948 roku w Polsce (Szczecin)
Polski pisarz i dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prawie trzydziestu książek o zagadkowych i tajemniczych wydarzeniach z lat drugiej wojny światowej, w tym o losach skarbów kultury. Utrzymana w charakteryst...

Pozostałe książki:

Blask ukrytego złota Dymy nad Gdańskiem. Agonia Prus Zachodnich Katastrofy. Zapomniane i przemilczane tragedie w powojennej Polsce. Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce Klęska gauleitera. Sensacje z Kraju Warty Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne Pierwszy błysk. Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej. Tajemnicza broń Hitlera. Na tropie tajnych badań III Rzeszy Burza nad Provinz Pommern Upadek Prowincji Pomorskiej Trzeciej Rzeszy Konwój do Paradies Milczące ślady Mroczny labirynt Na dno szybu Podziemny skarbiec Rzeszy. Poligon. Sensacje z kraju Warty Prusy w ogniu. Między Królewcem a Toruniem Skarby w cieniu swastyki Ucieczka przed bombami W królestwie Hansa Franka. Sensacje z Generalnego Gubernatorstwa Zaginiona komnata Zagrożone dziedzictwo. Zaskakujące losy zabytków Zatrzaśnięte wrota Zejście do piekła. Od Niederschlesien do Dolnego Śląska Zmierzch bogów w Posen Złowieszcze góry Łuny nad jeziorami Śmierć z nieba. Alianckie naloty na polskie i niemieckie miasta
Wszystkie książki Leszek Adamczewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@sandrajasona
@sandrajasona
2020-06-15
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Historia


Śląsk tajemniczy, Śląsk zagadkowy – może nie do końca. Kto spodziewa się sensacyjnych pogoni, odkryć niestety się zawiedzie, autor w sposób rozważny, wyważony, na podstawie źródeł podważa wszelkie rewelacje na temat złotych pociągów, tajemnych korytarzy, bunkrów i historii przekazywanych przez żądnych sławy poszukiwaczy. Oczywiście nawet w historii mamy odkrycia po latach, które zmieniają o 180 stopni obowiązujące historie. Adamczewski opiera się na materiałach dostępnych obecnie i omawia historię od pierwszej wojny światowej do czasów obecnych, skupiając się przede wszystkim na czasach nazistowskich. Książka wyróżnia się zagadnieniami, dla każdego pasjonującego się historią jest to pozycja bardzo dobra. Mamy złote pociągi, bunkry, znikające ciężarówki, zaginione dzieła sztuki, tajne pociągi z podróżującymi politykami, reporterów – taki przegląd wszelkich nie do końca rozwiązanych historii z dziejów Śląsk. Duży plus to materiał ikonograficzny przedstawiający zdjęcia z ówczesnych czasów, ale także z czasów teraźniejszych.

× 11 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Na podbój świata. Śląskie sensacje wojenne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl