Na skrzydłach Północnej Wichury

George MacDonald
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Na skrzydłach Północnej Wichury
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Historia Karusia, młodego chłopca z biednej londyńskiej rodziny. Pod różnymi postaciami odwiedza go Północna Wichura, który jest zapowiedzią bardzo ważnej podróży jaką musi odbyć chłopiec... Ilustrowała Danuta Rewkiewicz-Niemirska.
Tytuł oryginalny: At the Back of the North Wind
Data wydania: 1957
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 269

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na skrzydłach Północnej Wichury nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2020-08-25
7 /10
Przeczytane Mam w domu 📚 501 Must-Read Books

W małym pokoju na poddaszu starej wozowni, mieszkał mały chłopiec o imieniu Karuś. Imię to otrzymał na cześć Karego, ulubionego konia swojego ojca. Tata Karusia był woźnicą u pewnych państwa i dzięki temu cała rodzina mogła mieszkać w wozowni. Pokoik Karusia był najwspanialszy na świecie, wokół jego łóżeczka znajdowało się pachnące siano, chłopiec czuł się tam bardzo dobrze. Pewnego wietrznego dnia doszło jednak do bardzo dziwnego wydarzenia. Do pokoiku Karusia przez spróchniałą deskę postanowiła wstąpić Północna Wichura.

Co jest po drugiej stronie północnego wiatru? Czy Północna Wichura jest dobra czy zła? Czy coś, co przynosi śmierć może być w ogóle dobre? Karuś w rozmowach z Wichurą próbował uzyskać odpowiedź na bardzo wiele pytań, które i dorosłego czytelnika mogą zainteresować. Mnie już średnio pociągają rozważania na temat życia po śmierci i raju, ale w książce znajdziemy również historię rodziny Karusia, która musiała zmierzyć się z różnymi przeciwnościami losu i ta część bardziej mnie zainteresowała.

× 14 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Na skrzydłach Północnej Wichury. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl