Nadzieja umiera ostatnia

Aleksandra Muraszka
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Nadzieja umiera ostatnia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Dziewczyna, która bała się umrzeć. I chłopak, który pragnął śmierci.

Haelyn prowadzi spokojne życie. Kiedy inni spędzają wolny czas w głośnym klubie, ona woli zaszyć się w pokoju z książką w ręce. Wciąż dręczona przez bolesne wspomnienia, nie potrafi odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Aż do dnia, w którym zupełnie przypadkiem – a może dzięki przeznaczeniu? – na jej drodze staje on.

Rion nie boi się niczego. Zwłaszcza śmierci. Z tą ostatnią ma zresztą dość bliski kontakt. Uwięziony w jednej chwili, która zmieniła wszystko, nie jest w stanie żyć jak dawniej. A wtedy los stawia go przed dziewczyną z wytatuowaną na nadgarstku jaskółką. Czy to spotkanie przyniesie mu nadzieję, czy zgubę?

"Myślisz, że twoje skrzydła utrzymają nas oboje?"

On jest mrokiem. Ona światłem. Ale czy przeciwieństwa się nie przyciągają?

Piękna, bolesna opowieść o pragnieniu odnalezienia nadziei, która nie może wydobyć się z cienia traum z przeszłości.

Pierwszy tom trylogii „Swallow”.
Data wydania: 2023-11-22
ISBN: 978-83-8266-325-9, 9788382663259
Wydawnictwo: Jaguar
Cykl: Swallow, tom 1
Stron: 608
dodana przez: viki_zm

Autor

Aleksandra Muraszka Aleksandra Muraszka Dwudziestotrzylatka o wielu zainteresowaniach. Jako nastolatka spełniała się w roli fotografa, w późniejszym czasie zaczęła nagrywać filmy wideo, montować je, a także stworzyła i prowadziła wraz z chłopakiem telewizję internetową w rodzinnym mieście...

Pozostałe książki:

Chcę, żebyś wiedział Jeszcze raz zaufaj Nadzieja umiera ostatnia Wszystko, żeby cię chronić Nadzieja matką głupich Ostatni dzień lata
Wszystkie książki Aleksandra Muraszka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Nie mogę cię kochać, skoro nie kocham samego siebie"

21.02.2024

@Obrazek „Los podsuwa nam osoby, które mają odegrać istotną rolę w naszym życiu" Życie potrafi ciężko doświadczyć wydarzeniami, które na długo zapadają w pamięć, ale też podsuwa nie raz rozwiązania, oferuje pomoc, a wówczas, nawet w najbardziej trudnym momencie, pojawia się światełko nadziei. Mówimy wówczas o przeznaczeniu, szczęśliwym zbie... Recenzja książki Nadzieja umiera ostatnia

@Mirka@Mirka × 5

"Myślisz, że twoje skrzydła utrzymają nas oboje?"

11.12.2023

„Shallow. Nadzieja umiera ostatnia” autorstwa Aleksandry Muraszka, stanowi pierwszy tom trylogii Shallow, która (jestem pewna) złamie serca wielu czytelników. Jest to również piękna oraz bolesna opowieść o pragnieniu odnalezienia nadziei, która nie może wydobyć się z cienia traum z przeszłości. Jestem świeżo po lekturze i powiem Wam, że bardzo ... Recenzja książki Nadzieja umiera ostatnia

„Czasem czujemy coś, czego wcale nie chcemy, ale to nic złego. Każda emocja jest na swój spos...

6.03.2024

Po Swallow sięgnęłam spontanicznie – szukałam czegoś, co pozwoli oderwać mi się od cięższych historii, czegoś, przy czym nie będę musiała za dużo myśleć. Mój wybór padł na debiut Aleksandry Muraszki. Autorki dla mnie kompletnie nieznanej. Sama książka to niezła cegiełka — liczy sobie prawie 600 stron. Czy spełniła ona moje wymagania? Dziewczyna, ... Recenzja książki Nadzieja umiera ostatnia

pełna emocji

29.01.2024

Haelyn i Rion dwoje zupełnie różnych ludzi, a jednak łączy ich więcej niż można byłoby pomyśleć. Ona boi się śmierci, ma za sobą niełatwe przeżycia, z jednej strony się pozbierała, z drugiej wracają do niej obrazy z przeszłości, a ataki paniki nie są jej obce. Na szczęście nie jest całkowicie sama, ma przy sobie przyjaciółkę, na którą zawsze może ... Recenzja książki Nadzieja umiera ostatnia

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mamazonakobieta
2024-01-29
9 /10
Przeczytane


„Swallow. Nadzieja umiera ostatnia” to książka, która wywołała we mnie ogromne emocje. Mnie się podobała i z ogromną przyjemnością poleca, tylko pamiętajcie o zapasie chusteczek przed rozpoczęciem czytania.

× 1 | link |
ZA
@zaczytaniania
2023-12-12
10 /10

To jest ta książka, po której skończeniu nie wiesz, jak się nazywasz. Ale kto by to wiedział po przejechaniu prawie 600 stron na emocjonalnym rollercoasterze? No nikt by nie wiedział!

Haelyn mimo traumatycznego wydarzenia, którego była świadkiem w dzieciństwie, potrafi docenić życie. A ono nigdy jej nie rozpieszczało! Dziewczyna stara się dźwigać swój bagaż i nie poddaje się nawet wtedy, kiedy los rzuca jej kłody pod nogi. Wciąż miewa momenty, kiedy smutek i lęk dopadają ją z ogromną siłą, a bolesne wspomnienia zabierają oddech, ale chce żyć i walczyć o siebie.

Rion jest przeciwieństwem Haelyn. Dla niego życie to największe przekleństwo. Podobno kiedyś był inny. Podobno potrafił się śmiać. Podobno zrobił coś strasznego.

Od momentu, kiedy połączy ich…przewrócony śmietnik, tych dwoje nie może przestać o sobie myśleć. Czy Haelyn wyciągnie pomocną dłoń do Riona? A może to on pociągnie ją za sobą na dno?

Historię Haelyn i Riona poznajemy naprzemiennie z ich perspektyw, dzięki czemu łatwiej zrozumieć ich decyzje i zachowania. Choć to i tak jest niezła łamigłówka…

Niesamowita, wciągająca, rozbrajająca, do bólu krusząca serce na drobne kawałeczki, w piękny sposób dająca nadzieję i w okrutny ją odbierająca — taka jest historia bohaterów pierwszego (aaaa! Jak się cieszę, że będzie kolejny) tomu serii Swallow.

Spędziłam z tą książką rewelacyjny czas. Chciałam, żeby nigdy się nie skończyła. A już na pewno nie tak! To, co wydarzył...

| link |
@booksbyalcia.kontakt
2024-04-24
9 /10
@withwords_alexx
2024-03-06
6 /10
@Mirka
2024-02-21
9 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2023-12-22
8 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@martamalgorzata1407
2023-12-14
9 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2023-12-11
10 /10
MA
@ironia.md
2023-12-14
8 /10
Przeczytane
@viki_zm
2023-12-27
8 /10
Przeczytane 2023 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Cytaty z książki

Czasem czujemy coś, czego wcale nie chcemy, ale to nic złego. Każda emocja jest na swój sposób dobra i nie pojawia się przypadkowo.
Bo jesteś moim przyjacielem i nie pozwolę ci gnić na dnie tego bagna, w którym jesteś. Będę się starał cię z niego wyciągnąć za każdym razem, gdy się zachwiejesz, bo mi na tobie zależy, stary.
Walczysz, codziennie walczysz, by stać na nogach i się nie poddawać, gdy przyjdzie gorszy dzień.
W życiu bywa tak, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Wystarczy, że jedna rzecz się wysypie, a wali się cała wieża i ciągnie ze sobą falę niepowodzeń. Nie bez powodu mówi się: raz na wozie, raz pod wozem.
Bo pokazujesz ludziom jedynie to, co chcesz, by widzieli. Narzucasz na siebie tę płachtę obojętności i patrzysz na wszystkich z mordem w oczach, zapewne po to, by się do ciebie nie zbliżali.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nadzieja matką głupich
Nadzieja matką głupich
Aleksandra Muraszka
9/10
Nawet BOLESNA PRAWDA jest LEPSZA od fałszywego szczęścia. TRZY SŁOWA. DZIEWIĘTNAŚCIE LITER. MIESIĄC...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl