Najpiękniejsze miejsce w lesie

Michał Wyszomirski
Najpiękniejsze miejsce w lesie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tak ilustrator mówił o powtawaniu ilustracji do tej książki:
" Oprawa „Najpiękniejszego miejsca w lesie” Wyszomirskiego była dla mnie niezwykle życiowa. Nie wiem, czy Pani miała przyjemność poznać tą opowieść, jednak obecny w niej motyw kolejki, w czasach PRL był wszystkim znany aż nader dotkliwie. Na tamte czasy to były bajki nowoczesne, niemile widziane w redakcjach, demaskujące codzienne życie. Wyszomirski zmarł w czasach PRL-u, miał dosyć życia w nim. Okres PRL-u dla każdego z nas był niezwykle trudny. Już w czasie studiów łapałem zlecenia do gazet. Umiem rysować, lubię to robić i będę chciał to robić zawsze, myślałem. Różnych zawodów plastycznych się trzymałem. Wykonywałem nie tylko ilustracje, również plakaty i okładki, z tego się żyło. Mieszkaliśmy z żoną i córkami przez siedem lat w piętnastometrowym mieszkaniu. Na całe szczęście zrobiłem jedną z solidnych prac, za którą mogliśmy zacząć żyć w godziwych warunkach, no ale wszystkim było ciężko, nie narzekaliśmy zbytnio tylko po prostu żyliśmy dalej. Najbardziej jednak przykre są wspomnienia tak bardzo dzisiaj aktualne. W życiu każdego z nas istnieje przyjaźń, a obok niej zazdrość. Widoczne jest ot zwłaszcza w grupie tych samych zainteresowań oraz umiejętności. Świat artystyczny nie jest piękny wewnętrznie, obecna jest w nim zazdrość: jeden dostaje (nagrodę) a drugi nie to trudne, że takie rzeczy dzielą ludzi. No ale takie jest życie I tak jest na całym świecie, każdego dnia w każdym środowisku. "
Data wydania: 1975
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 39
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Michał Wyszomirski
Urodzony w 1949 roku w Polsce
Krytyk filmowy, pisarz i tłumacz, działacz na rzecz autonomii dla Tybetu. Od roku 1978 mieszkał w Paryżu, a od roku 1991 w osiedlu uchodźców tybetańskich w południowych Indiach.

Pozostałe książki:

O chłopcu, który wyprowadził się z domu O morzu, rybach i okrętach Wszystko po drodze Czerwone kalosze Przygody, tylko przygody
Wszystkie książki Michał Wyszomirski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Najpiękniejsze miejsce w lesie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Najpiękniejsze miejsce w lesie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl