Naondel

Maria Turtschaninoff
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Naondel
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszająca powieść, która daje siłę i wyzwala. Kabira od dziecka opiekuje się magicznym źródłem. Zakochana w Iskanie wyjawia mu sekret owego źródła i jego tajemnych mocy. Ten błąd ma straszne konsekwencje. Do uwięzionej w książęcym haremie dziewczyny niebawem dołączają inne kobiety: nomadka Garai, wojowniczka Sulani, tkaczka snów Orseola i wiele innych. Naondel to opowieść o kobietach, które zostawiły wszystko, co kochały, by założyć Czerwony Klasztor. Własnymi słowami snują swoje historie. Jak znaleźć w sobie siłę, by opuścić świat, który się zna? I jaką cenę trzeba zapłacić, uciekając, a jaką, zostając? Autorka hipnotyzuje czytelnika opowieścią, która jest współczesna i ponadczasowa. - „The Guardian” Trylogia Kroniki Czerwonego Klasztoru rozpoczęła się od Maresi, która zdążyła już zdobyć zarówno serca czytelników, jak i uznanie krytyki. Prawa do przekładu sprzedano aż do dwudziestu jeden krajów, trwają także prace nad ekranizacją powieści.
Data wydania: 2018-07-11
ISBN: 978-83-8057-241-6, 9788380572416
Wydawnictwo: Debit
Cykl: Kroniki Czerwonego Klasztoru, tom 2
Stron: 512

Autor

Maria Turtschaninoff Maria Turtschaninoff
Urodzona w 1977 roku w Finlandii (Helsinki)
Maria Turtschaninoff jest fińską pisarką. Najbardziej znana jest z pisania książek fantasy, w tym Maresi, pierwszej książki z Czerwonych Kronik Opactwa i zdobywczyni nagrody Junior Junior 2014.

Pozostałe książki:

Maresi Listy Maresi
Wszystkie książki Maria Turtschaninoff

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

NAONDEL. KRONIKI CZERWONEGO KLASZTORU MARIA TURTSCHANINOFF

9.11.2019

NAONDEL. KRONIKI CZERWONEGO KLASZTORU MARIA TURTSCHANINOFF "Niniejsza kronika opowiada o Kabirze z Ohaddin, Garai z pustyni Meirem, Estegi z Areko, Orseoli z Terasu, Sulani z Rzeki, Claras z morza, Ionie ze świętej wyspy Matheli oraz Daerze z Naondel." Noż po prostu, o ile @Link była typową nastrojową soft fantasy młodzieżówką, tak TA część... Recenzja książki Naondel

× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@ruficzek
2020-07-09
9 /10
Przeczytane

Drugi tom "Kronik Czerwonego Klasztoru" można czytać z pominięciem pierwszego, tak naprawdę opowiada, co się działo setki lat przed wydarzeniami z części pierwszej. Autorka zdecydowała się na podział opowieści na perspektywy siedmiu kobiet. Bardzo podobał mi się ten zabieg, poznawałam historię od każdej strony i każda z założycielek Czerwonego Klasztoru dostała odpowiednio dużo stron, by można było ją poznać. A są postacie cudowne, piękne i wyjątkowe, które cierpią, szukają pocieszenia, próbują walki, przegrywają, nie poddają się. Czułam smutek, gniew, rozczarowanie, radość, nadzieję, wzruszenie, a to dla mnie najważniejsze. By książka poruszała mnie i wywoływała emocje. Jest to opowieść o wyjątkowych kobietach, tak różnych, które razem próbują stworzyć lepszy świat. Jest to opowieść o zachłanności, zdradzie, śmierci i źle ale również o sile przyjaźni, lojalności, przywiązania i pokonywania trudności. "Maresi" przy "Naondel" to przyjemna opowiastka.

× 1 | link |
@uczyrwik
2021-09-29
6 /10
Przeczytane

"Naondel. Kroniki Czerwonego Klasztoru" autorstwa Maria Turtschaninoff to druga część serii "Kroniki Czerwonego Klasztoru".
Ta część jest opowieścią o kobietach, które były założycielkami klasztoru, więc spokojnie można czytać jako pierwszą i nie będzie tu spoilerów do Maresi, która została wydana jako pierwsza.
Kabura i jej rodzina od zawsze opiekują się magicznym źródłem nieopodal swojego domu, które w zależności od fazy księżyca może dawać "dobrą wodę" dzięki której można się leczyć i zyskiwać siłę lub "złą wodę", która jest niszczycielska. Pewnego dnia rodzinę zaczyna odwiedzać młodzieniec Iskan. Kabura zakochuje się w chłopaku i zdradza mu tajemnice źródła. Ten błąd zmienia całe życie dziewczyny. Iskan zachłyśnięty mocą wody szybko staje się potworem i dąży po trupach do osiągnięcia coraz większej władzy. Podróżując po świecie i szukając innych miejsc mocy przywozi do swojego haremu kobiety obdarzone rożnymi zdolnościami.
Książka opowiada po kolei historię każdej z kobiet i jak to się stało, że wylądowały w złotej klatce u tyrana. Kazda z tych opowieści przepełniona jest brutalnością, wykorzystywaniem i traumatycznymi przeżyciami, które łamią główne bohaterki. Dopiero kiedy zaczynają się wzajemnie wspierać udaje się krok po kroku wychodzić z traum.
Mam mocno mieszane odczucia co do tej książki, bo o ile super jest ukazanie siły kobiet i to jak wielką wartością jest wzajemne wsparcie, to w tej opowieści nie ma żadnego dobrego męskiego bohatera. Wszysc...

| link |
@IMOD
2022-03-24
7 /10
Przeczytane
@natasza.ogrodnik
2021-09-17
8 /10
Przeczytane
@strazniczkaksiazekx
2021-05-08
10 /10
Przeczytane
@haudek
2020-09-10
7 /10
Przeczytane Ek2020 2020-Książki
@Justyna_Nowakowicz
2021-01-17
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019
@Abigaila
2020-02-29
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Rekin je, gdy jest głodny. Czasami zabija częściej niż musi, albowiem taką ma naturę. Ale nie pastwi się niepotrzebnie nad swoją ofiarą.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Maresi
Maresi
Maria Turtschaninoff
7.6/10
Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie. Mieszkające w ...
Listy Maresi
Listy Maresi
Maria Turtschaninoff
8/10
Bogatsza o wiedzę wyniesioną z Czerwonego Klasztoru Maresi wraca do swojej rodzinnej wioski, w które...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl