Napiętnowana

Anna Maria Scarfo, Cristina Zagaria
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Napiętnowana
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Miałam 13 lat, kiedy pierwszy raz mnie zgwałcili. Gwałcili mnie przez trzy lata. Potem ich wydałam. I moje życie stało się koszmarem. Bo ośmieliłam się złamać omertà – kalabryjski nakaz milczenia… Wstrząsająca historia dziewczyny podwójnie skrzywdzonej: dręczonej przez gwałcicieli, wyklętej przez całe miasto To historia trzynastoletniej dziwki. Moja historia. Nie jest łatwo ją pisać. Ani jej słuchać. Zdecydujcie więc teraz, czy chcecie ją poznać. Jeśli tak, to miejcie odwagę wysłuchać jej do końca, tak jak ja miałam odwagę przejść przez to, o czym wam opowiem... W miasteczku San Martino di Taurianova w Kalabrii jest wiosna. Anna Maria ma trzynaście lat i zakochuje się po raz pierwszy – w chłopaku starszym od siebie. Jest zachwycona, kiedy ukochany zaprasza ją na przejażdżkę. Śni o miłości, ale ten samochód zawiezie ją do piekła. Zatrzymuje się przed opuszczonym domem. W środku są trzej mężczyźni.... Tak zaczyna się jej długa, ciemna noc – gwałtów, bólu i milczenia. Trzy lata, podczas których Anna Maria zostaje odarta z dzieciństwa, z chęci życia, z godności. Dopiero kiedy jej oprawcy chcą skrzywdzić jej ukochaną młodszą siostrę, Anna Maria znajduje w sobie odwagę, by zacząć mówić. Sędzia jej wierzy, skazuje jej dręczycieli. Ale miasto wydaje inny wyrok. Za to, że odważyła się ujawnić prawdę, Anna Maria zostaje napiętnowana. Od tej pory jest „Malanova” – złym omenem, dziwką, co „sama się prosiła”, zdrajczynią, która pogwałciła omertà – kalabryjską zmowę milczenia. I musi za to zapłacić...  
Data wydania: 2014-01-14
ISBN: 978-83-241-4929-2, 9788324149292
Wydawnictwo: Amber
Seria: Autobiografie: Moja historia
Kategoria: Biografia
Stron: 208
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Napiętnowana aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Deutschland91
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Literatura faktu

Wstrząsająca historia młodej Włoszki, która była ofiarą gwałtów od 13 roku życia. Anna Maria w końcu po trzech latach cierpienia postanowiła opowiedzieć o swoim dramacie policji, oprawcy zostali skazani, ale po wyroku dziewczyna była nękana przez miasto.
To książka, którą czyta się szybko, ale nie jest to łatwa opowieść. Brutalne opisy gwałtów i gróźb przez sąsiadów i innych mieszkańców aż bolało.
Jedyne szczęście to to, że autorka w końcu znalazła wsparcie mimo zła, które ją spotkało i stara się żyć normalnie.

{}× 1 | link |
@Lilith_czyta
2020-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam Autobiografia/biografia

Cytaty z książki

O nie! Książka Napiętnowana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe