Napisy końcowe

Mariusz Byliński
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Napisy końcowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jest rok 2040. W niewielkim domu opieki na Wyspie mieszkają dwaj mężczyźni: sparaliżowany i podłączony do respiratora Steven i jego opiekun Daniel. Są emigrantami, którzy przyjechali przed laty, aby rozpocząć „nowe życie”. Pewnego dnia odwiedza ich urzędniczka z organizacji dobroczynnej, sprawiając, że ich życie ulega nieoczekiwanej przemianie. Stają przed koniecznością zmierzenia się ze swoją przeszłością i określeniem swojego miejsca w teraźniejszości.

Autor opatrzył swoją powieść mottami, które wskazują na dwie znane książki o zbliżonej tematyce: „Śmierć Artemia Cruz” – Carlosa Fuentesa oraz „Powolnego człowieka” – Johna Maxwella Coetzee i określił ją „anty-thrillerem psychologicznym”.

Problematyka powieści ogniskuje się wobec trzech tematów: zagadnienia ludzkiej świadomości, problemu niepełnosprawności i wykorzenienia społecznego. Powieść jest literacko wyrażoną polemiką z utartymi interpretacjami powyższych zagadnień.
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-8119-695-6, 9788381196956
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategoria: Fantastyka
Stron: 159
dodana przez: marcin7240

Autor

Mariusz Byliński Mariusz Byliński Mariusz Byliński /ur. w 1966 w Bydgoszczy/ – studiował socjologię i filozofię, mieszkał w kilku krajach, pracował w kilku zawodach. W latach 90-siątych związany z polskim teatrem niezależnym /TEATR WZNOWIONY, Poznań/, w następnej dekadzie organizował...

Pozostałe książki:

Historia Nie-skończona Czerwona woda Pseudohellenika czyli siedem esejów na siedem dni podróży po Grecji Czerwona woda. Opowieść wakacyjna
Wszystkie książki Mariusz Byliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Napisy końcowe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zakaz_czytaAnia
2020-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo ciężko jest napisać o czym jest ta książka. Opisuje ona dosłownie kawałek życia Steve'a i jego trudności życia jako osoby na wózku. Jest też Daniel, który opiekuje się mężczyzną. Daniel jest jego kończynami. Poznajemy także Teresę, która całkowitym przypadkiem zmienia życie mężczyznom i pomaga im w codziennych trudnościach życia. Widzimy jak życie potrafi być delikatne i zmienne. Tej książki nie da się przewidzieć. Wydarzenia iście życiowe pokazują nam jak bardzo realna jest ta pozycja.

To nie jest typowa książka po którą się sięga. To krótka historia o życiu, jego trudach i kruchości. Trójka bohaterów pokazuje nam, że niczego nie możemy się spodziewać. Jak łatwo stracić to, co mamy za pewnik. Cała książka owiana jest pewnego rodzaju mrokiem. Czytając nie odczuwałam żadnych emocji. Co było bardzo ciekawe. Czytałam ją niczym kartkę z pamiętnika czy wspomnienia. Jednak cały czas czuło się mroczny charakter książki. Nie jest za długa, jednak widząc że każde słowo zostało po coś napisane. Nie odczuwa się potrzeby poznania dalszej części historii. Jak i również nie narzeka się, iż jest ona za długa i pełna niepotrzebnych fragmentów. Jest taka, jaka ma być. Jest to bardzo mocna książka. Autor nie oszczędza nam opisów życia człowieka przykutego do wózka, który nie może się ruszyć. Myślę, że dawno nie czytaliście takiej historii. Oceniam ją na 7,5/10. Jeżeli chcecie przeczytać książkę, która nie będzie się z wami pieścić tylko pokaże i te najlepsze, ale i najgors...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Napisy końcowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl