Nasze dusze nocą

Kent Haruf
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Nasze dusze nocą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Na szczęście nigdy nie jest za późno! 
Wzruszająca opowieść o dojrzałej miłości i nadziei zekranizowana przez NETFLIX 

       Addie i Louis to samotni, owdowiali siedemdziesięciolatkowie, mieszkający w niewielkim miasteczku. On ma córkę, ona syna i wnuka. Ma także dom, a w nim duże łóżko, w którym co noc kładzie się sama. A przecież noce są najgorsze… Pewnego razu postanawiają spędzać je wspólnie. Nie chodzi im o seks, ani nawet romans. Chodzi o doskwierającą samotność. Wieść o tym dziwnym związku szybko rozchodzi się po okolicy. Jak zareagują najbliżsi? 
      Nasze dusze nocą to przepiękna i wzruszająca historia, która dzięki swej prostocie nabiera niemal symbolicznego wymiaru. Kameralna opowieść o lęku przed samotnością, starością i śmiercią, którą w brawurowy sposób odegrali Jane Fonda oraz Robert Redford w ekranizacji Netflixa. 
         Kent Haruf, wielokrotnie nagradzany amerykański pisarz zmarł tuż po napisaniu powieści, nie doczekał ani doskonałego przyjęcia książki, ani jej ekranizacji. Prawa sprzedane do kilkunastu krajów oraz ogromna popularność filmu świadczą o uniwersalności i ponadczasowości poruszanego tematu. 

Tytuł oryginalny: Our Souls at Night
Data wydania: 2019-01-30
ISBN: 978-83-08-06815-1, 9788308068151
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 176
dodana przez: m_mikos

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Na szczęście nigdy nie jest za późno...

21.08.2019

O czym jest książka Na szczęście nigdy nie jest za późno... Nasze dusze nocą to opowieść o przyjaźni, zaufaniu, potrzebach każdego człowieka. O życiu i śmierci. O potrzebach cielesnych i duchowych. O najskrytszych myślach i niespełnionych planach. To również historia o miłości, wspomnieniach i samotności, która zakrada się podst... Recenzja książki Nasze dusze nocą

@m_mikos@m_mikos × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2019-12-26
3 /10
Przeczytane Niedoczytane lub wymęczone do końca, czyli moje nietrafione książkowe wybory Ebook/Legimi

Niestety ale to kolejne moje rozczarowanie. Grudzień coś mi nie służy w tym roku, tyle nietrafionych pozycji, że aż strach. Spodziewałam się innej książki, spodziewałam się wzruszeń, pięknej historii o potrzebie bliskości, przyjaźni, miłości, rozmowy. Otrzymałam jakieś wyprane z emocji streszczenie z kilku miesięcy życia dwojga starszych osób. Obserwowałam z boku rodzącą się powoli więź, poznałam fragmenty ich przeszłości i zahaczyłam o kilka problemów z traźniejszości i to by było na tyle. Dostaliśmy opis fragmentów życia taki dość suchy i beznamiętny, odmalowany na chybcika, odarty z uczuć, wzruszeń, głebszych emocji. Miejscami nawet ciut się nudziłam, miało zwruszać, poruszać, dać nadzieję, napełnić serca otuchą i wiarą, że nigdy nie jest za późno na to aby żyć, kochać, potrzymać kogoś za rękę, przytulić się, porozmawiać czy wspólnie pomilczeć, zwyczajnie poczuć się potrzebnym, i poczuć że ktoś nas rozumie. Niestety tak się nie stało. Sam zamysł dobry ale wykonanie pozbawione  zostało głębi. 


× 14 | link |
@elutka_a
2020-12-16
6 /10
Przeczytane
@portana36
2020-07-28
7 /10
Przeczytane
@m_mikos
2019-08-21
10 /10
❤️ Literatura

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasze dusze nocą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl