Naucz mnie kochać

"M.B. Morgan"
9.0 /10
Ocena 9.0 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Naucz mnie kochać
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.0 /10
Ocena 9.0 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy nie wiesz, co to miłość, musisz znaleźć kogoś, kto cię jej nauczy

Gaёl Selemani przechodzi przez prawdziwe piekło, by w końcu na jednej z imigranckich łodzi dotrzeć do Włoch. Tutaj nieoczekiwanie jego los się odwraca, dając mu szansę na spełnienie największego marzenia – rozpoczęcia kariery piłkarskiej. Wkrótce Gaёl rozbija bank, zdobywając wszystkie prestiżowe nagrody w futbolowym świecie, a tym samym stając się najbardziej pożądanym sportowcem w kraju.
Codzienność Mariny de Angelis to drogie ciuchy, wystawne kolacje, imprezy, czerwone dywany i niekończące się wakacje. By zapewnić sobie stałą obecność na pierwszych stronach gazet, dziewczyna nieustannie wywołuje nowe skandale, bez skrupułów bawiąc się życiem i otaczającymi ją ludźmi. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia poznaje tajemniczego piłkarza, który wydaje się być zupełnie odporny na jej wdzięki.
Emigrant z Burundi i córka włoskiego biznesmena… Tych dwoje różni wszystko. Co ich połączy? Kaprys milionerki? Wyrachowana umowa? A może… coś więcej?

Data wydania: 2022-04-27
ISBN: 978-83-8219-745-7, 9788382197457
Wydawnictwo: Amare
Kategoria: Romans
Stron: 452
dodana przez: NovaeRes

Autor

"M.B. Morgan" Polska autorka romansów i erotyków publikująca pod pseudonimem. Z wykształcenia – politolożka, dziennikarka sommelierka i… makijażystka. Z zamiłowania – blogerka, pisarka, a także podróżniczka. W ciągu ostatniej dekady zwiedziła ponad 25 krajów na t...

Pozostałe książki:

Naucz mnie kochać Celebryta Tam, gdzie mocniej bije serce Terapia wstrząsowa Święta z celebrytą Powrót celebryty
Wszystkie książki "M.B. Morgan"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bo kochać wcale nie jest tak łatwo!

24.05.2022

Marina de Angelis znana jest jako „księżniczką Mediolanu” i faktycznie nią jest. Życie kobiety to świat celebrytów — moda, uroda, drogie ubrania, wykwintne restauracje, imprezy, czy bale. Brzmi jak życie w bajce, prawda? Może trochę tak, ale nic nie jest czarno białe i tak jest również w tym przypadku. Marinie wydaje się, że świat jest piękny i id... Recenzja książki Naucz mnie kochać

@viki_zm@viki_zm × 15

Miłość nie pyta, miłość uczy.

2.06.2022

,,Naucz mnie kochać" autorstwa M.B. Morgan, to piękna powieść nie tylko o miłości. Jest to książka na którą się nie tylko czeka, lecz czyta z zapartym tchem. Historia dwójki głównych bohaterów Gaela Selemaniego i Mariny de Angelis wywarła na mnie ogromne wrażenie. Autorka książki w sposób niezwykły stworzyła nietypowy romans, nieoczywisty. Akcja c... Recenzja książki Naucz mnie kochać

"Czasem trzeba poczuć, czym jest zło, by odnaleźć dobro w jej najczystszej postaci"

4.05.2022

 „Ktoś, kto nigdy nie zaznał prawdziwej nędzy, bólu, głodu i rozpaczy, tak naprawdę nie zna znaczenia tych słów.” Powiedzenie, że syty nigdy nie zrozumie głodnego doskonale pasuje do fabuły książki „Naucz mnie kochać”. Dopiero zetknięcie się bezpośrednio z kimś, kto przeżył tego typu trudne doświadczenia, uświadamiają bohaterce tej powieści... Recenzja książki Naucz mnie kochać

@Mirka@Mirka × 7

Naucz mnie kochać

20.05.2022

Ileż w tej książce odnalazłam myśli, słów, z którymi w pełni się zgadzam. To tak jakby ktoś wszedł do mojej głowy i wydobył z niej wszystko to, co chciałabym powiedzieć. Coś niesamowitego! Ogromnie wciągnęły mnie losy głównego bohatera. To, co przeszedł Gaël, dla wielu z nas może być nie do pomyślenia. Ile ten facet musiał wycierpieć, tracąc najb... Recenzja książki Naucz mnie kochać

@iza.81@iza.81 × 5

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-05-24
8 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Bo kochać wcale nie jest tak łatwo!

Marina de Angelis znana jest jako „księżniczką Mediolanu” i faktycznie nią jest. Życie kobiety to świat celebrytów — moda, uroda, drogie ubrania, wykwintne restauracje, imprezy, czy bale. Brzmi jak życie w bajce, prawda? Może trochę tak, ale nic nie jest czarno białe i tak jest również w tym przypadku. Marinie wydaje się, że świat jest piękny i idealny. A co jeśli to tylko złudzenie? Będzie się mogła o tym przekonać, kiedy całkowicie przez przypadek poznaje Gaëla Selemani. Mężczyzna zrobił karierę piłkarską we Włoszech, ale aby do tego doszło, musiał pokonać bardzo trudną i niezwykle wyboistą drogę. Ta dwójka jest jak ludzie z dwóch innych planet, a przypadkowe spotkanie może ich wiele nauczyć. Czy tak się stanie?

Autorka stworzyła bardzo dobrą powieść na pograniczu romansu i książki obyczajowej, którą czytałam z niezwykłą przyjemnością. Książka nie należy do najcieńszych, a mimo to przeczytałam ją bardzo szybko. Nie oznacza to jednak, że nie wywołała emocji i nie zmusiła do zastanowienia nad wieloma kwestiami.

M. B. Morgan nie unika trudnych tematów. Dzięki temu lektura obfituje w wiele trudnych momentów, które jednak każą się zatrzymać i przemyśleć. Jeden z cytatów, który bardzo mnie poruszył to słowa: "Ktoś, kto nigdy nie zaznał prawdziwej nędzy, bólu, głodu i rozpaczy, tak naprawdę nie zna znaczenia tych słów." O wszystkim tym przeczytamy w powieści i nie...

× 8 | link |
@Mirka
2022-05-04
10 /10
Przeczytane

Wspaniale czytało mi się tę historię, lekko, ale też z różnym nastawieniem do bohaterów i postaci drugoplanowych oraz opowiedzianej historii, którą trudno momentami poznawać na spokojnie. Uwielbiam takie opowieści w których poza warstwą miłosnych perypetii skrywają się głębsze wartości, zwracające uwagę na to, co nam z reguły umyka.

× 1 | link |
@angelika.jasiukajc
2022-10-03
9 /10

"Naucz mnie kochać" jest książką, która przez pierwszych kilkadziesiąt stron strasznie mnie denerwowała. Właściwie to nie książka, a zachowanie głównej bohaterki. Moja irytacja jej osobą była na tyle silna, że byłam niemal przekonana, że ostatecznie pozycja mi się nie spodoba. Dawno nie spotkałam tak pustej i egoistycznej bohaterki, jaką jest Marina de Angelis. I jakby zdaję sobie sprawę, że jest to zamierzony zabieg, że autorka chciała pokazać zmianę, jaka na przestrzeni czasu zachodzi w bohaterce, co jej się oczywiście udało, bo Marina po pewnym czasie przeistoczyła się w naprawdę sympatyczną osóbkę, jednak jak dla mnie niektóre z jej zachowań na początkowych stronach książki były zbyt wyolbrzymione. Natomiast, bardzo podoba mi się kreacja Gaela, oraz kilku postaci drugoplanowych. Gael jest zdecydowanie mężczyzną, którego z przyjemnością poznałabym poza kartami powieści.

Na szczęście po przebrnięciu tych nieszczęsnych kilkudziesięciu stron, książka zaczęła się naprawdę fajnie rozkręcać i czytanie jej, ostatecznie było ogromną przyjemnością, więc wybaczam autorce to przekoloryzowanie niektórych zachowań bohaterów i sytuacji. Także naprawdę nie zrażajcie się początkiem, bo potem jest już tylko lepiej, historia wpada na właściwe tory i uważam, że jest to niesamowicie mądra i wartościowa pozycja, po którą po prostu warto sięgnąć.

"Naucz mnie kochać" może jest historią nieco odrealnioną, ale autorka porusza w niej temat uchodźstwa, do...

| link |
@basiaa22.86
2023-07-12
10 /10
Przeczytane

Historia Mariny i Gaël’a uświadamia czytelnikowi,że świat nie jest tylko biało-czarny.Jest on bezwzględny i bardzo niesprawiedliwy.Nie tylko z powodu koloru skóry,ale także na zaznane cierpienia…
Poznając początkowo Marine widzimy w niej rozpuszczoną bogaczkę,która zawsze otrzymuje to co chce.Bawi się życiem,nie liczac na koszty i konsekwencje.Niestety nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia.Pieniądze rekompensjonowaly jej brak miłości ze strony rodziców.Spotkanie Gaël’a na swojej drodze pokazuje jej,że można się cieszyć z małych rzeczy.Początkowo ich układ zmienia się…Nasza bohaterka dojrzewa.Ściąga „różowe okulary” z którymi nie rozstawała się i dostrzega inny świat.Świat w którym uczucia,zainteresowanie i opieka kochającej osoby jest ważniejsza niż bogate przyjaciółki dla których ważna jest sława i szaleństwo nocy.
Stopniowa jej przemiana bardzo mi się podobała.Razem z bohaterami towarzyszymy w bezinteresownych akcjach,które pomagają innym ludziom.
Dostrzeżenie osób potrzebujących opieki rozrywa serce.

Jest to książka bardzo ucząca.Pokazuje,że afrykański świat potrzebuje pomocy i wsparcia.Bieda jest tam na codzień.Tylko niektórym osobom uda się urzeczywistnić marzenia.Jednak ich wspomnienia zostają.Nigdy nie zapominają o kraju w których zaznali piekła,ale poczuli czym jest miłość.
Widzimy różne oblicza Afryki dzięki im wycieczce i bezinteresownej pomocy.

Musicie ta powieść przeczytać i dowiedzieć się czy dwoje osób z dwóch różnych świ...

| link |
AZ
@azarewiczu
2022-05-28
10 /10

Gdy tylko spojrzałam na okładkę "Naucz mnie kochać", cała reszta przestała mieć znaczenie 🙈 I powiem Wam, że nie tylko ona robi wrażenie. Historia, jaka za nią się kryje, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Poruszyła najczulsze struny. Przysporzyła o szybsze bicie serca. Wywołała łzy wzruszenia, ale też frustrację i rozgoryczenie. Wciągnęła od pierwszych stron. Intrygowała. Zaskakiwała. Wywołała całą gamę emocji i uczuć. Dała zupełnie więcej, niż się spodziewałam. Zostanie w mojej pamięci na dłużej. ZDECYDOWANIE!

Błyszcząca w świetle fleszy, znana influecerka i światowej sławy piłkarz.

Ona sławę i rozgłos zdobyła dzięki znanym i wpływowym rodzicom. On na swój sukces musiał zapracować sam.

Ona uwielbia imprezy, drogie ciuchy i czerwone dywany. On jest skromny i nie lubi o sobie mówić.

Ona z bogatego domu. On z afrykańskiej prowincji.

Ona zabiega o jego względy. On ją ignoruje.

Marina i Gaël, bo to o nich mowa, to bohaterowie powieści "Naucz mnie kochać". Ich historia nie jest usłana różami. Dzieli ich niemal wszystko, a łączy coś wyjątkowego I niepowtarzalnego. Jednak czy miłość między tym dwojgiem ma rację bytu? Czy ciemnoskóry mężczyzna i najpiękniejsza dziewczyna Mediolanu, mają szansę stworzenia czegoś trwałego? Czy Gaël jest w stanie zaakceptować codzienność Mariny? A może to dziewczyna dostrzeże coś więcej w codzienności Gaëla?

"Naucz mnie kochać" to wartościowa książka. Nie tylko o pokonywaniu barie...

| link |
@dosia1709
2022-05-15
9 /10

Marina de Angelis jest rozkapryszoną bogata gwiazdką zwana królową Mediolanu. Uwielbia kiedy jest na pierwszych stronach gazet, żeby to zrobić wywołuje skandal za skandalem.
Jej życie polega na sprawianiu sobie przyjemności jednak, gdy coś idzie nie po jej myśli nie cofnie się przed niczym by pokazać, że to ona rozdaje karty.

Kiedy dziewczyna rozstaje się ze swoim chłopakiem postanawia zapolować na kogoś innego i tu na jej drodze staje Gael Selemani mężczyzna jest wschodząca gwiazda piłki nożnej.
Wychowany w ubogiej rodzinie Gael spostrzegł swoje życie w innych barwach niż Marina.
Kiedy dziewczyna spostrzega że nie działa na chłopaka tak jakby chciała postanawia użyć szantażu.
,,Marina de Angelis dostaje zawsze to czego chce"
Co ich połączy?
Czy Marina spełni swój kaprys?

Powiem wam że książka jest świetna. Co prawda zachowanie Mariny i jej psiapsiółeczki mnie drażniło to książkę czyta się miło, szybko i bez większych komplikacji. Chociaż pierwsze rozdziały potrafią zniechęcić dalsza część książki nie pozwala oderwać się od poznania losów bohaterów.
,,Naucz mnie kochać"
To spotkanie dwóch odmiennych osób patrzących na życie w zupełnie innym kierunku.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie.

| link |
@mol.nad.molami
@mol.nad.molami
2022-05-05
9 /10
Przeczytane

Boziu! Tak ciężko mi napisać to, co czuje po przeczytaniu tej powieści. 😭
Emocje, emocje i jeszcze raz emocje.

Rozkapryszona celebrytka, która od zawsze ma podawane wszystko na złotej tacy.
A skandal, to jej drugie imię.
I On przystojny, tajemniczy piłkarz, który chce tylko świętego spokoju!
Emigrant z traumatyczną przeszłością i obrzydliwe bogata córka biznesmena.
Różni ich wszystko! Czy jest coś, co ich połączy?

"Naucz mnie kochać" to powieść przepełniona masą emocji, która łapie za serducho na każdym kroku.
Momentami musiałam odkładać ją na bok i ochłonąć.
To, w jaki sposób Autorka wykreowała bohaterów, mistrzostwo!
Fabuła z bardzo ważnym i trudnym wątkiem.

Mam nadzieję, że i Wy pokochacie #nauczmniekochać tak samo jak ja!
Polecam z całego serducha.

Ps. Jeśli będziecie mieli Początkowo ochotę udusić Marine, to nie zwracajcie na to uwagi! Czytajcie dalej, bo warto!

| link |
@mamazonakobieta
2022-05-27
10 /10
Przeczytane


„Naucz mnie kochać” to niebanalna historia wywołująca wiele emocji. Mnie zachwyciła i z wielką przyjemnością polecam.

| link |
NA
@nawysokichobcasach
2023-06-05
5 /10
@SunaiConte
2023-01-09
9 /10
Przeczytane
@ksiazkazpazurem
2022-11-02
9 /10
@Rozchelstana_Owca
2022-09-11
10 /10
Przeczytane
@judyta_czyta
2022-09-05
10 /10
@bookshelf
2022-08-30
9 /10
Przeczytane
@aneta_skupien
2022-07-23
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Ktoś, kto nigdy nie zaznał prawdziwej nędzy, bólu, głodu i rozpaczy, tak naprawdę nie zna znaczenia tych słów.
Jeśli człowiek nie ma porównania i wszyscy w jego otoczeniu żyją na tym samym poziomie, to nawet nie masz świadomości, czego mogłoby ci brakować. Zwyczajnie cieszysz się z tego, co masz.
A ty mi wyskakujesz z tekstem, że jest czarne i białe?! Nie! To nieprawda! Jest mnóstwo odcieni szarości!
Media gonią tylko za sensacją. Mają gdzieś prawdę, tak naprawdę całkowicie ignorując to, jak krzywdzą tych wszystkich ludzi.
W Europie wydaje nam się, że wolność przyjdzie, gdy będziemy zabezpieczeni finansowo, gdy będziemy mieli to czy tamto, ale tak naprawdę im więcej mamy, tym bardziej ją tracimy. Bo z każdym dniem coraz bardziej zaczynamy się bać, żeby tego wszystkiego nie stracić. A ten lęk sprawia, że stajemy się niewolnikami naszego życia.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl