Nieumarłe

Ewa Zgrabczyńska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nieumarłe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czworonożnym bohaterom tej książki użyczyły tytułu NIEUMARŁE – słynne tygrysy cudem uratowane na granicy polsko-białoruskiej z koszmarnego transportu śmierci przez Ewę Zgrabczyńską, dyrektorkę poznańskiego zoo. Podobne interwencje stały się poniekąd znakiem firmowym, pasją i powołaniem tej niezwykłej kobiety, która miłość do zwierząt łączy z walką o ich prawa i dobrostan.

Dzięki brawurowym akcjom Zgrabczyńskiej i jej współpracowników zwierzęta – przetrzymywane w potwornych warunkach tygrysy, niedźwiedzie brutalnie tresowane w cyrkach, oceloty, lwy i oryksy traktowane jako zabawki albo źródło zarobku w nielegalnych hodowlach, ocalone przed myśliwymi wilki, oswobodzone z ferm lisy i jenoty – znajdują bezpieczne schronienie i opiekę. Te opowieści przywracają wiarę w dobro i w to, że poświęcenie, zaangażowanie i miłość mogą ocalić świat i naszych braci mniejszych przed ludzką chciwością, okrucieństwem i bezdusznością.

Ostatnia z akcji opisanych w tej książce to ratowanie przed zagładą zwierząt z ogarniętej wojną Ukrainy – z bombardowanych ogrodów zoologicznych i azylu pod Kijowem.


Data wydania: 2022-08-24
ISBN: 978-83-240-4443-6, 9788324044436
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Ewa Zgrabczyńska Ewa Zgrabczyńska
Urodzona 26 czerwca 1971 roku w Polsce (Poznań)
Absolwentka Wydziału Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadziła badania naukowe dotyczące zachowań oraz biologii zwierząt żyjących na wolności i w warunkach wiwaryjnych. W 1999 uzyskała doktorat na UAM. Jest autorem...

Pozostałe książki:

Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Wszystkie książki Ewa Zgrabczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nieumarłe

17.09.2022

Poznając, twórczość nieznanej do tej pory autorki książki pt. ''Nieumarłe. Na ratunek lwom, tygrysom i innym czworonożnym przyjaciołom'' Pani Ewy Zgrabczyńskiej będącej z zawodu zoolożką oraz pełniącą funkcję dyrektorki Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu stanowi wyjątkowy zaszczyt, gdyż pozwala ona, aby móc podzielić się zdobytą dotychczasową wiedzą ... Recenzja książki Nieumarłe

@Anna30@Anna30 × 17

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2022-09-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieumarłe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl