Nieumarły las

Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Nieumarły las
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Druga część popularnego komiksu dwóch przyrodników o Puszczy Białowieskiej, która w tej opowieści staje się miasteczkiem na Dzikim Wschodzie o nazwie Umarły Las. Dzięcioł trójpalczasty Triko staje przed rozstrzygającym testem czy potrafi ocalić Umarły Las przed szpakami. Razem z dzięciolicą Tridą, do której pała coraz mniej skrywanym uczuciem oraz z Bargielem Kowalikiem - swoim jedynym przyjacielem - obmyślają sprytną intrygę... Czy uda im się wykorzystać szykowaną przez niesławne korniki akcję pod kryptonimem "gradacja" i zaangażować w ratowanie Umarłego Lasu resztę ptasiej ferajny? Tomasz Samojlik to autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Adam Wajrak to dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.
Data wydania: 2017-10-11
ISBN: 978-83-268-2571-2, 9788326825712
Wydawnictwo: Agora
Cykl: Umarły las, tom 2
Kategorie: Komiks, Dla dzieci
Stron: 128

Autor

Tomasz Samojlik Tomasz Samojlik
Urodzony w 1978 roku w Polsce (Hajnówka)
Polski biolog i popularyzator przyrody oraz rysownik i twórca komiksów. Po ukończeniu studiów w Lublinie, w 2002 podjął pracę w Zakładzie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. W 2007 roku uzyskał stopień doktora nauk biologicznych ...

Pozostałe książki:

Zew padliny Umarły las Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra Żubr Pompik. Wyprawy. Cenna gąsienica
Wszystkie książki Tomasz Samojlik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nieumarły las aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamawmkesie
2022-02-05
10 /10

To nasze (moje i Helenki) drugie spotkanie z autorami i będę szczera! Nie ostatnie. Ten komiks to nie jest tylko książka o kimś, o czymś, ale nauka poprzez zabawę jaką jest czytanie. Pierwszy tom to również pierwszy komiks mojej córki i świadomość, że teraz wie co lubi. Jak sama mówi podczas czytania „Mamusiu, tutaj już umiem czytać szybko..” „Tutaj nie mylę się jak czytam” bądź „dlaczego nie ma takich książek do nauki czytania”?

„Nieumarły las” to drugi tom serii „Umarły las” i dostępny jest już trzeci pt. „Zew padliny” Autorzy w cudowny sposób uczą nasze pociechy czym jest puszcza, co w niej wolno, a co nie, jak przez te wszystkie lata zmieniła się. Nie są to opowiastki dwóch panów, którzy postanowili zrobić komiks dla dzieci, ale Oni żyją w Niej, pracują, interesują się, to ich freek.

W książce między rozdziałami znajdziecie wiele ciekawych zdjęć i krótkich opisów do nich. Sama dowiedziałam się, min., dlaczego zwierzęta lubią wywroty? Co to jest wywrot? Oj to już kochani dowiecie się sami czytając drugą część historii szeryfa Triko i to z czym przyszło mu się mierzyć, ale i innym stworzeniom zamieszkującym Puszczę.

Pewnie każdy z was widział nowe młode drzewa sadzone w miejscu starych dopiero co wyciętych drzew? Odgrodzone są metalowymi siatkami, według naszych bohaterów jest tam tak sterynie, że nie idzie tam mieszkać. Pewnie zapytacie, że to luksus, gdzie wszystko „lśni” czystością? Ale dla mieszkańców Umar...

| link |
@naarheid
2021-07-26
7 /10
Przeczytane
@alinaz5
2021-04-08
7 /10
Przeczytane
RE
2021-01-06
9 /10
Przeczytane Książki przeczytane Antkowi 2020
@polokokta
2022-02-13
7 /10
Przeczytane 2022 Komiks
@Krasnoludek
2019-10-01
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieumarły las. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Umarły las
Umarły las
Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
8.4/10
Brońcie swojej puszczy, obywatele ptaki! Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły ...
Zew padliny
Zew padliny
Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
8/10
Mój jest ten kawałek padliny! W Umarłym Lesie poruszenie – w sąsiedztwie pojawiła się padlina! Kto ż...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl