Niezależność

Maurycy Nowakowski
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Niezależność
Książka Niezależność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Jeśli ktoś cię skrzywdził – poskarż się. Jeśli ktoś cię bardzo skrzywdził – złóż doniesienie. Jeśli ktoś cię skrzywdził okrutnie – przemilcz to. Istnieje bowiem ryzyko, że nosisz w sobie prawdę, za którą ktoś gotów jest zabić. Dla dziennikarza śledczego, Marcina Farona, szukanie niewygodnej prawdy to chleb powszedni. Jego bezkompromisowy reportaż właśnie otrzymał „Ostre Pióro”, jedną z najważniejszych nagród dziennikarskich, a on sam rozpoczął pracę w niezależnym magazynie Raport. Tymczasem po przejęciu władzy przez Polską Partię Narodową w środowisku artystycznym zaczyna wrzeć. Ludzie związani ze światem kultury reagują na działania kontrowersyjnego ministra Władysława Kuleszy buntem i protestami. Faron postanawia przyjrzeć się bliżej sylwetce prezesa agencji Continuitas, który – wedle tajemnicy poliszynela – ma stać na czele tego pozor...
Data wydania: 2019-07-23
ISBN: 978-83-8147-494-8, 9788381474948
Wydawnictwo: Novae Res

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niezależność czy jednak zależność?

Główny bohater Marcin Faron jest uznanym dziennikarzem śledczym. Gdy ginie ceniona aktorka (córka wiceministra kultury) a zaraz po niej jego przyjaciel, również dziennikarz, który miał napisać o niej książkę, Marcin postanawia dojść do prawdy o ich śmierci. Najważniejsze będzie dla niego aby zachow... czytaj dalej »

MZ
@Matka_z_ksiazka

Zależność niezależności

Parę lat temu na moim pierwszym czytniku e-booków zaczytywałam się w trylogii "Millenium". Byłam i chyba nadal jestem zachwycona wielowątkowością fabuły i oparciu jej na śledztwie dziennikarskim. Dzisiaj przywykliśmy do tego, że kryminał epatuje brutalnością morderstw, rozczłonkowanymi ofiarami, ni... czytaj dalej »

Jaka jest cena niezależności?

Marcin Faron zaczyna pracę w gazecie "Raport", która szczyci się tym, że pozostaje jednym z niewielu niezależnych źródeł informacji. Jeden z jego reportaży otrzymuje prestiżową nagrodę "Ostre Pióro". Tym zwraca na siebie uwagę Piotra Lenarta,właściciela prestiżowej agencji Continuitas. Pragnie on p... czytaj dalej »

@Katarzyna_Bieszczad @Katarzyna_Bieszczad
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Moja opinia o książce

Opinie
KN
@kryminal_na_talerzu 2019-09-18
„Niezależność” to historia dziennikarskiego śledztwa, które prowadzi Marcin. Nie chcę zdradzać co ma ono na celu, bo to dopiero wychodzi gdzieś w 1/3 powieści, ale wiąże się ono z nagraniami wywiadów pewnej sławnej polskiej aktorki, które powstały w ramach pracy nad książką, wywiadem – rzeką. Jako że historia jest o aktorce, to mamy tutaj dużo o losie polskiego artysty. Jej matka jest wiceministrem kultury i stoi po przeciwnej stronie barykady – dlatego dużo jest też tutaj polityki. W sumie pierwsze sto stron to raczej takie political fiction, dopiero później robi się z książki kryminał. Muszę też zaznaczyć, że tak jak od polityki i wątków politycznych w książkach trzymam się z daleka, tak t...
serce | link |
@pod_lasem_czytane
@pod_lasem_czytane 2019-09-11
Przeczytane (2019-09-02)
MZ
@Matka_z_ksiazka 2019-09-07
@Katarzyna_Bieszczad
@Katarzyna_Bieszczad 2019-09-01
Przeczytane (2019-08-22)

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się