Niezniszczalna nadzieja

Elizabeth Camden
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Niezniszczalna nadzieja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Eloise Drake pogodziła się z wygnaniem i porzuceniem i w końcu stworzyła dla siebie stabilny świat. Jako geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce.
Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Stan Nowy Jork zamierza zetrzeć je z powierzchni ziemi, zalać dolinę i wybudować nowy zbiornik retencyjny. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Kiedy jego świat zaczyna się rozpadać, Alex obmyśla śmiały plan ocalenia rodzinnego Duval Springs. Jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności.
Czy bohaterowie, różni pod każdym względem, zdołają pokonać dzielącą ich przepaść i ocalić miasteczko?

Data wydania: 2021-03-08
ISBN: 978-83-66297-85-2, 9788366297852
Wydawnictwo: Dreams
Cykl: Nowojorskie kobiety, tom 3
Stron: 376
dodana przez: Justyna_K

Autor

Elizabeth Camden Elizabeth Camden Jest autorką powieści historycznych i laureatką kilku nagród literackich. Z wykształcenia historyk i bibliotekoznawca, za dnia pracuje w bibliotece, a nocami szlifuje kolejne książki. Mieszka wraz z mężem na Florydzie.

Pozostałe książki:

Chicago w ogniu Król przypraw Pozłacana dama Sekrety róż Książę szpiegów Ku odległym brzegom Niezniszczalna nadzieja Wszystkie moje jutra Tajemnice Bostonu Śmiałe przedsięwzięcie Niedostępny spadek
Wszystkie książki Elizabeth Camden

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość, przyjaźń, nadzieja - nowa powieść Elizabeth Camden

9.03.2021

Nowy Jork jedno z największych miast świata. W 1925 roku pod względem liczby ludności wyparł Londyn. W roku 1524 Europejczycy z obszaru, na którym znajduje się miasto, przegonili jego rdzennych mieszkańców Delawarów. W latach 20 XX wieku wielki napływ imigrantów zwłaszcza Afroamerykanów spowodował zmianę w strukturze Nowego Jorku. Od roku 1811 wie... Recenzja książki Niezniszczalna nadzieja

Nadzieja umiera ostatnia

24.03.2021

Duval Springs Eloise Drake kojarzy się z samotnym dzieciństwem, izolacją, pierwszą miłością, rozczarowaniem, złamanym sercem. Jest miastem, które zmuszona była porzucić przed laty, i miejscem, gdzie mieszka mężczyzna, który kiedyś zawiódł jej uczucia. Nie ma zamiaru tam nigdy wracać. Eloise, geniusz matematyczny, pracuje jako księgowa. Jest jedną... Recenzja książki Niezniszczalna nadzieja

Nowojorskie kobiety - tom 3.

24.03.2021

„Wszyscy ludzie ogarnięci miłością wierzą, że ich uczucie będzie trwać wiecznie..” „To właśnie dzięki mierzeniu się z nieznanym i z tym, czego się obawiamy, stajemy się tym, kim mamy być..” „Niezniszczalna nadzieja” to pierwsza książka autorki, jaką miałam przyjemność przeczytać. Jest to też trzeci tom cyklu „Nowojorskie kobiety” i teraz gdy już... Recenzja książki Niezniszczalna nadzieja

@Zakochana_w_Romansach@Zakochana_w_Romansach

Piękna książka o księgowej

25.03.2021

Niezniszczalna nadzieja jest bardzo ciekawą książką, zachęcił mnie jej opis, czyli jak zwykle. Z każdym dniem na mojej półce znajduje się więcej książek z kategorii literatury obyczajowej i romansów, bardzo mnie to zaskakuje, ponieważ byłem osobą przeciwną romansom, raczej myślałem, że wolę fantastykę lub coś innego a tu takie zaskoczenie. Auto... Recenzja książki Niezniszczalna nadzieja

@wzbook@wzbook

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

CZ
@czytac.lubie
2021-03-07
8 /10
Przeczytane Posiadam

"Niezniszczalna nadzieja" to trzecia część serii "Nowojorskie kobiety", ale nie jest konieczna znajomość wcześniejszych tomów. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.

Akcja książki toczy się na początku XX wieku w małym miasteczku Duval Springs. Główni bohaterzy to Alex Duval - burmistrz miasteczka i Eloise Drake, księgowa, która przybywa do miasta, by oszacować koszty jego wyburzenia, aby na jego miejscu wybudować zbiornik retencyjny. Okazuje się, że tych dwoje już się znają - w młodości byli w sobie zakochani, jednak Alex został zmuszony do opuszczenia miasta przez opiekuna Eloise. Czy ponowne spotkanie spowoduje, że odżyją tamte uczucia? Czy ich współpraca pomoże uratować miasteczko?

Podobał mi się styl autorki, charakterystyka bohaterów, ciekawa fabuła, opisy życia ludzi w tamtych czasach, ich wspólne zaangażowanie w lokalne sprawy.

Świetna historia, autorka przenosi czytelnika do roku 1908. Autorka w świetny sposób ukazała klimat tamtych czasów. Książka wciąga od pierwszych stron, więc zachęcam do lektury!

× 3 | link |
@wzbook
@wzbook
2021-03-25
9 /10
Przeczytane

Niezniszczalna nadzieja jest bardzo ciekawą książką, zachęcił mnie jej opis, czyli jak zwykle. Z każdym dniem na mojej półce znajduje się więcej książek z kategorii literatury obyczajowej i romansów, bardzo mnie to zaskakuje, ponieważ byłem osobą przeciwną romansom, raczej myślałem, że wolę fantastykę lub coś innego a tu takie zaskoczenie.

Autorką książki jest Elizabeth Camden, pewnie większość osób zna tę autorkę, ponieważ ma również kilka innych ciekawych książek, które są warte uwagi. Autorka z zawodu jest bibliotekarką, która pisze książki po pracy. Lektura opowiada o dwóch głównych postaciach - Eloise i Alexie. Eloise jest świetną księgową, która uwielbia matematykę i jest w niej naprawdę dobra, pewnego dnia musi wyjechać do pracy i gdy dowiaduje się, co ma dokładnie zrobić, robi to chętnie dla swojej kariery, lecz na jej drodze staje osoba, którą kiedyś kochała, czyli Alex, który jest burmistrzem i nie chcę, aby Eloise zniszczyła jego miasto.

I tak zaczyna się cały wątek tej historii, która jest naprawdę cudowna i świetna, jeśli lubicie czytać takiego typu książki, to naprawdę polecam. Ja w tej książce nie miałem zastrzeżeń co do oceny, ponieważ była genialnie napisana, pewnie jeszcze nie raz sięgnę po książki tej autorki, gdyż jej styl pisania jest dla mnie bardzo dobry. Tak jak pisałem wcześniej, przy dawaniu oceny nie miałem żadnych zastrzeżeń i jestem w 100% ze sobą w tej ocenie szczery, ponieważ ostatnia książka, którą o...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-03-19
10 /10
Przeczytane

Eloise Drake kiedyś była pięknym motylem, który lubił beztroskie życie. Kochała i była kochaną, a ich miłość rozkwitała każdego dnia coraz bardziej. Była niczym róża wśród tulipanów, której z intensywnością wypatrywał Alex Duval. Świata poza nią nie widział planując wspaniałe życie u jej boku. Niestety ich sielanka nie mogła trwać wiecznie. Huragan w postaci pewnego mężczyzny rozdzielił parę zakochanych. Nie mając pojęcia gdzie druga osoba się podziewa, zaczęli żyć własnym życiem. Eloise rozpoczęła pracę przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku i dobrze ułożyła sobie życie. Alex został burmistrzem miasteczka i zdaje się, że spełnił swoje marzenie. Niestety życie bywa przewrotne i jego miasteczko musi zostać zniszczone. Cały życiowy trud i plany niszczeją. Więdnie bardziej niż kwiat bez wody trzymając się nikłej nadziei. I pojawia się ona w postaci Eloise. Niestety nie pod tą postacią, jaką sobie wyobrażał. Dziewczyna przybiera postać kata, który odgórnie ma odebrać mu to, co dla niego najcenniejsze. To więcej jak policzek, tym bardziej, że serce Alexa nigdy nie zapomniało tego pięknego motylka, jakim była dawniej. Po kilku nieprzyjemnych rozmowach dziewczyna wpada na odważny plan ocalenia jego rodzinnego Duval Springs. Zasiewa ziarno, które wpada na żyzną glebę. Czyżby zatem istniał sposób, aby nie niszczyć tego, co i tak ma zostać zniszczone? Jaka rolę w tym odegrają ich uczucia i czy oboje otworzą przed sobą serca? Czy dadzą sobie drugą szansę?
Och, j...

| link |
@karolina92
2021-03-24
8 /10
Przeczytane
@Zakochana_w_Romansach
@Zakochana_w_Romansach
2021-03-24
8 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2021-03-16
6 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2021-03-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Kiedyś poszłam za tobą, a potem tego pożałowałam. Zastanów się, zanim zrujnujesz życie również tym ludziom.
W tym, co do ciebie czuję, nie ma nic logicznego. Będę na ciebie czekał, aż gwiazdy zaczną spadać z nieba...
„Wszyscy ludzie ogarnięci miłością wierzą, że ich uczucie będzie trwać wiecznie..”
„To właśnie dzięki mierzeniu się z nieznanym i z tym, czego się obawiamy, stajemy się tym, kim mamy być..”
Wyglądało na to, że Eloise nie chciała go znaleźć. Początkowo kiedy nie próbowała go wytropić, był urażony. Potem zły. W końcu odczuwał jedynie zdziwienie tym, co stało się z dziewczyną jego marzeń. Teraz wiedział. Została lodową księżniczką.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Niedostępny spadek
Niedostępny spadek
Elizabeth Camden
7/10
Telegrafistka Lucy Drake biegle włada alfabetem Morse’a i jest cenioną pracownicą agencji informac...
Śmiałe przedsięwzięcie
Śmiałe przedsięwzięcie
Elizabeth Camden
6.7/10
Rosalind Werner, doktor chemii mieszkająca w Nowym Jorku na początku XX wieku, poświęca swoje życi...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl