Nowosielski - sztuka sakralna. Podlasie, Warmia i Mazury, Lublin

Krystyna Czerni
Nowosielski - sztuka sakralna. Podlasie, Warmia i Mazury, Lublin
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowosielski – sztuka sakralna. Podlasie, Warmia i Mazury, Lublin to publikacja poświęcona sakralnym realizacjom Jerzego Nowosielskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku, mającego ukraińskie korzenie. Książka jest drugim tomem szeroko zamierzonego opracowania, będącego katalogiem projektów i realizacji monumentalnej sztuki sakralnej krakowskiego artysty. Pierwszy tom powstał ponad trzy lata temu i dotyczył Małopolski (Nowosielski w Małopolsce – sztuka sakralna, Kraków 2015). W drugim tomie udokumentowano twórczość Nowosielskiego na terenie trzech regionów: obecnego województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Album zawiera opis historyczny i analizę ikonograficzną obiektów, oraz blisko 600 zdjęć, których autorami są Piotr Sawicki, Bogusław Florian Skok i Grzegorz Eliasiewicz. W książce znalazły się także liczne zdjęcia archiwalne, dokumentujące wnętrza już nie istniejące – przemalowane lub zniszczone. Współwydawcami albumu są: Samorząd Województwa Podlaskiego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Podlaskie w Białymstoku oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-950007-6-8, 9788395000768
Wydawnictwo: Muzeum Podlaskie
Kategoria: Sztuka
Stron: 340

Autor

Krystyna Czerni Krystyna Czerni
Urodzona 14 grudnia 1957 roku w Polsce (Radom)
Krystyna Czerni – polska krytyk i historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych. W czasie studiów była współpracownikiem Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie. Członkini redakcji miesięcznika „Znak” (1992–1996), gdzie redagowała dodatek po...

Pozostałe książki:

Nowosielski Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego Listy i zapomniane wywiady Nowosielski na Śląsku. Sztuka sakralna
Wszystkie książki Krystyna Czerni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nowosielski - sztuka sakralna. Podlasie, Warmia i Mazury, Lublin? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowosielski - sztuka sakralna. Podlasie, Warmia i Mazury, Lublin. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl