O zabijaniu

Grossman Dave
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
O zabijaniu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsze wydanie polskie "o zabijaniu" Dave'a Grossmana, obowiązkowej lektury dla studentów Akademii West point, tratuje o zachowaniu żołnierzy w obliczu zagrożenia na polu bitwy zarówno w historii ostatnich, jak i zamierzchłych konfliktów zbrojnych.Grossman, opierając się na zaskakujących badaniach S.L.A. Marshalla, zastanawia się, dlaczego jedynie15-20% żołnierzy aż do wojny wietnamskiej używało broni przeciwko nieprzyjaciołom. Przełomem - zdaniem autora - było odpowiednie warunkowanie, tak by użycie broni nie wiązało się z wrodzoną człowiekowi traumą.Czytelnicy serii "360 stopni" znajdą w nominowanej do Nagrody Pulitzera książce odpowiedzi na pytania o kontrolę stresu, współpracę w ramach grupy, wreszcie przygotowanie do zadania, w której stawką może być ludzkie życie.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-929483-5-3, 9788392948353
Wydawnictwo: Mayfly

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nauka o zabijaniu

2.07.2011

Dave Grossman - emerytowany wojskowy, komandos, psycholog, wykładowca uniwersytecki, założyciel Instytutu Killology. W swojej książce "O zabijaniu" zgłębia różne aspekty tego czynu. Książka gromadzi wiedzę dotyczącą odbierania życia, z różnych dziedzin od historii wojskowości, po współczesne metody szkolenia żołnierzy, aż po dokonania psychologów.... Recenzja książki O zabijaniu

Moja opinia o książce

Opinie

@Jjolka
2015-02-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka O zabijaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl