Obie

Justyna Bargielska
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Obie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Obie" to książka powstała w wyniku spotkania dwóch znakomitych i wyjątkowych autorek - poetki Justyny Bargielskiej i twórczyni książek obrazowych Iwony Chmielewskiej. To niezwykła opowieść o różnych obliczach macierzyństwa, często przemilczanych i pomijanych. Opowieść o szczęściu i lękach bycia matką, kalejdoskopie emocji, o tajemnicy "dawania życia", rozstawaniu się z dzieckiem, o uśmiechu przez łzy. To książka pełna symboli, która nie tylko prowokuje do zadawania wielu pytań, ale także pozwala za każdym razem odnajdywać w niej nowe znaczenia. Rzadko zdarza się, że w rezultacie współpracy autorek o tak niezależnych osobowościach, powstaje dzieło skomponowane w sposób pozwalający na doskonałe współbrzmienie dwóch głosów. W "Obu" żaden z nich nie staje się dominujący. Tekst Bargielskiej przeobraża się niepostrzeżenie w wizualną historię Chmielewskiej, wypełnioną charakterystycznym dla jej języka światem motywów i zaskakujących połączeń. Wybitnie piękny picturebook zdecydowanie dla dorosłych!
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-946297-0-0, 9788394629700
Wydawnictwo: Wolno
Stron: 44

Autor

Justyna Bargielska Justyna Bargielska
Urodzona w 1977 roku w Polsce
Justyna Bargielska – poetka, prozaiczka. Debiutowała w 2003 roku tomem poetyckim Dating sessions. Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku Dwa fiaty, za który otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2010. Laureatka III edycji konkursu ...

Pozostałe książki:

Obsoletki Małe Lisy Dziecko z darów Dwa fiaty Pij ze mną kompot
Wszystkie książki Justyna Bargielska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@meandmybookzpl
2020-12-28
10 /10
Przeczytane

Książka “Obie” jest doskonałym przykładem tego, że czasami mniej znaczy więcej. Nie potrzeba tysiąca słów, wyszukanych przykładów i ciągnących się w nieskończoność opisów, aby przedstawić różne oblicza macierzyństwa. Justyna Bargielska i Iwona Chmielewska łącząc siły stworzyły dzieło, przez które czytelnik jest w stanie przebrnąć w ciągu kilku minut. Jednak to, co porusza, ta na pozór mała lektura, buzuje w głowie o wiele dłużej.

Za pomocą obrazów i słów, Panie trafiły we mnie, jak pocisk, który dotarł do mojego serducha i rozgościł się tam na dobre. Ukazując nie tylko jasne strony macierzyństwa, a skupiając się właśnie na jego trudach i często pomijanych kwestiach, przypomniały mi, że jako mama, mam prawo również do negatywnych emocji. W świecie, w którym posiadanie dzieci jest wychwalane i powinno nieść za sobą tylko brokat, tęcze i tone lukru, ważne jest, aby o tym pamiętać. Macierzyństwo to ciężka sprawa.

“Gdy urodziłam ciebie, wzięłaś sobie kawałek mojego serca i teraz z nim łazisz, nawet nie wiem gdzie.”

| link |
@abdita
2019-11-22
7 /10
Przeczytane #inne Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Obie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl