Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2

Michał Knauff
Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce zostały przedstawione podstawowe zasady obliczania według Eurokodu 2 konstrukcji żelbetowych, ze wzmiankami o konstrukcjach sprężonych i konstrukcjach niezbrojonych. Najważniejszą jej zaletą są precyzyjnie opisane metody wykonywania obliczeń. Przedstawione treści stanowią uporządkowanie przepisów pochodzących z kilku norm w formie zwięzłego algorytmu scalającego wszystkie potrzebne informacje. Niektóre zasady konstruowania, np. wyznaczania długości zakotwienia zbrojenia na podporach i kotwienia zbrojenia fundamentów, są przedstawione w sposób prostszy niż w normie. W sposób uporządkowany i przejrzysty zostały także opisane: ·przepisy dotyczące obliczania ze względu na ścinanie; ·informacje dotyczące wyznaczania wytrzymałości betonu i współczynnika pełzania w zależności od jego wieku; ·konsekwencje zastosowania tzw. alternatywnego wyboru kombinacji obciążeń w stanie granicznym nośności oraz zastosowanie tych zasad do projektowania belek i płyt ciągłych. Uzupełnione zostały także niekompletne przepisy norm dotyczących skręcania. Wszystkie prezentowane w książce zagadnienia poparte są bogatym materiałem obliczeniowym i ilustracyjnym. Książka jest przeznaczona zarówno dla studentów, jak i inżynierów projektujących konstrukcje żelbetowe i pracowników naukowych.

Data wydania: 2012-09-10
ISBN: 978-83-01-17023-3, 9788301170233
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 608
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Michał Knauff Michał Knauff Profesor doktor habilitowany, inżynier, pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Pozostałe książki:

Podstawy projektowania konstrukcji żelbetonowych i sprężonych według Eurokodu 2 Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych zeszyt 2 Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych Zeszyt 1 Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3 Betonowe konstrukcje sprężone w budownictwie ogólnym
Wszystkie książki Michał Knauff

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl