Odcienie miłości

Małgorzata Hanna Pisarek
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Odcienie miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Odcienie miłości Małgorzaty Hanny Pisarek to zbiór 47 wierszy, ujmujących prostotą formy i stylu. Tomik, co zresztą sugeruje jego tytuł, poświęcony jest przede wszystkim miłości, w różnych jej odmianach. Poetka ukazuje głównie miłość spełnioną, taką, która nadaje życiu sens i stanowi wartość sama w sobie, jednak pojedyncze utwory mówią też o bolesnych stronach uczucia, cierpieniu i rozgoryczeniu. Znajdziemy tu pełne refleksji strofy na temat przemijania, życia i śmierci, przesiąknięte poczuciem jedności i zachwytu rozważania nad pięknem przyrody, nostalgiczne i ciepłe wspomnienia rodzinnych stron czy przesycone miłością opisy najbliższych osób: ukochanego, matki… To także zaduma nad poezją, jako dążeniem do doskonałości, przebudzeniem z marności życia, ale także wyraz frustracji, gdy nie sposób przelać myśli na papier, oddać w słowach tego, co się czuje. Wreszcie - w tomiku tym znajdziemy apostrofy do Boga, jako wyraz wiary i ufności, pełne zarówno pokory, jak i uwielbienia. Co uderzające w poezji Małgorzaty Hanny Pisarek, operuje ona minimum środków poetyckich. Na próżno szukać tu patosu czy wyszukania formy. Prostota stylu, tak charakterystyczna dla jej wierszy, może sprawiać wrażenie niedopracowania, jednak jest to w pełni zamierzony efekt. Więcej nawet – całkowity brak manieryzmu to zdecydowany atut tej poezji. Pisarek udowadnia, że nie trzeba nagromadzenia wyszukanych środków, by ukazać bogactwo uczuć i refleksji.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-62456-72-7, 9788362456727
Wydawnictwo: Tański Art
Stron: 60
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Odcienie miłości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@possession-girl
2009-12-26
10 /10
Przeczytane

Książka składa się z dwunastu opowiadań, których głównym wątkiem jest miłość, choć w każdym z nich jest pokazana z innej perspektywy. Spodobały mi się. Polecam, ale uprzedzam, że opisy są bardzo poetyckie i mogą niektórych czytelników zanudzić.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Odcienie miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl