Odkrywanie nowoczesnej Europy - próba archeologii

Karl Schlögel
Odkrywanie nowoczesnej Europy - próba archeologii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ale tajemnicy Königsberga/Kaliningradu nie wyraża osiemnastowieczny filozof Kant, lecz Hannah Arendt, kobieta dwudziestowieczna. Przyszła na świat dwa wieki później, w 1906 roku, jeszcze w „epoce bezpieczeństwa”, ale rychło wciągnął ją wir tego nieszczęsnego stulecia. Widziała zmierzch dnia, którego świt oglądał Kant. „Pierwsza eksplozja – pisze Hannah Arendt o 1 sierpnia 1914 roku – była jakby początkiem reakcji łańcuchowej, której do dziś nie można przerwać… Niczego, co wydarzyło się od I wojny światowej, nie udało się naprawić, żadnemu z nieszczęść, nawet II wojnie, nie umieliśmy zapobiec. Każde wydarzenie miało jakość katastrofy i każda z tych katastrof była ostateczna”. Karl Schlögel Od Hannah Arendt, poprzez Paula Celana i Györgya Lukácsa, aż po Siergieja Diagilewa czy Harry’ego Kesslera – Karl Schloegel odkrywa na nowo wspaniałą tradycję europejskiej kultury w dobie kryzysu współczesnego świata.  
Data wydania: 2017-04-02
ISBN: 978-83-7453-492-5, 9788374534925
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Biblioteka Mnemosyne
Kategoria: Historia Europy
Stron: 228
dodana przez: Mirko

Autor

Karl Schlögel Karl Schlögel
Urodzony 7 marca 1948 roku w Niemczech (Hawangen)
Karl Schlögel – niemiecki historyk, wykładowca, pracownik naukowy Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Studiował historię, filozofię, socjologię i slawistykę na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Odbył też staże naukowe w Bu...

Pozostałe książki:

Środek leży na wschodzie : Europa w stadium przejściowym W przestrzeni czas czytamy. O historii cywilizacji i geopolityce Terror i marzenie. Moskwa 1937
Wszystkie książki Karl Schlögel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Odkrywanie nowoczesnej Europy - próba archeologii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odkrywanie nowoczesnej Europy - próba archeologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl