Środek leży na wschodzie : Europa w stadium przejściowym

Karl Schlögel
Środek leży na wschodzie : Europa w stadium przejściowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Europa istnieje i rozrasta się. Komisje w Brukseli i w stolicach krajów kandydujących dyskretnie wykonują swoją pracę. TO dzieło elementarne, a zarazem imponujące: gromadzi się ogromne ilości informacji i danych, dostosowuje się ład prawny, ujednolica tysiące uregulowań. Wszystkie te wysiłki byłyby jednak nadaremne, gdyby nie owe potężne ruchy pełzające, które ostatecznie zdecydują o tym, czy obie części Europy zrosną się czy nie. Nowa Europa rośnie spontanicznie, oddolnie, także w toku niepozornych często procesów molekularnych. Rośnie na szlakach „mrówek” wędrujących pomiędzy wschodnioeuropejskimi bazarami. Rosnę na trasach firm spedycyjnych oplatających Europę nową siecią. Tworzą się nowe przestrzenie lokomocji i komunikacji, powstają sieci wiedzy i nauki, infrastruktura nowoczesnej telełączności, wahadłowe ruchy migrantów zarobkowych, filie i siedziby międzynarodowych firm. Wszędzie podróżują ludzie gromadzący nowe doświadczenia. To ci, co eksplorują nową Europę, pragmatycy przyszłej europejskiej jedności, kolumbowie, którzy zapuszczają się na obce nam od pewnego czasu terytoria. PO długim okresie zimnej wojny Europa ponownie jest gotowa doświadczyć czegoś nowego.
Data wydania: 2020-02-13
ISBN: 978-83-88164-94-1, 9788388164941
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa

Autor

Karl Schlögel Karl Schlögel
Urodzony 7 marca 1948 roku w Niemczech (Hawangen)
Karl Schlögel – niemiecki historyk, wykładowca, pracownik naukowy Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Studiował historię, filozofię, socjologię i slawistykę na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Odbył też staże naukowe w Bu...

Pozostałe książki:

W przestrzeni czas czytamy. O historii cywilizacji i geopolityce Odkrywanie nowoczesnej Europy - próba archeologii Terror i marzenie. Moskwa 1937
Wszystkie książki Karl Schlögel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Środek leży na wschodzie : Europa w stadium przejściowym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Środek leży na wschodzie : Europa w stadium przejściowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl