Opcja B

Sheryl Sandberg, Adam Grant
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Opcja B
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Gdy po stracie męża Sheryl rozpaczała: „Chcę Dave'a z powrotem” przyjaciel powiedział jej: „Opcja A nie jest dostępna. Po prostu wyciśnijmy co się da z opcji B”. Po nagłej śmierci męża Sheryl Sandberg przygotowywała się do przejęcia roli ojca dla swoich dzieci. Czuła, że okaleczona rodzina już nigdy nie będzie umiała cieszyć się życiem. Wtedy Adam Grant, psycholog traumatolog oraz przyjaciel Sheryl opowiedział jej o pewnych konkretnych działaniach, które ludzie mogą podjąć, by wydobyć się z dna rozpaczy i wyzdrowieć. Opcja B łączy przeżycia Sheryl z otwierającymi oczy wskazówkami doświadczonego lekarza na temat tego, jak znaleźć w sobie siłę w obliczu tragicznych przeciwności losu. Przytacza historie wielu ludzi, którzy przezwyciężyli życiowe wyzwania. Pokazuje, w jaki sposób najlepiej rozmawiać i pomagać innym w sytuacjach kryzysowych, i podsuwa praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia odpornych na trudne sytuacje rodzin, społeczności i miejsc pracy. Sheryl Sandberg - była wiceprezes Global Online Sales and Operations Google, była szefowa personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, od 2008 jest szefową operacyjną Facebooka. Należy do najbardziej wpływowych i najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie.
Data wydania: 2018-02-15
ISBN: 978-83-268-2617-7, 9788326826177
Wydawnictwo: Agora
Stron: 304

Autor

Sheryl Sandberg Sheryl Sandberg
Urodzona 28 sierpnia 1969 roku w USA (Waszyngton)
Sheryl Kara Sandberg – amerykańska bizneswoman, była wiceprezes Global Online Sales and Operations Google, była szefowa personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, od 2008 szef operacyjny (COO) Meta Inc. Sheryl Sandberg studiowała ekonomię ...

Pozostałe książki:

Włącz się do gry
Wszystkie książki Sheryl Sandberg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Opcja B nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

SP
2020-01-13
8 /10
Przeczytane

 [...]
Kilka dni temu trafiłem na tekst, w którym Annie Jean-Baptiste z Google wspomina książkę, która okazała się najbardziej inspirująca w jej karierze. Książka ukazała się w języku polskim, pod tytułem Buntownicy. Biznesowi innowatorzy zmieniają świat. Nie przepadam, za tego typu literaturą (po tytule), ale wtedy zacząłem szukać, co to może być i kim jest autor – Adam Grant.

Niemal natychmiast wyświetliła mi się wcześniejsza jego książka Opcja B. Jak radzić sobie z traumą po stracie, stawić czoła trudnościom i odzyskać radość życia, którą napisał wspólnie z Sheryl Sandberg (Facebook) i informacja “Po nagłej śmierci męża Sheryl Sandberg przygotowywała się do przejęcia roli ojca dla swoich dzieci. Czuła, że okaleczona rodzina już nigdy nie będzie umiała cieszyć się życiem. Wtedy Adam Grant, psycholog traumatolog oraz przyjaciel Sheryl opowiedział jej o pewnych konkretnych działaniach, które ludzie mogą podjąć, by wydobyć się z dna rozpaczy i wyzdrowieć.”

Czy mogłem przejść obojętnie?
[...]
całość:
https://www.speculatio.pl/opcja-b/ 

× 2 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Opcja B. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl