Opowiadania na jeden kęs

Izabella Agaczewska
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Opowiadania na jeden kęs
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Wyobraźmy sobie, że nasze społeczeństwo to ogromne żwirowisko, pokryte drobnymi kamyczkami, a każdy kamyk to jeden ludzki los. Są wśród nich większe i całkiem małe. Każdy jest inny – jeden obły i gładki, inny mieni się kolorami, jeszcze inny jest szary z ostrymi krawędziami. Autorka przygląda się im uważnie, podnosi do oczu, bada, fotografuje i precyzyjnie opisuje. A Ty, Czytelniku, spróbuj zgłębić te wyniki jej badań, przemyśleń i refleksji nad kamykami na żwirowisku, pardon – nad pokręconymi czasem ludzkimi losami.
Data wydania: 2022-10-27
ISBN: 978-83-949976-9-4, 9788394997694
Wydawnictwo: Selfpublishing
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 144
dodana przez: viki_zm

Autor

Izabella Agaczewska Izabella Agaczewska Izabella Agaczewska, rodowita krakowianka zakochana w swoim mieście. Jest oligofrenopedagogiem, wraz z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną tworzy spektakle teatralne i filmy fabularne. Zapalona podróżniczka uwielbia eskapady rowerowe i pies...

Pozostałe książki:

Aleja cichych szeptów The Sanatorium of Miracles. Sanatorium Cudów Magiczny Eliksir Opowiadania na jeden kęs Poduszka na parapecie Latawiec Własna ścieżka Zbiór legend niezwykłych
Wszystkie książki Izabella Agaczewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opowiadania, które przeczytacie na jeden kęs, ale z pewnością będziecie do nich wracać!

5.11.2022

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO Premiera - 27.10.2022 r. Lubicie książki składające się z opowiadań? Ja z jednej strony uwielbiam tę krótką formę, która daje możliwość poznania całej historii, kiedy nie mam zbyt wiele czasu, z drugiej jeśli takie opowiadania są naprawdę dobre, mam niedosyt i chciałabym więcej i tak właśnie było w tym przypadku. P... Recenzja książki Opowiadania na jeden kęs

@viki_zm@viki_zm × 16

Opowiadania na jeden kęs...

25.11.2022

Zaglądając tu na blog, może zaobserwować jak bardzo cenię sobie twórczość Izabelli Agaczewskiej i za każdym razem poproszona o patronat nad książką nie waham się ani przez moment i jestem z niego niesłychanie dumna. Tym razem autorka zaskakuje swych czytelników i wypuszcza w świat zbiór opowiadań. Co warto podkreślić cudownych opowiadań! "Opowi... Recenzja książki Opowiadania na jeden kęs

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-11-05
9 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka Patronat medialny

Opowiadania, które przeczytacie na jeden kęs, ale z pewnością będziecie do nich wracać!

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera - 27.10.2022 r.

Lubicie książki składające się z opowiadań? Ja z jednej strony uwielbiam tę krótką formę, która daje możliwość poznania całej historii, kiedy nie mam zbyt wiele czasu, z drugiej jeśli takie opowiadania są naprawdę dobre, mam niedosyt i chciałabym więcej i tak właśnie było w tym przypadku.

Po dwóch powieściach obyczajowych i jednej książce dla dzieci Izabella Agaczewska oddała w ręce Czytelnika zbiór dwudziestu dwóch opowiadań. Teksty są różnej długości — od bardzo krótkich aż po takie troszkę dłuższe i dotykają naprawdę różnych tematów.

Każde z opowiadań niesie za sobą niezwykle ważne przesłanie i pozostawia Osobę czytającą z refleksją na temat poruszanego tematu. Nie chcę zdradzać zbyt wiele ze względu na krótką formę, ale obiecuję Wam, że każdym z tych tekstów Autorka zmusi Was do przemyśleń i chwilowego zatrzymania.

Izabella Agaczewska zdecydowanie umie oddziaływać na emocje Czytelnika. Autorka niejednokrotnie Was rozbawi, innym razem zastanowi, a być może nawet wywoła łzy. Same historie również są emocjonalne i nie pozostawiają obojętnym na losy cudownych bohaterów.

Lekkie pióro i przystępny, ale piękny język sprawiają, że książkę czyta się niezwykle dobrze i płynnie. Tytuł lektury mówi, że są to opowiadania na jeden kęs, co mogłoby sugerować szybkie ic...

× 3 | link |
EK
@EwaK.
2023-05-05
6 /10
Przeczytane

Zbiór opowiadań, STOP - malutkich opowiadanek o drobnych epizodach z życia małych, dużych, młodych, starych, panów i pań. O sprawach, które spotkały lub mogłyby spotkać mnie lub moich bliskich. W znajomym otoczeniu. O znanych sprawach i odczuciach. Żadnych fajerwerków, ale jest milutko.

Dla zobrazowania o czym piszę - treść jednego z opowiadań.
Uwaga: Malutki spojler.
Włamywacz podczas akcji znajduje otwarte drzwi do mieszkania i plik banknotów na stole, w pokoju obok leży na ziemi kobieta i małe dziecko. Brać pieniądze i w nogi? Czy pomóc? Pomaga, wzywa pogotowie. I żyli długo i szczęśliwie. Koniec.

I tak 22 razy po kilka stron. Odkrywcze to nie jest, bez specjalnych znaczeń i wzruszeń, bez głębokiego przesłania, za to bez zadęcia, sympatycznie i z nutką optymizmu. O trenerze personalnym, firmowej gwiazdce, dowodzie tożsamości i rodzinnym wyjeździe na długi weekend. Samo życie. Miło się to czyta, pewnie szybko się zapomni. Ot, taki odpoczynek przy porannej kawce, jakbym czytała opowiadanka z kolorowej prasy. Ani nie polecam, ani nie odradzam.

× 1 | link |
@sandra_taul
2022-11-13
9 /10
Przeczytane

W ostatni dzień długiego listopadowego weekendu, który zresztą rozpieszcza nas pogodą, przydałoby się „coś dobrego” do popołudniowej kawy. Tylko co? Zdrowo BooKKnięta Sandra, która odwiecznie katuje się dietami, po słodycze sięga stosunkowo rzadko. Zresztą, podobnie jak w przypadku literatury, ma wysublimowany gust i bez względu na okoliczności wyznaje zasadę umiaru, zgodnie z którą „mniej znaczy więcej”. Dlatego też (poza żelkami Haribo) szczególnie upodobała sobie ...

| link |
@beata.karbownik
2022-11-02
7 /10
Przeczytane

Premiera książki miała miejsce 27 października na targach Książki w Krakowie, a ja akurat byłam na stoisku Samowydawców, gdy autorka otrzymała paczkę z nowiutkimi książkami :-)

Powiem szczerze że bardzo byłam ciekawa tych opowiadań, bo słyszałam już o nich wcześniej.

Czy to są opowiadania na jeden kęs?
Są i nie są, bo do tych opowiadań będzie chciało się wrócić. Do każdego z bohaterów opowiadań.
Jedne sprawiły że uśmiech pojawił się na twarzy, było wzruszenie, złość. Przecież to ludzkie odczucia.
Przystań na chwilę i zagłęb się w lekturze, na pewno w którymś z tych opowiadań znajdziesz cząstkę siebie.

Czy do nich wrócę?
Wrócę na pewno, czytając jedno po drugim opowiadania ale być może już nie po kolei.

Z czystym sumieniem POLECAM !!!

| link |
@ewelina.czyta
2022-11-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

(...) jakich ja czasów dożył, że człowiek dla człowieka nic nie znaczy, jego słowo nic nie warte, choćby i przysięgę składał. Kawałek plastiku jest dla niego bardziej wiarygodny niż osoba stojąca przed nim, będąca z krwi i kości.
Należy marzyć, podróżować, (...), ale nie można lekceważyć tego, co wokół nas.
Czasem trzeba spojrzeć na wszystko wokół oczami turysty, by na nowo odkryć walory, jakie mamy na wyciągnięcie ręki. Ważne jest nasze nastawienie do życia, tu i teraz. Doceń to, co masz i ciesz się tym. Potem przyjdzie czas na zdobywanie świata.
Nadchodziło to, co nieuchronne... Starość. Niby człowiek wie, że kiedyś przyjdzie. Jednak to zawsze zaskoczenie.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl