Osobni

Katarzyna Franus
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Osobni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Na każdego czeka jego góra

Mateusz, dyrektor handlowy międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie niemłodego już singla i unika bliskich relacji.
Tymek, osierocony chłopiec z górskiej wioski, marzy o starcie w lokalnym półmaratonie, ale organizatorzy się nie zgadzają, bo ma tylko dziesięć lat i brakuje mu opiekuna.
Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna – teraz jednak przerażona zbliżającą się menopauzą – ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój.
Czy przypadkowe spotkanie z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu odmieni życie tej trójki?

Osobni wzruszają i dowodzą, że czasami warto się zatrzymać, żeby sprawdzić, czy po drugiej stronie lęku czeka szczęście.

Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-8252-348-5, 9788382523485
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 492
dodana przez: Asamitt

Autor

Katarzyna Franus Katarzyna Franus Katarzyna Franus – psycholożka, anglistka, konsultantka scenariuszowa, redaktorka literacka, pasjonatka biegania po górskich graniach i piaszczystych plażach. Żyje w nieustannej podróży pomiędzy górami, morzem i stolicą. W beskidzkiej wiosce, która ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Osobni

WYBÓR REDAKCJI
15.07.2022

Bliskość to jeden z ważniejszych elementów relacji. Każdy z nas jej potrzebuje i każdy odbiera inaczej. Często kojarzy się z fizycznym aspektem, ale najczęściej chcemy tej emocjonalnej. Nasze głębokie pragnienie bycia kochanym bez warunków. Istnieją osoby, które boją się bliskości, uciekają przed nią. Podświadomie wybierają styl życia, który nie s... Recenzja książki Osobni

Na lato "Osobni"

23.06.2022

Jak to jest czytać książkę, której akcja dzieje się w Beskidzie - mieszkając w nim? Wspaniale! Książkę pt. "Osobni" autorstwa Katarzyny Franus otrzymałam od Wydawnictwa "Czarna Owca", za co bardzo dziękuję. To debiut autorki w Wydawnictwie. Moim zdaniem bardzo udany debiut. Głównymi bohaterami powieści są czterdziestolatkowie: Kinga i Mateusz ora... Recenzja książki Osobni

Samotność z wyboru

8.08.2022

Ze strachem i lękiem witamy każdy dzień bojąc się samotności, uciekając od niej, a jednocześnie nie dopuszczając bliskości i drugiego człowieka. Czy dzielenie z kimś smutków i radości, myślenie o nim ciepło każdego dnia, czy odczuwanie sympatii to naprawdę trudność nie do pokonania? Mateusz to typ imprezowicza, dyrektor w korporacji oraz singie... Recenzja książki Osobni

Osobni

1.09.2022

Razem czy osobno? Jak według was lepiej się żyje? Ile ludzi tyle opinii. Wiadomo ,że niektórzy nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę ale są też tacy którym nie przeszkadza to,że są wiecznymi singlami. Ile w tym prawdy? Być może się powtarzam, a raczej na pewno ale ja naprawdę lubię debiuty naszych rodzimych autorów dlatego często po nie sięgam i ... Recenzja książki Osobni

Moja opinia o książce

Opinie

@kuklinska.joanna
2022-09-01
9 /10
Przeczytane

Razem czy osobno? Jak według was lepiej się żyje? Ile ludzi tyle opinii. Wiadomo ,że niektórzy nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę ale są też tacy którym nie przeszkadza to,że są wiecznymi singlami. Ile w tym prawdy?
Być może się powtarzam, a raczej na pewno ale ja naprawdę lubię debiuty naszych rodzimych autorów dlatego często po nie sięgam i mało tego rzadko kiedy jestem rozczarowana. Jak było tym razem? Tego dowiecie się lada moment.

"Nadchodzi w życiu taki dzień, kiedy musisz zdecydować, do którego pociągu chcesz wsiąść, a kiedy już w nim jesteś, nie możesz myśleć, co by się stało, gdybyś wsiadł do innego..."

Warszawa to tutaj rozpoczyna się akcja powieści "Osobni". Mateusz to podstarzały singiel i dyrektor komercyjny w korpo. Wśród kobiet uchodzi za macho i lovelasa. Sporo imprezuje i na boku prowadzi własną działalność. Nie angażuje się w stałe związki, widocznie jeszcze do tego nie dorósł. Wychowywała go matka, a ojciec siedział w więzieniu. Brakowało mu męskich wzorców do naśladowania.
Kinga jest redaktorką w wydawnictwie, prowadzi aktywny tryb życia i nie wygląda na swój wiek. Ale niestety zegara biologicznego nie da się oszukać i wszystko wskazuje na to,że rozpoczyna się u niej menopauza. Jak to w tym wieku? Kinga od zawsze krytykowana i wpędzana w poczucie winy lub wstydu przez najbliższych miała problem stworzyć stały związek.
W małej beskidzkiej wiosce Rycerska mieszka dziesięcioletni Tymoteusz. Jego rodzice nie żyją, wychowu...

× 2 | link |
@angell15
2022-11-30
8 /10
Przeczytane
@nana0404
2022-08-19
10 /10
@kubera_anna
2022-08-08
8 /10
@paulinkaw
2022-08-03
10 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki Posiadam Przeczytane Ulubione
@monika.sadowska
2022-07-15
8 /10
Przeczytane
@welnianemarzenia
2022-06-23
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Osobni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl